• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

SOSYALİST Bakış

Okunuyor :
SOSYALİST Bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
BAK BU KEZ AYRINTILI ANLATACAM İYİ OKU VE ANLA ARTIK.

AHZAP SURESİ 50 :
Ey Peygamber! Biz sana, mehirlerini verdiğin eşlerini,
Burada eşlerinden söz etmiş, size göre normal.
Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları (cariyeleri)
seninle birlikte hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını,
dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık.
Burada ise sözü edilenleri de sana helal kıldık istediğin gibi takılabilirsin.
Maşallah bir kız kardeş kalmış dışarıda!!!

Ahzap Suresi, Ayet : 52

(Ey Muhammet) Bundan sonra hiç bir kadın sana helal olmaz.
Karılarını başka karılarla değiştirmen de.
Güzellikleri seni ne denli imrendirmiş olsa bile.
Tanrı bile isyanda, bu kadar yeter artık diyor...
Sağ elinin satın aldıkları (cariyelerin) bunun dışında.
Burada ise karar değiştiriyor ve yeniden kıyaklık söz konusu.

Nisa Suresi, Ayet : 3

O durumda ilgi duyduğunuz kadınlardan ikişer, üçer, dörder kadınla evlenebilirsiniz.
Bana göre normal olmasa da inancınıza göre normal bir durum.
Eğer aralarında adalet-eşitlik gözetmekten korkarsanız, o zaman bir karıyla ve cariyenizle yetinmelisiniz.
Bak burada anlatılan şudur:
Eşinizle ve eşiniz olmayan cariyelerinizle yetinin.
İşte bunun adı dine göre zinadan başka şey değildir.

SAHİ BİR ŞEYLER ANLIYOR MUSUN?
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
SOSYALİST' Alıntı:
bir kız kardeş kalmış dışarıda!!!
Sizde o da serbest?? Komünizmde ve ya Allah bilmez sistemlerde ve ya kızılbaşlıkta kızkardeş nedir? ve ya ana? anne yani???????? Şu soru işaretlerini kime sorman gerektiğini de biliyorsundur umarım.. Herşeyi bize soruyorsun da...

Yazdığın son alıntı Kuran ayeti değil. Çünkü Kuran da eşit olmanızın imkanı yok en azından sakıda kalmış gibi bırakmayın hiçbirisini diye hüküm var.

Yazdığın Kuran ayetlerini sıralayamamışsın Neyle alakalı olduğu kime hitap ettiği ne manaya geldiği ne için söylendiği... Bunlar senni ilgilendirmiyorsa neden ayetler seni bu kadar ilgilendiriyor??? Uyduruk yılmaz özdil i bile anlamak için okuyorsunuz ama Kuran ı yok etmek için... Biz asla sizi yok etmek için bi ş yapmayız.

Atesitlerden çok daha saçmalarını duydum. Zamanını bile bilmeden hadislerle ResulUllah a saldırıyorlar ve aslında kendilerini çürütüyorlar.

Savaşta fethedilen topraklarda savaş ile elde edilmiş bayanlara cariye denir. Mahsuru nedir? Sizin gibi toplama kamplarında tecavüz mü edilmesi lazım? İşte farkımız bu. Savaş ile bile bir hanım elimize geçse ancak İslam ile evlenerek birliktelik mevzu olabilir.. Size ne kadar da uzak...

istediğin gibi takılabilirsin.
ispat? Herşey hukukla sabitken Kafana göre nerede?
amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını
Sana haram mı bunlar? Bazı ayetler bizim gibi insan olan ResulUllah ın kendisini bizzat bazıları da tüm müslümanları muhatap alır. Yani Ey Muhammed der ama sadece Muhammed değil tüm müslümanlar demektir. Hatta tüm insanların da muhatap alındığı vakidir.

Bu ayetlerde iddia edebileceğin tek şey; kadın EŞİT DEĞİLDİR erkek. Ve fasit iddialarının temeli bu kabule saldırıya dayanıyor. Varsa meselen bu kabulü konuşman gerekir. Dersin ki kadın neden erkekten aşşağıda olsun. Onu iddia edebilirsin.

Olayı getirmeye çalıştığın namus konusu İslam ın kelle alan tek din olması ile Allah ın Hakkıdır. Namus için Türk toplumunda ve İslam kültüründe n'apılır? Anadoludan bilmelisin. Komünistlerin dışlanmasının sebeplerinden bir tanesi namus bilmedikleridir. Kendi medeniyetine yapıştırman gereken laflara biz cevap veriyoruz Ne hikmettir? Nazım Hikmet mi?

