• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Sizce Kürtaj Yasaklanmalı mı?

Sizce kürtaj yasaklanmalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    10

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Başbakan, “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etmeye hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha doğduktan sonra öldürürsünüz.
Hiçbir farkı yok. Buna karşı çok daha duyarlı olmaya mecburuz` şeklindeki sözleriyle kürtaj konusundaki fikrini belirtti.
Peki ya sizce, Annenin böyle bir hakkı var mı?yoksa kürtaj yasaklanmalı mı?

Hangover

Amatör
Uzaklaştırıldı
Bu sunuda getiriyor beraberinde kadin ornek tecavuze ugrayacak allah kimseye vermesin sonra o cocugu dogurmak zorunda kalacak yani hergun ococuga baktikca o gunu hatirlayacak birde bu boyutu var

tntcool

Kıdemli
Üye
Bunun bilimsel bir açıklaması yapılmalı öncelikle. Ama yine de kararı anneye ve babaya bırakılmalı. Bunu yasaklamak yoluna gitmek kanunsuz uygulamalara yol açacaktır(''merdiven altı'' tabir ettikleri şekilde).

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Bunun bilimsel bir açıklaması yapılmalı öncelikle. Ama yine de kararı anneye ve babaya bırakılmalı. Bunu yasaklamak yoluna gitmek kanunsuz uygulamalara yol açacaktır(''merdiven altı'' tabir ettikleri şekilde).
Tamamen katiliyorum bu yoruma... Ama yasaklanan her ne olursa olsun "" bazi durumlarda "" diye bir not düsülür ,zannediyorum ki bu kanundada buna benzer bazi durumlar konacaktir...

Tecavvüz bir insanlik sucu bunu zaten kimse inkar edemez ama o tecavüz neticesi ana rahminde hayat bulan cenin yani cocugun sucu varmi...? Yani tecavüz sonucu hamile kalan bir kadin , kürtaj yaptirinca yapilan tecavüzün hükmü gecersiz mi oluyor...?

Cocuk dogsada kürtaj ile hayatina son verilsede tecavüz eylemi ilelebet tecavüz olarak kalacaksa, cocugun dogmasi yada öldürülerek alinmasi bu eyleme etki edemeyecekse iki defa suc islenmis olmuyormu ...?
1.tecavüz
2.si ise cocugun yasama hakkinin elinden alinisi cinayet...

Bilemiyoruz Allah kimseyi bu duruma düsürmesin gercekten zor bir karar..

tntcool

Kıdemli
Üye
Tamamen katiliyorum bu yoruma... Ama yasaklanan her ne olursa olsun "" bazi durumlarda "" diye bir not düsülür ,zannediyorum ki bu kanundada buna benzer bazi durumlar konacaktir...

Tecavvüz bir insanlik sucu bunu zaten kimse inkar edemez ama o tecavüz neticesi ana rahminde hayat bulan cenin yani cocugun sucu varmi...? Yani tecavüz sonucu hamile kalan bir kadin , kürtaj yaptirinca yapilan tecavüzün hükmü gecersiz mi oluyor...?

Cocuk dogsada kürtaj ile hayatina son verilsede tecavüz eylemi ilelebet tecavüz olarak kalacaksa, cocugun dogmasi yada öldürülerek alinmasi bu eyleme etki edemeyecekse iki defa suc islenmis olmuyormu ...?
1.tecavüz
2.si ise cocugun yasama hakkinin elinden alinisi cinayet...

Bilemiyoruz Allah kimseyi bu duruma düsürmesin gercekten zor bir karar..
Tecavüz konusu da ayrı bir yönü bu konunun. Tecavüze uğrayan kişinin veya doğacak çocuğun ilerde karşılaşacağı çok sıkıntılı durumlarda olacaktır. Konuya mağdur cephesinden de bakmak gerekir.

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Tamam ama ilerde magdur olmasin diye simdiden öldürelim (!) mantigida bilemiyorum ki insani bir düsünce olmasa gerek...

