Sony VAIO P Serisi

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Sony, yeni VAIO P ile daha akıllı ve şık bir mobil bilgi işlem deneyimi sunuyor.

VAIO P serisi, cıvıl cıvıl renkleriyle yaz modasında trendleri belirlemenin yanı sıra GPS’e, yeni bir Dijital Pusula’ya ve fiziksel hareketlere yanıt veren entegre ivme ölçerli sensöre sahip olan Sony’nin ilk notebook’ları olma özelliği de taşıyor.

Sadece 600 gram ağırlığındaki bu şık notebook’lar,dururken veya yürürken iki elle çalışmak için yeni bir tasarım ile net, parlak, geniş ekran VAIO Display Plus’a da sahip.

Sadece 600g ağırlığında olan ve bir çantaya veya ceket cebine sığabilen yeni VAIO P Serisi, size tam özellikli bir Windows® bilgi işlem deneyiminin gücünü ve daha fazlasını sunuyor.

Pek çok ilk VAIO P’de!

Sabit olarak bir yerde durmayan meşgul insanlar için ideal olan seri, ister sabit durun isterseniz yürüyün, basit bir şekilde çalışmak için tasarlanmış ilk VAIO olma özelliğine sahip. Merkezdeki işaretleme çubuğu, ek bir touchpad ve mouse düğmeleri ile tamamlanıyor. Ana kontroller çoğaltılarak, bilgisayarı iki elde tutarken her iki başparmakla rahat çalışmak için ekranın her iki yanına yerleştirilmiş.

VAIO P Serisi, entegre GPS’e ve yeni bir Dijital Pusula’ya sahip olan Sony’nin ilk notebook’u olma özelliğine de sahip. Nerede olduğunuzu ve etrafınızda neler olduğunu size anlatmak açısından ideal olan notebook’lar, siz tanımadığınız bir şehirde, bir caddenin köşesinde dururken, otelinizi veya yakındaki bir restoranı bulmanıza yardım edebiliyor.

Yepyeni bir yazılım olan VAIO Location Search, web browser’ınıza bağlanmadan size gerçek zamanlı bir harita sunuyor. Yakınlardaki İlgi Noktaları ve yerel hava koşulları ile birlikte, haritada yerinizi ve yönünüzü de gösteriyor.

Mobil hayatın en akıllı trendi

Seyahat edenler için çok hafif notebook’un mobil kimliği, entegre Everywair 3G ile güçlendirildiğinden mobil ağlara (hazır olan) yüksek hızda erişim sağlıyor.

Yeni VAIO P’nin ilkleri saymakla bitmiyor. VAIO P, Sony’nin, fiziksel hareketlere yanıt veren entegre ivme ölçerli ilk notebook’u olma özelliğini de taşıyor. Bir PDF dokümanının resimlerini veya sayfalarını gözden geçirmek veya web sörfü geçmişinizde ileri-geri gezinmek için sadece VAIO’yu hafifçe sallamanız yeterli oluyor.

İvme ölçerli sensör, VAIO P Serisi’nin yandan açıldığını algılayarak, dokümanların ve web sayfalarının portre modunda kolay okunması için ekranı otomatik olarak çeviriyor. Notebook’un ek mouse düğmeleri, bir kitap veya dergi okur gibi portre pozisyonunda okurken, sayfanın rahat çevrilmesi için mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş.

Yeni VAIO P Serisi, konforlu bir şekilde yazmak için büyük kolaylık sunan tam boyutlu bir klavyeye sahip. Ayrıca filmleri veya yan yana iki web sayfasını görmek için ideal boyutlara sahip olan, canlı ve oldukça geniş VAIO Display Plus ile de VAIO P’de dilediğini gibi çalışmak son derece keyifli. Ortam ışığı sensörü, enerjiyi tasarruflu kullanırken, ekranın rahatça görülmesini de sağlıyor.

Fazladan kolaylık sağlamak amacıyla, Quick Web Access ve VAIO Care’e tek tuşla erişim için özel tuşlar tahsis edilmiş. Ayrıca, ekranın kolay okunması için hemen daha büyük bir fontu veya HD filmin izlenmesi için maksimum detayları seçen, çok yararlı ve yeni bir Change Resolution düğmesi de bulunuyor.

Sony VAIO P Serisi - *MSN Erkek - Teknoloji
 
Üst Alt