Sonu gelmeyen tartışmalar

Sonu gelmez dediğiniz tartışma hangisi.

• Kullanılan toplam oy
    13
Ne kadar zaman geçsede kişiler ve roller değişsede hep iki taraf vardır birbirine zıt ve tezat fikirler sunarlar ortaya herkesin kendince doğruları vardır ve sonu gelmeyen tartışmalar..

Bu konuyu anket olarak ele alalım bakalım ne sonuç çıkacak ortaya..?

Görüş ve fikirlerinizi yansıtabilirsiniz..

Bari ben cevap yazıyım :freakedout::freakedout::freakedout::freakedout:

Çok geveze hissetim kendimi bugün ama olsun :shocked::shocked:

Genel olarak siyasi ve dini tartışmalarda sınıf ayrımlarının biteceğine daha başka boyutlara taşınacağına inanıyorum hatta çok emin olarak 21. yüzyılın ikinci yarısına yansımayacağını düşünüyorum.

Yumurta konusuna gelince hayvancılığında çok fazla ileyebileceğini düşünmediğimden seçeneklerde sadece GS ve FB tartışmasının asırlar boyu tartışılacağını düşünüyorum .

Malumunuz geçenlerde açıklanan rakama göre 7000 yasaklı site varmış ülkemizde bunların başında youtube,metacafe ve google uygulamalarına konan yasaklar başta geliyor.Yasaklar konusunda şu an itibariyle Çin,İran ve diğer bedevi toplumları bile geride bıraktık demokrasi havarisi ve kitlesi yüzünden önümüzdeki günler ne gösterir bilinmez ama youtube meselesi hakkında yeterince aydınlatıldığımızı düşünmüyorum Recep bey youtube nasıl giriyor acaba erişimi yasaklanan bir siteye..?

Youtube konusunda şöyle bi gariplik var ben girebiliyorum ama kablosuz bağlandığımda girebiliyorum aynı modeme kablo takıp bağlanınca giremiyorum :)

Kablolu ve kablosuz ağların ayrı ayrı yapılandırılmış olması ihtimali üzerinde duruyorum bir ihtimal kablolu ağının dns ayarlarında değişiklik olabilir..

Yanlış bilmiyorsam DNS ayarlarınız artık youtube girmenize izin vermiyor olması gerek ama bir şey var daha çözemedim.

Doğrudur open dns ve google dns'lerine karşıda çözüm ürettiler yasakçı zihniyetler önceden dns ayarlarını optimize ederek girilebiliyordu yada host dosyası ile gerçi hala çalışan ve çalışmayan bir çok host dosyası internetin sınırsız çöpüğünde gezinsede kendi host dosyanızı yapmanız zor değil demokrasilerde çare tükenmiyor ağababalarımızdan öğrendik.:prv:

bence eskisi gibi sağsol ayrımı adamlar bu ayrımı ortadan kaldıdılar artık evet ve hayır var bunların birisi iyi birisi kötü bunada siz karar verin...

Bu tarışmaların hepsi yapılıyordur muhakkak ama en fazla Sezen aksu tartışması yapılıyor bence.

Sezen mi-Sazan mı? Saygıdeğer sanatçıya demediğini bırakmadılar.

galatasaray-fenerbahce tartışmasının sonu gelmez deniyodu fener 6 atınca (6 kasım 2002) herşey bitti. o gün bu gündür tartışmasız... :) o günü unutma unutturma...

Üst Alt