Son gün 22 ölüm

  • Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
Son gün 22 ölüm

Şeker Bayramı öncesi yapılan tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen, 9 günlük uzun tatilde trafik kazalarında bilanço yine ağır oldu.

Dün yollarda 22 kişi öldü, 42 kişi de yaralandı. Duble yol ve otoyolların artması, tedbirlerin artırılmasına karşın 9 günde yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında toplam 175 kişi öldü, 772 kişi de yaralandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığının verilerine göre, geçen yıl Ramazan Bayramı tatilinde bin 527 trafik kazası meydana geldi. Bu kazaların 319'u arife günü yaşandı. 693 kişinin yaralandığı arife gününde, 22 kişi de hayatını kaybetti.

2010 yılı trafik kazası istatistiklerine göre, Ramazan Bayramı'nın birinci günü 334 kaza meydana geldi. Bu kazalarda 11 kişi öldü, 777 kişi de yaralandı.
Bayramın ikinci gününde meydana gelen 272 kazada 23, üçüncü günündeki 312 kazada da 18 kişi hayatını kaybetti. Bayram tatiliyle birleşen 12 Eylül Pazar gününde ise yaşanan 290 kazada 23 kişi hayatını kaybetti.

EN AĞIR BİLANÇO 9 GÜNLÜK TATİLLERDE YAŞANDI

Bayramlarda meydana gelen trafik kazalarının büyük çoğunluğunun hatalı solama ve aşırı hız nedeniyle gerçekleştiğini belirten emniyet yetkilileri, en ağır bilançonun 9 günlük tatillerde yaşandığını kaydetti.

Türkiye genelinde son 5 yıldaki Ramazan Bayramı tatillerinde 431, Kurban Bayramı tatillerinde ise 502 olmak üzere toplam 933 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti. 2006 yılındaki 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde 125, 2008'de 147, aynı yıl 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ise 127 kişi trafik kazasında can verdi. 9 günlük son üç bayram tatilinde, 399 kişi karayollarında hayatını kaybetti.

DÖNÜŞ KUYRUĞU

Bayram tatilinin son gününde dönüş yolculuğuna geçen tatilciler özellikle TEM’in Bolu ve Düzce kesimlerinde gün boyu yoğunluğa neden oldu.

Kaynak : Son gn 22 lm - Hrriyet Gndem

Merhaba,

Terör mü , işte terörün başka versiyonu..." TRAFİK TERÖRÜ "....Yüzlerce insanın ölümü , ocakların sönmesine neden olan , ne yazık ki ülkemizin en büyük " HANDİKAPI "...Ülkemiz yollarını değiştirmek ne kadar çözüm oluyor " KAFALARI " değiştirmedikten sonra...?

Sağlıcakla kalınız...
 
sabirsiz bir milletiz beklemeye tahamülü olmayaniz,bir birimize karsi
saygisiz davranislar .kirmizi labba yanarken adim adim ilerliyor kirmiziyi gecip
beklemeye basliyorlanbanin yesil yandigini görmüyor, bundan sonra kornalar
basliyor calmaya düzensiz trafikte bu kadar kazalar kacinilmaz.
 
Üst Alt