• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

SOSYALİST Bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
AKP'liler CHP'lileri,
CHP'liler de AKP'lileri VATAN HAİNİ olarak tanımlamaya başladılar.
Bence bu yaklaşım bölücülüğü tetikleyen çok tehlikeli bir söylemdir.
O nedenle, birileri bizleri BÖL-PARÇALA-YÖNET tetiğine basmadan önce bu anlayıştan, bu yakıştırmadan ve bu söylemden bir an önce vazgeçin.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bağımsızlık; yoksul, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin emperyalizme karşı gücünü, varlığını, dik duruşunu koruyabilmesi, gelişip büyümesi için olmazsa olmaz temel bir kuraldır.
Emperyalizme esir düşmüş kapitalizmin bağımsız olamayacağı ise bir gerçektir.
Yani ne kadar bağımsızlık desek de, yaşamımızı kapitalizm ekseninde şekillendirdiğimiz sürece bu hayalimizi asla gerçekleştiremeyiz.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Vatanını sevenler hala SOSYALİST olamamışsa ya eksik ya da yanlış bilgiye sahiptirler.
Ya da vatan sevgisi ve sosyalizm hakkında hiçbir şey bilmiyorlardır.

MUTLAKA İZLEYİNİZ:
PARA KULLANILMAYAN ÜLKE - KÜBA

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ bir açıklamasında diyor ki;
‘’PKK nin dağ kadrosu 6 bin civarında.
Biz bunu 3 kez tasfiye ettik.
Fakat her defasında geri dönüp baktığımızda, hiçbir şeyin değişmediğini gördük.
Bu nedenle, PKK'yi bitirme politikası vurup kırmakla olmuyor, başka çözüm bulmak gerek.’’

Bence koskoca Genel Kurmay Başkanının bu düşüncesi dikkate alınmış olsaydı, belki de PKK çoktan bitmiş olurdu.
Ama öyle yapılmadı.
Her zaman olduğu gibi 35 yıllık anlayışla sözde PKK'yi bitireceğini sanıyorlar.
Bence çok yanlış, bitmez, bitmiyor.
Çünkü 35 yıldır aynı şey uygulanıyor.
Olan ise ölüme gönderilen gençlerimize, milyarlarca dolarlara oluyor.

Neden böyle yapıyorlar diye soracak olursak, sağ anlayışın siyaset yapması, taraftar oluşturması ve oy potansiyeli için PKK meselesi bulunmaz bir fırsattır.
Her lazım olduğunda PKK’yi seçim malzemesi yapmaları kendileri için çok büyük avantajlar sağlamaktadır.
İşte, bütün mesele bu.
O nedenle, siyasette hiçbir şey bize anlatılan veya gösterilen gibi değildir.
Önemli olan bunu anlayabilmek ve madalyonun diğer tarafını görebilmektir.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
VATANIMI SEVİYORUM
Çünkü ben:

Demokrasi mücadelesi veriyorum.
Özgürlük mücadelesi veriyorum.
Laiklik mücadelesi veriyorum.
Hak, hukuk, adalet, eşitlik mücadelesi veriyorum.
Tüm kültürel farklılıkların eşitliğine inanıyorum.
Haksızlıklar karşısında susmuyorum.
Yanlışlıklar karşısında susmuyorum.
Burjuvazi sömürüsü karşısında susmuyorum.
Burjuvazinin doğa katliamı karşısında susmuyorum.
Hiç kimse karşısında boyun eğmiyorum.
Kadın erkek ayrımcılığını reddediyorum.
Kadın erkek için aynı işe aynı ücretin verilesini istiyorum.
Kula kul ve köleliği reddediyorum.
Irkı, dini, dili ve bayrağı siyasilerin çıkarları için kullanmasını kabul etmiyorum.
Zengin fakir eşitsizliğini ve ayrımcılığını insanlık dışı buluyorum.
Devletin tüm zenginliklerinden parası olanların değil, olmayanların da eşit bir şekilde yararlanmasını istiyorum.
Birlik, beraberlik ve kardeşliğin sağlanması için ekmeğin eşit bölünesi gerektiğine inanıyorum.
Yaşanın akıl ve bilim ışığında şekillenmesi için mücadele ediyorum.
Eğitimin eşit ve bilimsel bir anlayış ekseninde şekillenmesini için mücadele ediyorum.
Çağdaşım, geçmişin karanlığından ders alıp, geleceği şekillendirmeye çalışıyorum.

