Sizin yörenizdeki batıl inanışlar nelerdir?

Her kes kendi bölgesinde (il,ilçe, yöre) olan hurafe ve batıl inanışları yazsın, bu şekilde din içine bir şekilde girmiş din gibi görünen şeyleri ayıklayalım...

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

1-Özellikle " Roman Vatandaşlar " için söylenen : Caminin minaresinin en tepesine çıkarak , tuğla eriyene dek abdest aldıktan sonra temizlenebilecekler ( Romanlar - Mısırlı lanetlenmiş KIPTİ ler midir , iyi araştırmak gerek- ayrıca olsa ne olur )...!!!

2-Söylene söylene dilde tüy bitiren bir tabu...: Alevilerin " Mum Söndü " ayini...!!!

3-Nazar boncuğu...

4-Kurşun dökmek...

5-Merdiven altından geçmek...

6-İki bayram arası evlenmenin uğursuzluğu...

Daha bir sürü yazılabilir , hemen ilk aklıma gelenler...

Sağlıcakla kalınız...

Merhaba,

1-Özellikle " Roman Vatandaşlar " için söylenen : Caminin minaresinin en tepesine çıkarak , tuğla eriyene dek abdest aldıktan sonra temizlenebilecekler ( Romanlar - Mısırlı lanetlenmiş KIPTİ ler midir , iyi araştırmak gerek- ayrıca olsa ne olur )...!!!

Merhaba

Gulmekten katildim!
Ilk defa duyuyorum.......

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba

Gulmekten katildim!
Ilk defa duyuyorum.......

Merhaba,

Valla daha lise yıllarımda , kulakları çınlasın bayağı bir yaşlıca olan teyzem ile birbirimizi yedik bu konuda...:))) Yahu teyze , senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu diyorum...Evet duyuyor seni gidi kafir diyordu bana...:)))

Sağlıcakla kalınız...

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Hem de ne ciddi...Bazen de kavga derecesinde savunurlar üstüne üstlük...Bir anlatmaya başlasınlar,karşılarında CAHİL in daniskası oluverirsiniz 2 dakikada...Sizin dediklerinizi dinlemezler dahi...

Sağlıcakla kalınız...

Üst Alt