Sizin yörenizdeki batıl inanışlar nelerdir?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Her kes kendi bölgesinde (il,ilçe, yöre) olan hurafe ve batıl inanışları yazsın, bu şekilde din içine bir şekilde girmiş din gibi görünen şeyleri ayıklayalım...

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

1-Özellikle " Roman Vatandaşlar " için söylenen : Caminin minaresinin en tepesine çıkarak , tuğla eriyene dek abdest aldıktan sonra temizlenebilecekler ( Romanlar - Mısırlı lanetlenmiş KIPTİ ler midir , iyi araştırmak gerek- ayrıca olsa ne olur )...!!!

2-Söylene söylene dilde tüy bitiren bir tabu...: Alevilerin " Mum Söndü " ayini...!!!

3-Nazar boncuğu...

4-Kurşun dökmek...

5-Merdiven altından geçmek...

6-İki bayram arası evlenmenin uğursuzluğu...

Daha bir sürü yazılabilir , hemen ilk aklıma gelenler...

Sağlıcakla kalınız...

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba,

1-Özellikle " Roman Vatandaşlar " için söylenen : Caminin minaresinin en tepesine çıkarak , tuğla eriyene dek abdest aldıktan sonra temizlenebilecekler ( Romanlar - Mısırlı lanetlenmiş KIPTİ ler midir , iyi araştırmak gerek- ayrıca olsa ne olur )...!!!

Merhaba

Gulmekten katildim!
Ilk defa duyuyorum.......

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba

Gulmekten katildim!
Ilk defa duyuyorum.......

Merhaba,

Valla daha lise yıllarımda , kulakları çınlasın bayağı bir yaşlıca olan teyzem ile birbirimizi yedik bu konuda...:))) Yahu teyze , senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu diyorum...Evet duyuyor seni gidi kafir diyordu bana...:)))

Sağlıcakla kalınız...

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Hem de ne ciddi...Bazen de kavga derecesinde savunurlar üstüne üstlük...Bir anlatmaya başlasınlar,karşılarında CAHİL in daniskası oluverirsiniz 2 dakikada...Sizin dediklerinizi dinlemezler dahi...

Sağlıcakla kalınız...

Üst Alt