SOSYALİST'e Sorular

SOSYALİST'E SORULAR

İstediğiniz konuda soru sorabilirsiniz.
Hangi konuda olursa olsun, o konu hakkında bir sosyalistin düşüncelerini öğrenmek isteyen herkes soru sorabilir.

Buyurun, bekliyorum sorularınızı...
 
SOSYALİST' Alıntı:
İstediğiniz....sorabilirsiniz
demedim mi sen röportaj istiyorsun diye???

Soru: Nasıl bir çevrede yetiştiniz? Sağ görüşlü insanlarla tartışmalarınız olur muydu? Karşıt fikirle tartışmalar sert mi olurdu yoksa arkadaşlık çerçevesinde mi? Sağcılarla gezip tozar mıydınız_?
Soru:Sağcılarla arkadaşlık yapmakta ne tip sakıncalar görüyorsunuz? Yaptıysanız tecrübelerinizi yapmadıysanız fikirlerinizi
 
Siz sorudan bunu mu anladınız!

Şimdi biz fikirleri mi konuşacağız yoksa gıybet mi yapacağız.
Çok anlamsız şeyler bu sorduklarınız, çünkü özel durumum kimseleri ilgilendirmemeli.
Sizin özel durumunuz da beni ilgilendirmiyor.
Anlatabiliyor muyum?
 
SOSYALİST' Alıntı:
İstediğiniz konuda soru sorabilirsiniz
Bu laf da oltadaki balıklara mı ait yoksa?
fikirleri mi konuşacağız yoksa gıybet
Fikirleri uygun konuda uygun yerlere monte ediyorum zaten. gıybet birisinin hoşlanmadığı şeyin konuşulmasıdır. Yani birisinden bahsetmek değil o kişiden hoşlanmayacağı biçimde bahsetmek gıybettir.
Bir sosyalisti sosyalist yapan, fikir evrenini oluşturan vb psikolojik durumunu ortaya koyan etkenlerin (arkadaş-ortam vb) konuşulması basit bi şe mi sence?
Türkiyedeki siyasi ayrışımın hangi ortamlarda nasıl yapıldığının anlaşılması rahatsız mı etti yoksa seni?
 
Bırakın laf yapmayı da sorun sorunuzu.
Yalnız sorularınız toplumsal içerikli olsun ki bir işe yarasın.
Çünkü benim bireysel yaşantımı veya tercihlerimi anlatmanın kimseye yararı yoktur.
Umarım anlatabiliyorumdur?
 
Demek toplumun sorunlarının, sıkıntılarının nasıl aşılması gerektiğine dair bir soru soramayacak kadar acizsiniz!
Demek bir sosyalistin siyasal, sosyal, kültürel yaşam hakkında düşüncelerinin ne olduğunu soramayacak kadar bilgisizsiniz!
Demek koca evrende minicik bir dünya toplumunun insanca yaşaması için neler yapması gerektiğini soramayacak kadar duyarsızsınız!
Demek binlerce yıldır birbirini boğazlayan insanların nasıl bu hayvani duygulardan kurtulması gerektiğine dair bir soru soramayacak kadar katil ruhlusunuz!
Demek dünyada her yıl 15 milyon insanın açlıktan öldüğünü ve bu insanların da diğerleri gibi insanca yaşaması gerektiği yönünde bir soru soramayacak kadar insani duygulardan uzaksınız!
Demek dünya insanlarının neden birbirini düşman gibi gördüğünü soramayacak kadar umursamazsınız!
Demek insanların neden birbirine karşı sevgisiz olduklarını, ayrıştıklarını, yabancılaştıklarını soramayacak kadar sevgiden yoksunsunuz!
Demek bir takım insanların hayatı boyunca yiyip-içip- eğlenmesine karşılık, diğer insanların hayatı boyunca açlık-yokluk içine çile çekmesinin nasıl aşılası gerektiğini soramayacak kadar sığ düşüncelisiniz!
Veya bir ülkenin kalkınması için neler yapması gerektiğini soramayacak kadar bilgisizsiniz!
Veya hemen hemen her konuda bizi diğer toplumlardan oldukça geri bırakan sorunların nelerden kaynaklandığını soramayacak kadar akıl fakirisiniz!
Veya hırsızlıkların, yolsuzlukların, mafya-çete gibi oluşumların ortadan kalkması için neler yapılması gerekir diye soramayacak kadar kötü niyetlisiniz!
Veya kadına, kıza, erkeğe, küçük çocuklara taciz veya tecavüzlerin kaynağını, nedenlerini ve nasıl aşılması gerektiğini soramayacak kadar kötü düşüncelisiniz!

Bunları yazarken, soru sormaktan aciz olan birine bu kadar vakit ayırdığım için inanın kendime hayret ediyorum.
Neyse, sizi duyarsızlıklarınızla, duygusuzluklarınızla, kötülüklerinizle, körlüklerinizle, sığ düşüncelerinizle, at gözlüklerinizle baş başa bırakıyorum.
Sizden ricam, lütfen bir daha da karşıma çıkıp ortamı kirletmeyiniz...
 
SOSYALİST' Alıntı:
sıkıntılarının nasıl aşılması
tuvalete giderek devlet meselesi hallolmaz di mi? Ama yine de gideriz tuvalete??? Bunun gibi her yaptığımız oraya buraya hizmet edecek diye bi şey yok. Belalar geliyor başa ama hayat devam ediyor. Bazen üzülüp geçiyoruz elden bi şe gelmiyor. Yani toplumsal sorunlar laf kalabalığı ile düzelmez. Yeri geldiğinde eyleme dönüştürürüz fikrimizi yeri geldiğinde teorisini atarız ortaya. Ama her zaman o konu konuşulacak değildir.
Sen konuşmak istediklerini soru beklemeden yazabilirsin. Çözümlerin sende olduğunu mu sanıyorsun? Sana konuşmadık diye neyle ilgilendiğimizi kim ne bilir? Demek ki...Demek ki... Esasında demek ki doğruya erişemeden menfaatince karar alan kim acaba?

bu kadar vakit ayırdığım
O kadar vakit ayırdın ve her sıkıştığında "saçmalıyorsunuz", "bilim adamları fikir üretir bize laf düşmez", "zart zurt" diyerek kim kaçtı? Hangi yerde cevap verebildin? Yani o kadar vakit ayırdın da hangi fikri üretebildin? Vakit ayırmasan ne yapacaktın?
En önemli şey fikirlerdir. Bir zıt fikirle karşılaştın ve belki de çevrendekilerin sana soramadıklarını duydun. Anlayışının sorgulanması, iptal olman menfaatlerini sarstı. İptal oldun ama iptallik işine gelmiyordu.

15 milyon insanın açlıktan öldüğünü
frlattıklarını sadece buradan yazıyim. Türkiye de kurtlu fasülye yenirken inönü bir ya da iki gemi fasulyeyi yunanistan a (düşmanımıza) hediye etmişti. Sizleri tanımlamaya yeter değil mi???

arızaya bağlamışsın Sayın Sosyalist. Her konu alakalı yerinde konuşulabilir. Hayat devam ediyor. Her daim icat yapmıyoruz. Konuşuyoruz, sohbet ediyoruz, fikirleri ortaya atıyoruz, yeni bi şey öğreniyoruz....

Soru: Sağ görüşlü bir çevrede mi yetiştiniz? Sağcılarla daha önce tartışmalar yapar mıydınız? Sağcılarla arkadaşlık etmekte sakınca görür müsünüz???
Cevap veremediğine göre var bi şe buralarda...!
 
Üst Alt