Soysal: MHP’lileri kaset için uyardım...

  • Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
Soysal: MHP’lileri kaset için uyardım

Siyaset gündemine bomba gibi düşen kaset skandallarını değerlendiren CHP Milletvekili Çetin Soysal, Ak Partililerin de kasetleri olduğunu öne sürdü.

Yaklaşık 1 sene önce Deniz Baykal’ın istifasına neden olan ‘kaset’ sonrası, düzenlediği iki basın toplantısında dinlenen ve takip edilen kişilerin oluşturduğu 3 bin kişilik bir liste bulunduğunu belirten Soysal, bunların arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP’li Oktay Vural gibi siyasilerin yanında başka siyasetçiler, yargı mensupları, emniyet görevlileri, gazeteciler ve akademisyenlerin olduğunu söylemişti.

Dün akşam NTV Ana Haber’de Can Dündar’a konuk olan Soysal, kaset skandallarına karşı siyasilere birlikte mücadele etme çağrısı yaptı.

Kontrol dışı bir organizasyondan bahseden Soysal, “Siyaseti şekillendirme amaçlanıyor. Başbakan’ın talimatıyla olduğunu sanmıyorum. Organize güç var ve ihtiyaç halinde kullanmak üzere bunları ellerinde tutuyorlar. Bana da bilgiler geliyor. Kullanmam için belgeler, belden aşağı belgeler geliyor. Kullanmayacağımızı ifade ettik” dedi. Soysal, ‘listede kimler var, sıradaki kim ve amaç ne?’ sorularına şu yanıtı verdi:

“AKP içinde siyaset yapan kişilere ait kasetler var. Bunları da servis ediyorlar. Toplum bu konuda Başbakan’ın duyarlı olmasını istiyor, liderlerin biraraya gelip işi çözmeleri gerekir. Bu işin sonu sıkıntılı ve sancılı olacak, demokrasi zedelenecektir.

Hükümet adım atmıyor ama sıra ona geliyor. MHP’li yöneticilerle ilgili kaset olduğunu söyledik, ihtiyaç halinde kullanılacağını belirttik ve öyle de oldu. Sırada CHP’li yöneticiler, AKP içinden bakan olma durumu bulunan ve diskalifiye edilmek istenen kişiler, gazeteciler, iş adamları, yargı mensupları olabilir.”
Kaynak : siyaset.milliyet.com.tr

Bir çok kişinin YASAL OLMADIK ŞEKİLDE izlendiği bilinen bir gerçekken hala daha kasetler ile sakandal yaratmaya çalışanlara onay veren bir halk olduk galiba....
 
Üst Alt