SAHİ BİR ŞEYLER ANLIYOR MUSUN?
Bi şe mi anlattığını sanıyorsun? Baştan aşşağı iptal oluyorsun ve kaçıyorsun. Önceden olduu gibi...

Allah azze ve celle ResulUllah ı bazı ayetlerde ve hadislerde tehdit etmiştir. (kutsi hadis) Şimdi hem peygamber hem tehdit mi eidlmiş dersin sen? Evet peygamberi dahi Allah tarafından tehdit edilmiş bir din. Hak din o . Senin dininde tapar gibi iman ettiğiniz liderlerinize en ufak bir eleştiri var mı?

Fatih Sultan Mehmet in kolunun kesilme kararı verildi Osmanlı da. Sığınan avrupalılar yahudiler kurtarıldı Osmanlı da. Peki ya sınırda kardeşlerimizi kurşuna dizen komünistler???
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Solcuları, sosyalistleri, komünistleri ve ateistleri suçluyorsun ama ben hayatımda bunların hiç birinin kadına, kıza çocuğa tecavüz ettiklerini duymadım.
Fakat Müslümanlığıyla öne çıkan terör örgütleri olsun, imamlar olsun, kuran kursu hocaları olsun tüm bunların kadına, kıza, erkek çocuklara hatta kardeşlerine bile tecavüz ettiklerini sürekli duydum.

Bu konuda örnek istersen gösterebilirim.
Peki, sen örnek gösterebilir misin?
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
SOSYALİST' Alıntı:
Sürekli kimi dinliyorsun? Haberi getirenin kimliği, haberin özelliği, vb gerçeklik analizlerini kullanman gerek.
Kocasının karısına tecavüzünü de duymuşsundur. Kelimeniin cılkı çıkarıldığından olur olmaz, ahlak tanımaz her yere kullanılıyor. Mesela yargıtay dosyalarından birinde; kadına karşı işlendiği iddia olunmuş bir kavga için "basit cinsel saldırı" denmiş... Olay darp ama içerik cinsel olarak yazılmış...
terör adı altındaki örgütler de birden fazla evlilik, görücü usulü evlilik vb nedeniyle "tecavüz" iftirasına maruz kalıyor.
Solcuları, sosyalistleri, komünistleri ve ateistleri suçluyorsun ama ben hayatımda... duymadım.
Dedik ya kimlerden ne dinliyorsun? Biz çok duyduk. Ama en önemlisi "namus" kelimesinin tanımlanmadığı anlayışıdır. İnsanları "hayvan" saydığından namus için herhangi bir mücadele ve ya caze yoktur o tayfada. Ama içlerinde aklı başında olanlara her zaman hürmet ederiz. Kızılbaşlık kelimesinin TDK ya kadar toplumun her kesimine kadar işlemesinin sebebi nedir? Her yalan solcuları kurtarıyor. Bu tip toplumsal kabuller için milyonlarca şahit vardır ki biz de birebir şahitlerinden duyduk bunları.
Bu konuda örnek istersen gösterebilirim.
Merakla bekliyoruz. Yalnız solculardan duyulan "duyum" değil "gerçek" bi şey..

Ayrıca dobra dobra konuşuyoruz. Forumdaşlarımız da dahil olabilir. Ne Sayın SOSYALİST i ne başkasını gücendirmek değil amacımız. Her ihtimali ve fikirsel çıkarımları konuşuyoruz...
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
Sayın SOSYALİST
Biraz önce sitedeydin. ben mesajı yazdığım sırada "çevrimiçi" ydin.Acele cevaplamana gerek yok ama yoksa başkalarına mı yazdırıyosun cevabı!!
şaka
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
Celal Şengör'den kıyamet senaryosu tarihi için 1 gün önce yazıyordu aramada. Alakasız bi aramada çıktı. Dikkat edin Jeoloji Bölümü neden Türkiye nin önde geleni olabilir?
Atesit vb lerin özgürlük adı altında nasıl düşman senaryolarının emir eri olduğu görülüyor. Türkiye ye saldırı dillendirilecek hemen bu tiplere bi şekilde ulaştırılıyor. Yani bu tiplerin bir manevi süzgeci olmadığından hem kendisine söyleneni hem de söyletilmek istenenin NEDEN olduğunu düşünemiyor. Kendisine bunların söyletilmek için mi söylendiğini bu amaç için hangi kişilerin kullanıldığını da düşünemiyor.
Zaten düşünmek solun işi değil...
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Merakla bekliyoruz. Yalnız solculardan duyulan "duyum" değil "gerçek" bi şey..
Kız kardeşine tecavüz eden imama 18 yıl istendi:
Kız kardeşine tecavüz eden imama 18 yıl istendi