B

bursali68

Ziyaretci
Başbakan, “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etmeye hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha doğduktan sonra öldürürsünüz.
Hiçbir farkı yok. Buna karşı çok daha duyarlı olmaya mecburuz` şeklindeki sözleriyle kürtaj konusundaki fikrini belirtti.
Peki ya sizce, Annenin böyle bir hakkı var mı?yoksa kürtaj yasaklanmalı mı?
Merhaba,

Kürtaj konusunda duyarlı olmak veya duyarlı olmayı istemek ayrı bir şey , kürtaj yatırmış olanları " Cinayet İşlemiş " olarak göstererek katil pozisyonuna düşürmek ayrı bir şey...

Kürtaj olup olmama " Yasal Sınırlar " içerisinde , o çocuğu taşıyacak , doğduktan sonra o çocuğa bakmakla mükellef olan , özellikle ammenin kararıdır...Hiç bir devlet anneye bir nevi dayatmada bulunarak " DOĞURACAKSIN " deme hakkına sahip değildir...Ancak kürtaj için yasal sınır çizebilir...

Ki bizim yasalarımızda bu sınır 12 haftadır...Yeni yasa değişikliği ile bunu 4 haftaya çekmek demek " anne adayının zorla doğum yapmasını " dayatmak demektir...Hiç bir doktor 4 hafta içerisinde hem hamile olduğunu anlayıp hem de kürtaj yapamaz...Anne adayı zaten 4 hafta sonunda " şüphelenir " ve doktora gider...Eğer ki 4 hafta yasalaşırsa , bu durumda kürtaj yapma olasılığı otomatikman ortdan kalkacağı için yasa gereği mecburen doğurmak zorunda kalacaktır veya " gayri yasal " yöntem ve yollarla o çocuğu , ya aldıracak veya düşürecektir...

Ayrıca insanları dinen " doğacak olanın rızkını Allah verir " vicdani baskısıyla zorlamak konunun diğer tarafı...Kişinin ya böyle bir inancı yoksa ....? Herkes buna inanmak zorunda mı...? Yasalar HERKESE göre yapılır , belli bir dini kabule göre değil...

Sağlıcakla kalınız...

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Bursali olayi din noktasinda senden baska kimse ele almadi, bu konuya yazan herkes olayi insani boyuttan bakarak yorum yaptik.

Istenmeyen gebelik diye birsey günümüzün ilerlemis TIB inda nerede ise imkansiz diyebilecegimiz % deliklere düsmüsken ( Ki Tecavüz noktasini zaten hemen hemen herkes özel bir madde olabilecegi yönünde bekliyor ve öyle olmasi noktasindada yorum yapiyor ) Anne rahmine düsmüs ve hayat bulmus bir CAN in hayatina son vermek nasil annenin karari olabilir...?

Bursali ; istemiyorsan hamile kalmayacaksin, önlemini alacaksin, merdiven alti cinsel iliskilere girmeyeceksin, iliskiye giriyorsan önlemini alacaksin, erkegin önlemini almiyorsa ya girmeyeceksin iliskiye yada kendin alacaksin önlemini... demezlermi karninda hayat bulmus bir cana kiymak isteyene...?

Hakli oldugun bir yer var bunu kanunen yapamayacak hale getirirlerse kanunsuz bu is gelir kapisi haline Türkiyede mutlaka dönüsecektir..bundan hic süphem yok..

Ama artik cagdaslasmak adina olaylari o boyuta getirdiler ki ; Kürtaj olayinda nerede ise ilk SIRA Türkiyede lise ve üniversiteli kiz ögrenciler... Hic degilse kaza ile hamile kalirsam artik aldiramamda endisesi ile gayr-i mesru iliskilerden azda olsa sakinirlar, sakinmazlarsada Melih GÖKCEK in dedigi gibi ana rahmine düsen cocugun kabahati ne, dogurur cocugum oldu diye ölmek istiyorsa ölebilir... Carsambanin gelecegi SALI dan belli degil mi..?
O isi önlemsiz tedbirsiz yaparsan hamilelik % 80- 90 ihtimalinde ise sonrada vayyy ben hamile kalmisim bilmeden demek....?

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Gazetelere göz atarken Bülent Ersoy un yorumu dikkatimi cekti..