Ve ülkemizin tüm bu anlayışlar ışığında gelişeceğine, güzelleşeceğine, huzur bulacağına ve saygın bir komuma geleceğine inanıyorum.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Laiklik dedik, dinsiz dediler.
Bilim dedik, kâfir dediler.
Özgürlük istedik, terörist dediler.
Eşitlik istedik, hain dediler.
Hak, hukuk, adalet istedik, burun kıvırdılar.

Oysa bunlar, insanı insan yapan evrensel değerlerdi.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
İLÇEMİZ CHP TEŞKİLATINA ÖRGÜTLENME YÖNTEMİ ÇİZMEYE ÇALIŞMIŞTIM

CHP İLÇE BAŞKANI BEN OLSAYDIM NE YAPARDIM

1. Kadın kollarını oluşturup, faaliyetler konusunda aktif hale getirirdim.
2. Gençlik kollarını oluşturup, faaliyetler konusunda aktif hale getirirdim.
3. Her köyde iki erkek ve iki bayandan oluşan ‘’KÖY TEMSİLCİLİĞİ’’ oluştururdum.
4. Köy temsilcisi arkadaşlar aracılığıyla sürekli üye yapılmasını sağlardım.
5. Köy temsilcisi arkadaşlar aracılığıyla o köydeki gençlerin ve kadınların sorunları hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırdım.
6. Köy temsilcileri arkadaşlar aracılığıyla o köyün ihtiyaç sahibi öğrencilerini tespit edip, eğitim desteği sağlardım.
7. Öğrencilerin muhtelif ihtiyaçlarını karşılamak için, ülke genelindeki CHP temsilcileriyle iletişim halinde olurdum.
8. Öğrenciler arası öykü, hikâye, şiir, resim, satranç gibi yarışmalar düzenleyerek hediyeler verirdim.
9. Her yıl ilçemiz köylerini 3-4 kez ziyaret ederdim.
10. Faaliyetlerimizi sosyal medya üzerinden anlatıp, sosyal medyayı aktif halde kullanırdım.
11. Zaman zaman köylerin yaşlılarını ziyaret eder, onlarla dertleşirdim.
12. Köylerin sorunları hakkında muhtarları ziyaret ederek köylerin işleri ve sorunları hakkında onları dinler, bilgi sahibi olur, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırdım.
13. Üyelerle bir araya gelmek ve halkı teşvik etmek amacıyla her yıl Haziran ayı içinde ‘’CHP PİKNİK ŞÖLENİ’’ adı altında piknik günü yapar, bunun tüm ülkeye yayılmasını sağlardım.
14. Her ay ülkede yaşanan olumsuzlukları rapor haline getirip, bu konuda broşürler bastırarak halkın bilgisine sunardım.
15. Zaman zaman CHP’nin programlarına ilişkin broşürler bastırıp, ilçe ve köylerde halka dağıtırdım.
16. İlçede ‘’CHP LOKALİ’’ açıp, partililerin birbirini tanımasını, kaynaşmasını, dayanışmasını sağlar, sorunlarını ve önerilerini anlatma ve paylaşma olanağı sunardım.
17. Muhtelif bilgi, plan, proje ve haberleri halka duyurmak adına lokalin önüne kocaman bir ilan panosu (billboard) koyardım.
18. İlçe ve köy halkının bürokratik işlerine yardımcı olması için birkaç kişiden oluşan gönüllü bir ekip kurardım.
19. İl ve ilçede yönetimle birlikte bürokrasi ziyaretleri gerçekleştirerek onlarla tanışır ve bunu süreklilik haline getirirdim.
20. Her yıl partililerimizle bir araya gelerek il ve diğer ilçelerdeki partilileri ziyaret etmeyi, tanışmayı, bilgi alış verişinde bulunmayı sağlardım.
21. Partililerin iyi veya kötü günlerinde maddi ve manevi dayanışma sağlardım.
22. Tüm faaliyetlerimizi üç aylık ve yıllık olarak hazırlar, genel merkeze Faaliyet Raporu olarak sunardım.
23. Önümüzdeki yıllara ilişkin Eylem Planı hazırlayarak geleceğe dönük planlarımızı Genel Merkeze sunar, bu hususta gerekli yardımı almaya çalışırdım.

Tüm bu düşüncelerimizi gerçekleştirdiğimiz vakit inanıyorum ki büyük başarılar sağlamış olurduk.
Peki, tüm bunlar kolay mı, kesinlikle değil, aksine çok zor olacaktır.
Fakat yılmadan, bıkmadan, usanmadan bu ideallerim için mücadele eder, pes ettiğim an görevi bırakırdım.
Bu anlayış ile yeni yönetimin önüne somut bir hedef koymuş olurdum ki, göreve talip olacak arkadaşlar ona göre kendilerini ayarlamak zorunda kalırlardı.
İşte, benim çalışma takvimim de bunlar olurdu.

Sevgi ve Saygılarımla… SOSYALİST

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bildiğimiz gibi uzun bir dönem ABD bağlantılı STK (Seferberlik Teftiş Kurulu), ÖHD (Özel Harp Dairesi) KONTRGERİLLA, JİTEM gibi oluşumlar ülkenin kaderine hükmetmiş, Amerika'nın politik anlayışını ülkede egemen kılmak için zaman zaman darbeler yapmış, insanlık dışı onlarca katliam gerçekleştirmiş, söylentilere göre 17 bin faili meçhul cinayetin sorumlusu olmuştur. Bu anlayışı vatanseverlik veya vatan savunması gibi göstermek ise ‘’benden değilsen öldürülmeyi hak etmişsindir’’ anlamına gelir ki, bunu insani bir açıdan değerlendirmek mümkün değildir.

Peki, bu oluşumların CIA-ABD bağlantılı olduğunu nereden biliyoruz diye soracak olursak, şu alıntıyı okumanızı öneririm:
‘’Emekli Orgeneral Kemal Yamak'ın kitabıyla yeniden gündeme gelen Özel Harp Dairesi Başkanlığı, daha önce eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in açıklamalarıyla tartışılmıştı. Ecevit, 28 Kasım 1990'da Milliyet gazetesinde yayınlanan röportajında "Özel Harp Dairesi"ni zamanın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Semih Sancar'dan öğrendiğini söylüyordu. Ecevit'in röportajda kaydettikleri şunlardı: "1974'teki başbakanlığım sırasında, zamanın Genelkurmay Başkanı rahmetli Orgeneral Semih Sancar başbakanlığın örtülü ödeneğinden acil bir ihtiyaç için birkaç milyon istedi. Benden istenen miktar örtülü ödenekteki paranın tümüne yakındı... Genelkurmay'dan bu paranın ne amaçla istendiğini sormak zorunda kaldım. 'Özel Harp Dairesi için istiyoruz' yanıtı geldi. Öyle bir resmi dairenin o zamana kadar adını bile duymamıştım... 'Şimdiye kadar bu dairenin giderleri nereden karşılanıyordu' diye sordum. O zamana kadar dairenin tüm giderlerini bir gizli ödenekle ABD'nin karşıladığı; ancak artık ABD'nin bu parasal katkıyı kestiği, o nedenle Başbakanlık'ın örtülü ödeneğinden para istemek zorunda kalındığı bana bildirildi... Özel Harp Dairesi'nin nerede bulunduğunu sordum. 'Amerikan Askeri Yardım Heyeti ile aynı binada' yanıtını aldım...’’
Düşünebiliyor musunuz, ABD ile işbirliği içinde olan ve ülkemizde onlarla birlikte bizi şekillendirmeye çalışan gizli bir örgütten söz ediliyor.

