Sonun Sonrası - Esin Yardımlı

Sonun Sonrası
Esin Yardımlı
Sosyal Yayınlar

Yaşam bittiğinde ne başlar?

Esin Yardımlı 12 yaşında yayınlanan ilk romanı Kitap Kahramanından sonra bu kez anlatımıyla ve gerçek-üstülüğüyle okurunun hayalgücünü keyifli bir yolculuğa çıkaracak yeni bir romanla karşımızda. Sonun Sonrası merak edilen en büyük sorunun yanıtıyla beklenmedik bir şekilde karşılaşan bir genç kadının, başından geçen olağandışı hikayeyi, akıl almaz bir dünyanın sınırsızlığı içerisinde, sürükleyici bir dille ve merak dürtümüzü bir an için bile başıboş bırakmayan bir kurguyla ele alıyor.
Yapısını bir türlü çözemediği tuhaf bir binanın içerisinde kaybolmuşken, Naomi adında yangında yaşamını yitiren bir televizyoncuyla tanışan başkahramanımızın satranç tahtasının üstündeki tavşanı kovalamasının hikayesi, kitabın sayfaları arasında yaşam buluyor. En başta yeni arkadaşıyla yakınlaşmaktan ürkse de zamanla, onda ve kendinde yepyeni şeyler keşfetmeye başlıyor.
Zaman ve mekanın hiçe sayıldığı bir dünyada geçen Sonun Sonrası, bir yandan iki insanın duygu dünyasına cesur bir yolculuk yaparken, bir yandan da hiç de alışık olmadığımız, hem büyüleyici, hem de ürkütücü bir öbür-dünyayla bizi tanıştırıyor.
Bir ütopyanın içine profesyonelce gizlenen bir distopyada gökkuşağının yedi renginin birleşmesiyle oluşacak görülmemiş bir sekizinci renk, herkes için ikinci bir şans olabilir mi?
 
Üst Alt