• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

SİZİN AŞK'INIZ.....

• Konbuyu başlatan güney
  • Başlangıç tarihi
G

güney

Ziyaretci
Değerini bilmek gerekir aşkın
Ve ona kattığı değeri yılların

Aşk, ne iç gecikmektir bir bankta
Nede elele dolaşmak mehtapta

Gün olur kar yağar, yağmur yağar
Birlikte yaşanacak koca bir ömür var
Değerini bilmek gerekir yılların

Güzel bir şarkıya benzer aşk
Ama kolaymıdır bir şarkı yaratmak
Değerini bilmek gerekir aşkın
Ve ona kattığı değeri yılların

Pablo Neruda ne güzel anlatmış aşkı değilmi?
Peki siz bir ressam,şair,heykeltraş,yazar v.b....olsaydınız nasıl anlatır,nasıl resmeder,nasıl şekil verirdiniz aşk'a......

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Pablo Neruda'Yı her daim beğenmişimdir . Şİmdi bir düşünelim . Sanırım , eğer ressam olsa idim aşkı anlatırken çok zıt renklerden oluşan bir palet oluştururdum kendime ve gelişigüzel tuale yansıtırdım o zıtlıkları . Zira bana göre aşkın içinde çok uç noktalar ve aklın mantığın almayacağı zıtlıklarla mücadele etme durumu vardır .

Eğer heykeltraş olsa idim , çok keskin hatlarla hatta kübizme yakın bir yaklaşımla bir eser çıkartırdım ortaya . Ancak kübizmdeki o keskinliğe inat , naif bir pay bırakırdım heykelimde çünkü bana göre ; tüm sivri yanlarına inat hep bir naiflik vardır aşkta .

Eğer şari olsaydım da , şunu yazardım herhalde :

Aşk

Hayatın hızıyla yaşadık o aşkı
Herşey bir anda başladı
Yaşandı
Ve bitti...
Yan yana gidip de bir süre
Ayrı yönlerde uzaklaşan
İki tren gibi

Ataol Behramoğlu

G

güney

Ziyaretci
Olaganüstü her daim olduğu gibi...Yapılan her işe yüreğini koymak böyle bişe olmalı..Yüreğine sağlık...

yavuz01

Tecrübeli
Üye
ressam olsam::::: uzun bir yol çizerdim... her geri dönüşte kaybolan renklerle ifade ederdim aşkı...şairinde dediği gibi dönülmez akşamın ufkundayım

heykeltraş olsam:::: kalbini ve beynini örste çekiç ile döven bir heykel yapar idim...( kalp: onu sevdiği için...beyin: sırf onu kaybettmeme neden olduğu için)

şair olsaydım::::: aşkı onun bende benimle olduğu dönemi mısralarımın baş harflerine....olmadığı dönemi ise sonlarda anlatmak isterdim

yazar olsa idim::::: boş bir roman yazar idim..... aşkımı ona anlatmaya yetmeyeceği için

Son düzenleme:
G

güney

Ziyaretci
Bayıldım gerçekten çok güzel anlatmışsın.Hele boş kitap hiç aklıma gelmezdi:))

carpediemcan

Tecrübeli
Üye
ressam olsam::::: uzun bir yol çizerdim... her geri dönüşte kaybolan renklerle ifade ederdim aşkı...şairinde dediği gibi dönülmez akşamın ufkundayım

heykeltraş olsam:::: kalbini ve beynini örste çekiç ile döven bir heykel yapar idim...( kalp: onu sevdiği için...beyin: sırf onu kaybettmeme neden olduğu için)

şair olsaydım::::: aşkı onun bende benimle olduğu dönemi mısralarımın baş harflerine....olmadığı dönemi ise sonlarda anlatmak isterdim

yazar olsa idim::::: boş bir roman yazar idim..... aşkımı ona anlatmaya yetmeyeceği için

bu sözlere birkaç cümlede ben ekleyeyim...
şair olsam şiirlerimi sana yazardım
besteci olsaydım bestelerim sana olurdu
ressam olsaydım resimlerimde sen olurdun
yazarolsaydım seni yazardım heryere
yağmur olsam sana yağar
rüzgar olsam sana eserdim
ağaç olsam sonbaharda yapraklarımı sana dökerdim
.....

G

güney

Ziyaretci
yağmur olsam sana yağar
.....
Ah benim sevgili "carpediemcan" ım nihayet o güzel duygularını görebildik..Özletme...

yavuz01

Tecrübeli
Üye
yağmur olsam sana yağar
.....

bu sözler etkileyici işte.... yazar olsa idim boş roman yazar idim demiştim ya.......işta boş bir alan bırakıyorum sana................. yorumun ayrı bir güzel....

................................................................................................................................

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Bence çok ama çok güzel tariflemişsiniz , şapka çıkartmak düşüyor okuyana . Tebrik ederim :)

Üst Alt