• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Soru-Ramazan ayına takvim hesabı yaparak, takvimin belirlediği günde başlamak bidatmı

• Konbuyu başlatan Ammar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Soru-Ramazan ayına takvim hesabı yaparak, takvimin belirlediği günde başlamak bidatmı

Ammar

Kıdemli
Üye
Katkılar her zaman takdirimizdedir ki sizinde katkılarınızı gözardı edemeyiz..Bir süre daha burada mesai harcadığınızda bu takdiri zaten sizlerde farkedeceksiniz.
Şunu önemle belirtmek isterimki hiç bir üye ile (gerekli olmadığı takdirde) "Süper admin" temsiliyetiyle tasarruf yapmam yukarıda yazdığım sözleri tamamiyle "güney" olarak yazmış bulunmaktayım lakin bana "kural" hatırlatığında bende "isteyene" kuralları sunarım..
tekrar söylerim ki "siz beni anladınız"...

İyi ve sağlıklı paylaşımlar..

Bu arada konunuz "iç" olmasın BUYRUN...
"Ramazan ayına takvim hesabı yaparak, takvimin belirlediği günde başlamak bidatmı ?"
İyi niyetli yazmış olduğunuzu söylediğiniz uyarı yada tavsiye içerikli yazıyı tekrar inceleminizi rica ediyorum, fıstıkla felan ilgili bir misal getirmişsiniz, fıstık kime atılır ve buna atılan nasıl bir varlıktır ve fıstığı yiyen mahluk nasıl seyredenleri eğlendirir bunu da sizin anlayıcağınızı umud ediyorum yapmak istediğiniz ile sözleriniz yada verdiğiniz misal itibari ile insanı rahatsız edici bir üsluba sahip..

Elbetteki sözlerinizi anladım, ama tasvip edilecek bir uyarı metodu değildi, yukarda yaptığım açıklama sizin içinde geçerlidir Biz sadece ALLAH C.C ve RESULULLAH S.A.S den belge ile gelen her türlü delili kabul eder ve hürmet gösteririz, biz bu düşünce ile tartışmalarda geçen diyaloglarda bu hususa azami dikkat eder ve söylediğimiz her sözde delill olarak KUR-AN ve SÜNNET de var olan delilleri muhatabımıza beyan ederiz, bunun dışında SÖZ, KİTAP, ŞEYH Lerin fetvaları, TARİKAT lardan getirilen delillere asla itibar etmeyiz ve önem vermeyiz...

Umarım bende tam olarak duygu ve düşüncelerimi anlatabilmişimdir..:prv:

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Kesinlikle böyle bir şey mümkün değil

Bu kesinlikle cümlesi... yorumumda geçen ramazanda ki hilal konusunuda kapsıyormu acaba ?

Son düzenleme:
E

Ebu-Ahmet-Musab

Ziyaretci
Sn Ammar farkındaysanız kurban bayr***** 2 gün kaldı :) keşke bekleseydiniz de bu soruyu ramazan ayına gireceğimize yakın sorsaydınız ... hoş bidat ta desek biad da desek siz zaten kendinize göre bir cevap hazırlamışsınızdır. verdiğimiz cevapları kabul etmeyerek yalnış diyip kendi bildiğinizi yazacaksınızdır ... onun için diyorum ki biz hiç yorulmayalım buyrun siz bildiğinizi açıklayın fakat nasıl olsa herkes yüzyıllardır devam eden artı çoğunluğun kabul ettiği şekilde ramazan ayına başlayacak ve orucunu tutacaktır ...

Arkadaşlar farkındamısınız ya da unuttunuzmu bilmiyorum ama burası dini sohbet ve tartışma bölümü; Hatırlatmak isterim.

Biz fikir beyan etsekte etmesekte siz bildiğinizi okuyacaksınız mantığı bu bölüme ters diye düşünüyorum. Herkes bilgisini birikimini ya da düşüncelerini burada beyan etmelidir ki, konuyu okuyanlar bunlardan faydalanabilsin.

Gördüğüm kadarıyla soru soruyoruz diye çok bilmiş ukala muamelesi görüyoruz. Neden olumlu bakılmıyor anlayamıyorum? Ortada bir soru var, tartışalım, bizde fikrimizi, bildiklerimizi söyleyelim, isteyen istediğini alsın, istemediğini almasın diye düşünmek lazım bence!

Üst Alt