Kuran kursunda tecavüze 24 yıl hapis :
Cumhuriyet Gazetesi - Kuran kursunda tecavüze 24 yıl hapis

Bartın'ın Ulugeçitambarcı Köyü'nde imamlık yapan 52 yaşındaki A.K., camide açılan Kuran kursunda 3 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.
Kuran kursu imamı cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı

Kuran kursunda 2 kız çocuğunu taciz eden imama 23,5 yıl hapis
Kuran kursunda 2 kız çocuğunu taciz eden imama 23,5 yıl hapis - Milliyet.com.tr

Kaçak Kuran kursunda erkek çocuğa tecavüz!
Kaçak Kuran kursunda erkek çocuğa tecavüz! | Yaşam Haberleri

Bu çirkinlikler 5 dakikamı almadı inanın.
Yüzlerce bu tür şerefszlikleri daha yapıştırabilirim bu sayfaya.
Ama anlayan kim?
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
karafetva' Alıntı:
Merakla bekliyoruz. Yalnız solculardan duyulan "duyum" değil "gerçek" bi şey..
Sen yazmadan ben açıklamışım....
Bir defa inönünün rusyadan getirttiği bi imam kafilesi vardı. dini yok etmek için içeriden saldırmak amacıyla. Bu haberdekilerle alakası var mı? Yani namusun tanımlanmadığı komünist sol ab tarifeleriyle yazıyorun ve bu suçlara neredeyse ceza vermeyen o tayfanın cevazı ile bu suçları idam edenlere laf atıyo sun????
Yani imamların yoldan çıktığını biliyoruz. Bu solcular nasıl imam olmuş onu anlayamadık...

Tecavüz kelimesini açıkladık. İmam nikahlı karısıyla birlikte olmak tecavüz olabilir. Çünkü nikahsız sayılıyor resmi olarak. Nikahlı karısına da tecavüz diye iddia olunur. Çünkü kadın hakları vb diye "karısına tecavüz eden erkeklerin sayısı..." diye istatistik vardı.

Ama can alıcı kısmı tüm bunları solcular yapıyor sol tayfa solu eleştirmediği için ortaya çıkartmıyorlar. Sebep şudur. "namus tanımlanmamıştır."

Ayrıca Dünya tarihinde 2-3 tane çıkmışsa bu olaylar emsallerinin yanında virgül olamazlar...
SOSYALİST' Alıntı:
Bu çirkinlikler 5 dakikamı almadı inanın.
En baştan beri ne dedik? Duyduklarınıza inanmak zorundasınız. Çünkü gice boyun eğdiniz ve duyduklarınızı güçlüler söylüyor... 5 dk nı almaz. Ama tayyip in lafıyla "yine çaktın"...

Çok değerli Sayın SOSYALİST ve diğer forumdaşlar: Yazdıklarımız kişisel değil fikirseldir. Çünkü kişiler her daim kendilerini düzeltebilir ve çok çeşitli psikolojilerle yazabilir. Yazılarımızı yanlış anlamayın hakaret sanılanlar ve ya direk öyle görünenler fikirsel tartışma komplimanlarıdır. Diğer forumdaşlar da katılıp renlendirebilir ortalığı...
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Evrenin sonsuzluğunu,
Oluşumundan itibaren hala ışık hızından daha hızlı bir şekilde genişlediğini,
Evrenin hala evrilmeye devam ettiğini,
Bırakın güneşleri, yıldızları, gezegenleri; sonsuz sayıda galaksilerin olduğunu,
Sonsuz sayıda evrenlerin de olabileceğini düşündünüz mü hiç?
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
Işığın görünmeyen kısmının görünen kısmına göre sonsuz gibi büyük olduğunu, sonsuz denen şeyin aslında aklımızın ermediği şeylere dendiğini ve Allah tarafından yaratıldığını,
evrenin büyümesi, evrim vb nin iddiadan ibaret olduğunu ve daha yazmadığım nice şeyleri;
SOSYALİST' Alıntı:
düşündünüz mü hiç?
düşündün mü?
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt