• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

"SON Hakkında..."

Okunuyor :
"SON Hakkında..."

merkür

Amatör
Üye
"SON" Hakkında..."

"Neyin Sonu gelecek?"

İsa'nın öğrencileri ona şöyle sordu: " Senin hazır bulunuşunun ve bu ortamın sonunun alamti ne olacak?" ( Matta 24:3)

İsa Peygamber bu soruya cevap verirken gezegenimizin yok olmasından söz etmedi. isa daha önce bu ortam hakkında konuşmuş, ve bu ifadeyi Şeytan'ın hakimiyetindeki siyasi, ticari ve dinsel ortama atfen kullanmıştı. ( Matta 13:22,40, 49) Dolayısıyla son gelecek dediğinde aklında bu dünya vardı. ( Matta 24:14)

"İsa Sonu Nasıl Anlattı?"

Bu adaletsiz ortamın sonunun gelecek olması iyi haberdir. İsa şöyle dedi: " Krallığın bu iyi haberi, dünyanın her yerinde bütü milletlere şahitlik amacıyla duyurulacak ve son o zaman gelecek."
İsa peygamber şimdiki ortamın sonunu şöyle anlattı: " Büyük sıkıntı olacaktır ; öyle ki dünyanın başlangıcından bu yana böylesi görülmemiştir, bir daha da görülmeyecektir. Aslında o günler kısaltılmasaydı hiç kimse kurtulamazdı." (Matta 24:14,21,22)

"Kimler yok edilecek?"

Yaratıcıyı ve İsa Peygamber'i sevmeyen ve onlara hizmet etmeyen kişiler yok edilecek. Böyle kişiler Tanrı'yı umursamıyorlar. İsa Peygamber şöyle dedi:

" Nuh'un zamanı nasılsa, İnsanoğlunun hazır bulunduğu dönem de öyle olacaktır. Tufandan önceki günlerde, tufan gelinceye ve hepsini silip süpürünceye kadar hiçbir şeyi umursamadılar." ( Matta24:36-39)

İsa peygamber birçok kişinin yok oluşa giden yolda olduğunu söyledi. Bununla birlikte sıkışık yolun hayata götüreceği konusunda güvence verdi.

Dar kapıdan girin, çünkü yok oluşa giden yol geniş ve enlidir; bu yoldan gidenler çoktur. *Oysa hayata giden kapı dar ve yol sıkışıktır; bu yolu bulanlar azdır. ( Matta 7:13,14)

"Bu Ortamın Sonu Ne Zaman gelecek?"

" Hazır bulunuşunun ve bu ortamın sonunun alameti"ni soduklarında İsa şöyle cevap verdi:

"Millet milletle ve krallık krallıkla çatışacak, birçok yerde depremler ve kıtlıklar olacak...kötülüğün çoğalması yüzünden çoğu insanın sevgisi soğuyacak." ( matta 24:3-12)

Bu nedenle bugün duyduğumuz tüm üzücü haberler aslında bize cesaret vermeli. Çünkü çok yakında Tanrı'nın krallığı itaatli insanlığa barış getirecek. İsa tüm bu üzücü olayları gördüğünüzde anlayın ki Tanrı'nın krallığı yakındadır demişti. ( Luka 21:31)

"Siz Ne Yapmalısınız?"

İsa şöyle dedi: " Tanrı biricik oğlunu verdi; ona iman eden hiç kimse yok olmasın hepsi sonsuz yaşama sahip olsun diye bunu yaptı" ( Yuhanna 3:16) Tanrı'ya v e Oğluna iman etmek için onları yakından tanımak gerekir. Bu nedenle İsa şöyle dedi: " Sonsuz yaşama kavuşmak için tek gerçek Tanrı olan Seni ve gönderdiğin İsa Mesih'i tanımalaı gerekir"( Yuhanna 17:3)

Tanrı'ya olan sevginizi nasıl gösterebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu hayatın kaygı ve sorunlarının sizi bunu yapmaktan alıkoymasına izin vermemelisiniz.

*Kendinize dikkat edin de, aşırı yeme içmeyle ve hayatın kaygılarıyla yüreğiniz ağırlaşmasın; ve o gün ansızın gelip sizi bir kapan gibi gafil avlamasın. *Çünkü o gün yeryüzünde yaşayan herkesin başına gelecek. *Öyleyse, her zaman Tanrı’ya yakararak uyanık kalın ki, olacak tüm bu şeylerden kurtulmayı ve İnsanoğlunun önünde durmayı başarabilesiniz.” (Luka 21:34-36)

(Yehova'nın Şahitlerinin 1 Mayıs 2009 Gözcü Kulesi dergisinden alınmıştır...)
 
Üst Alt