Ve bu bağlamda bildiğimiz gibi ülkemizde birçok katliam gerçekleştirilmiş, karmaşa yaratılmış, darbeler yapılmış, binlerce insanın faili meçhul cinayete kurban edildiği söylenmiştir.
Şimdi sormak gerekiyor:
Bu kadar olayı kimler yaptı?
ABD’yle işbirliği yaparak ülkemizde karmaşa ve katliam yapan ve milliyetçi olarak anılan bu kişiler nasıl milliyetçi veya vatansever olabilir?
ABD ve İsrail’den yardım alan, ABD’de eğitilen, İsrail’de Komando Eğitimine tabi tutulduktan sonra ülkeye dönüp katliam yapanlar nasıl milliyetçi yada vatansever olur?
Şayet bunları vatansever olarak kabul edecek olursak, FET֒yü de aynı kategoriye koymamız gerekmez mi?
Çünkü o da ABD ile işbirliği yaparak Türkiye’yi şekillendirmek istemiştir.

Bir kez daha sormak gerekiyor:
Ülkede katliam yapanlar kimlerdi, kimler bu katliamlarla anılmaktaydı?
Bu sorunun cevabını ise bilmeyen yoktur sanırım.
Bilmeyenlere ise şu kitapları okumalarını öneririm:

(GLADİO-Muhammet Kutlu)
( REİS-Gladio’nun Türk Tetikçisi S.Yalçın-D.Yurdakul)
(KONTRGERİLLE KISKACINDA TÜRKİYE- Suat Parlara)
(TEŞKİLATIN ADAMLARI- Belma Akçura)

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
6. FİLO DEFOL

O yıllar, ABD emperyalizminin tüm dünyayı dizayn etmek istediği yıllardı.
Doğal olarak Türkiye’ye de el atılmış, işbirlikçilerin de desteğiyle ülkemizi zehirli bir sarmaşık gibi sarmıştı.
Amacı ise herkesin bildiği gibi kendi politik anlayışını dayatmak, işbirliği adı altında ülkemizin üzerine çullanmak, bu vesile ile ülkemizi avucunun içine alarak, gittiği yere kadar iliklerimize kadar sömürmekti.
Bunu bilmeyen, duymayan kalmamıştır sanırım.

O zamanlar ülke savunması bağlamında bu duruma karşı çıkan ise ‘’ Kahrolsun Emperyalizm’’ – ‘’ Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye’’ sloganlarıyla bir döneme damga vuran Deniz Gezmişler ve Mahir Çayanlardı.
İşbirlikçiler ise ABD’den yana tavır almış, adeta devrimci avı başlatmıştı.

Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında ülkemizi teslim alamayan emperyalistler, yerli işbirlikçilerin de desteğiyle iyiden iyiye ülkeye yerleşmek için, gemileriyle limanlarımıza kadar sokulmuş, hatta karaya çıkmak istemişlerdi.
Denizler ve Mahirler ise ‘’Amerikan Sömürgeciliğinin Bekçisi 6.Filo Defol’’ - ‘’ Kahrolsun Emperyalizm’’ – ‘’ Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye’’ pankartı ve sloganları eşliğinde conileri denize dökmüşlerdi.

Peki, Türkiye’nin dört bir yanından emperyalizmin conilerine destek için gelen işbirlikçiler ne yaptı dersiniz?
Onlar da ABD’nin 6.filo gemisini kıble yapıp namaz kıldılar!

