• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Sony Xperia Z Ultra

Okunuyor :
Sony Xperia Z Ultra

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sony Xperia Z Ultra,Sony 'su geçirmeyen' Xperia Z Ultra'

Sony uzun süredir merakla beklenen yeni nesil telefon-tablet melezi Xperia Z Ultra'yı resmi olarak duyurdu.
Telefon olarak düşünüldüğünde 6.44-inç boyutundaki ekranı ile türünün en büyüğü, tablet olarak ele alındığında ise sınıfındaki en ince ve güçlü cihaz olan Xperia Z Ultra, donanımsal detayları ile heyecan yaratmayı başarıyor. Samsung'un Ağustos-Eylül dönemlerinde lanse edilmesi beklenen Galaxy Note III modeline karşı konumlandırılan Xperia Z Ultra, güç aldığı Snapdragon 800 işlemcisi ile bugün itibariyle en güçlü akıllı telefon ve ARM tabanlı en güçlü tablet olmayı başarıyor.

sony_xperia_z_ultra_lanse_edildi_479.jpg

2.2 GHz hızında çalışan Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli işlemci, yüksek saat hızı ve mimari bazda yapılan geliştirmeler (örneğin Snapdragon 600'e kıyasla daha hızlı L2 bellek kullanımı ve bellek kontrolcüsünün daha iyi optimize edilmesi gibi) ve yine mimari bazda ciddi farklılıklar içeren Adreno 330 GPU'su sayesinde, söz konusu performans olduğunda şu an rakipsiz, kulvarında tek cihaz olduğu söylenebilir.

Aynı zamanda kalemle de kullaılabilen Xperia Z Ultra, kullanıcıların kolay notlar alabilmesine olanak tanıyan uygulamaları da beraberinde getirecek. Sony'den yapılan açıklamalara göre Xperia Z Ultra,14 saat konuşma ve 5,5 saat video oynatma süresi tanıyabiliyor.
 

cicoz

Acemi
Üye
beni cezbeden en önemli özelliği boğazda tekne önüne monte ederek yaptıkla çekimle gösterdikleri su geçirmezliği... mükemmel bir de batmayanını yaparlarsatadından yenmez...
 
Üst Alt