Bunlar kimdi diye soracak olursanız, onu da kendiniz araştırın.

İşte, o dönemler sağ-sol çatışmasına neden olan bütün mesele bunlardan ibaretti.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Böyle bir durumu hiç istemezdim aslında.
Fakat gelinen bu noktada:

Afrin zaferinden dolayı Türk Silahlı Kuvvetlerimizi kutluyorum.
Operasyonun beklediğimiz gibi sonuçlanması ise sevindirici bir durum.
Bu operasyonda 46 şehit, 255 yaralımız var.
Şehitlerimiz huzur içinde uyusun.
Yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.

Bu operasyonda emperyalizm destekli bir terör örgütüne karşı savaşırken, yine emperyalizm destekli başka bir terör örgütüyle işbirliği yapılması bana hiç doğru gelmiyor.
Çünkü PKK Türkiye için ne ise, ÖSO’da Suriye için odur.
O nedenle, umarım TSK’ya yakışmayan bu durum, yakıştıranlar tarafından düzeltilir bir an önce.

Bir de düzeltilmesi gereken ikiyüzlülük var ki, yıllardan beri kanayan yaramızdır; EMPERYALİZME TESLİMİYET!..

Bir de şöyle sormak istiyorum:
PKK'yi kurup ülkenin başına bela edenler kına yakıyorlar mı acaba?

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Görmekteyiz ki SAĞ anlayışın vatanseverliği, hiçbir şeye itiraz etmemek, hiçbir yanlışa dur dememek, başını eğip işine bakmakla sınırlıdır.
Ülkeyi satmışlar, ülkeyi kafasına göre şekillendirişler, hak yemişler, adaletsizlik yapmışlar, çalmışlar-çırpmışlar umurlarında değildir.
Arkadaşları veya kendileri haksızlığa uğramış, işten kovulmuş, ekmeği elinden alınmış, aç bırakılmış umursamazlar.
Bir nevi bana necilik.
Bana değmeyen yılan bin yaşasın misali.

Peki, ne zaman tepki göstermişler?
Sadece ve sadece egemenler hücum dediklerinde.

Unutmayınız:
Vatanseverlik, testi kırıldıktan sonra bağırmak değil;
testi kırılmadan önce, testinin kırılmaması için verilen mücadeledir.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
RTE demiş ki Komünistler Vatansever değildir!

Halkın malı özelleştirilmesin diyen ben, satan sen.
Emperyalizme karşı çıkan ben, işbirliği yapan sen.
Sömürüye karşı çıkan ben, sömüren sen.
İşsizlik yasak olsun diyen ben, karşı çıkan sen.
Eşitlik isteyen ben, olmaz diyen sen.
Bilimsel eğitim isteyen ben, gerici eğitime mahkûm sen.
Hak, hukuk, adalet, özgürlük diyen ben, tepki gösteren sen.

Şimdi sormak gerekiyor:
Nasıl oluyor sen vatansever oluyorsun da ben olamıyorum?

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Şu bir gerçek ki, sanki hiçbir şey olmamış gibi yine tarikatlarla, cemaatlerle işbirliği içindeler.
Bir başka gerçek ise hainlerin darbe ile yapmak istediklerini yavaş yavaş, usul usul, sindire sindire çaktırmadan yerleştiriyorlar bize.

Cehalet ise ikinci bir uyku modunda şu an.
Belki ikinci bir kez daha uyanacaklar bir gün ama iş işten geçmiş olacak ne yazık ki.
Çünkü bu darbe o darbeye benzememektedir.
Bu darbe, sindire sindire yerleştirilmektedir halkımıza.

Dönüşü olmayan bir darbe içine girmiş durumdayız.
Şayet Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir değişiklik olmazsa, artık bu iş birmiş demektir.

ORTADOĞU LİGİNDE BAŞARILAR TÜRKİYEM!

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
NATO'dan AYRILMALIYIZ

Kandırmayalım kendimizi, NATO'nun kucağında ABD'ye direnemezsiniz.

NATO sadece ABD ve AVRUPA emperyalizmini korur ve kollar.
Bizim gibi ülkeleri ise kullanır.
Bu nedenle NATO’dan ayrılmalıyız.

Türkiye'yi Türklerden daha çok şekillendirmiş,
Türkiye'nin kuruluşundan bu yana sürekli darbe planları ve darbeler yapmış,
Türkiye'ye karşı terör örgütleri yaratmış ve desteklemiş,
Türkiye içinde derin devletini oluşturarak katliamlar gerçekleştirmiş ve karmaşa yaratmış olan baş düşmanımız AMERİKA'nın NATO'sunda derhal çıkmalı, ülkemizdeki üslerini sınır dışı etmeliyiz.
Ancak bu şekilde huzuru bulur, özgür ve bağımsız bir Türkiye'nin temelini atmış oluruz.
Aksi halde ülke olarak güven ve huzur içinde yaşamamız mümkün olmayacaktır.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Terörizmle işbirliği yapmak teröristlik ise,
terörizmin kurucu babası olan ABD terörist bir ülkedir.
Bu bağlamda ABD ile işbirliği yapmak nedir?

Dolayısıyla Emperyalizmle işbirliği yapanlar
ve buna katkı sunanlar hem hain hem de teröristtir.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
KAPİTALİZM, yaşamak için öldür, büyük balık küçük balığı yutar, güçlü olan hayatta kalır demektir.
SOSYALİZM, dayanışmak, paylaşmak, birliktelik, eşitlik ve kardeşçe yaşamak demektir.

Gerçekten birlik-beraberlik ve kardeşlik istiyorsak, insanca barış ve huzur içinde yaşamak istiyorsak bu iki rejimi iyi analiz etmemiz gerekir.
Çünkü kapitalist dünyada bu değerlerin sadece adı vardır ve insanları kandırmak için kullanılır.
Yani boş bir söylemden ibarettir.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
FARKINDA MIYIZ?

Emperyalizm, kanla beslenen bir anlayıştır.
O nedenle silah üretir, pazarlar, kullanır ve kullandırır.
Kapitalizm ise bu anlayışı doğuran ve besleyendir.
Yani kapitalist bir anlayışı özümsemişsek, savaş istemiyorum deme hakkımız kalmamıştır.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Güçlü olmak mı istiyoruz?
Tek seçeneğimiz vardır;
Laik, özgür, eşit ve bilimsel eğitim.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Düşündünüz mü hiç;
neden Amerika tüm dünyada sağcı partileri desteklemiş
ve iktidar olmalarını sağlamıştır?

Biliyor musun;
bir insan olarak senin de hakkındır her yıl tatil yapmak,
üç-beş yıldızlı otellerde konaklamak,
şöyle ülkeyi bir baştan bir başa gezmek...

Sorgula; ben neden bu haklara sahip değilim diye?
İnsan olmak bunu gerektirir çünkü.

Bir ülkeyi bitirmek istiyorsan eğitimi çökerteceksin.
Eğitim sistemimiz ise berbat.

AKP-MHP el ele Türkiye'yi bitiriyorlar
Bunu ise eğitimdeki kalitesizlikten anlıyorum

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bildiğimiz gibi sosyalistlerin amacı insanca yaşamak için kapitalizmin tahlili sonucu tedavi olarak ortaya çıkan Sosyalist düzende yaşamaktır.
Bundan hiçbir menfaatimiz olamaz çünkü sosyalizmde özel mülkiyet yoktur.
Tek amaç, insanlık dışı olan sınıf farklılığını ortadan kaldırarak eşitlik esasına dayanan bir dünyada barış ve huzur içinde yaşamaktır.
Çünkü insan olmak bunu gerektiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...