Bülent Ersoy, “Benim de doğurganlık özelliğim olsa ben de doğururdum. Devlet ne karar vermiştir o beni ilgilendirmez. Ama ben yaşayan bir varlığın Allah’ın canını üflediği bir varlığın öldürülmesine karşıyım. İnsanlar haddini bilecek. Beş dakikalık istek ve arzularına yenilmeyecek. Kendilerine hakim olacaklar. Böyle şeylere gerek kalmayacak. Benim doğurganlık özelliğim olsaydı şahsen böyle bir şeyi yapmazdım. O duruma getirmezdim hadiseyi. Bir can alıyorsunuz sonuçta. Ben kürtaj olayına, böyle şeylere çok karşıyım” dedi.

Kaynak Hrriyet - KELEBEK

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bursali olayi din noktasinda senden baska kimse ele almadi, bu konuya yazan herkes olayi insani boyuttan bakarak yorum yaptik.
Sn.KOMANDO...Kısaca söyleyeyim belki anlarsın...S A N A N E.....!!!

Neden :

1-Herkes , standart , ağız birliği etmişcesine aynı yönden bakarak mı konulrı değerlendirmek zorunda...? Böyle bir zorunluluk mu var...Sana insanlar yaptığı yorum ile kendini beğendirmek zorunda mı...

2-Ayrıca konu başlığı altında da senden başka hiç kimse bir başkasının yazdıklarına SALÇA olmamış , ZIPLAMAMIŞ...! Neden acaba...??? Hala daha ona - buna KİŞİSEL OLARAK SATAŞMAMAYI , polemik çıkartmamayı ÖĞRENEMEDİN mi...?

Istenmeyen gebelik diye birsey günümüzün ilerlemis TIB inda nerede ise imkansiz diyebilecegimiz % deliklere düsmüsken ( Ki Tecavüz noktasini zaten hemen hemen herkes özel bir madde olabilecegi yönünde bekliyor ve öyle olmasi noktasindada yorum yapiyor ) Anne rahmine düsmüs ve hayat bulmus bir CAN in hayatina son vermek nasil annenin karari olabilir...?

Bursali ; istemiyorsan hamile kalmayacaksin, önlemini alacaksin, merdiven alti cinsel iliskilere girmeyeceksin, iliskiye giriyorsan önlemini alacaksin, erkegin önlemini almiyorsa ya girmeyeceksin iliskiye yada kendin alacaksin önlemini... demezlermi karninda hayat bulmus bir cana kiymak isteyene...?
Doğal olmayan şekilde korunmalar kadın veya erkek üzerinde öyle veya böyle , istenmeyen ,arzu edilmeyen etkiler BIRAKABİLİYOR...Yani her zaman kişiler üzerinde riski var...Ve ayrıca doğal korunma yöntemi de tamamen açık ve RİSK taşıyan bir yöntemdir...Açık söyleyeyim , hiç bir doktor da , biraz daraltayım kapsamı , " kendini bilen hiç bir doktor " da , KISIRLAŞTIRMA yönüne gitmek istemez...Ne zamana dek , taaa ki kişiler belli yaşlara gelene dek...!!! Onun haricinde " istenmeyen gebelik RİSKİ " sürekli VARDIR....!!! Bilmiyorsan git öğren...!!! İstediğin kadar korun , yine açık söyleyeyim KADININ DÖNEMİ şaşırır , yine istenmeyen gebelik olur...Tecavüz kısmına girmiyorum bile...!!!

Ama artik cagdaslasmak adina olaylari o boyuta getirdiler ki ; Kürtaj olayinda nerede ise ilk SIRA Türkiyede lise ve üniversiteli kiz ögrenciler...
Bu konunun kürtajla ilgili değil " toplumsal sorun " ile ilgili kısmıdır...Öğrenciyken bu duruma getiren sebepler analiz edilmeli kürtaj değil...

Hic degilse kaza ile hamile kalirsam artik aldiramamda endisesi ile gayr-i mesru iliskilerden azda olsa sakinirlar, sakinmazlarsada Melih GÖKCEK in dedigi gibi ana rahmine düsen cocugun kabahati ne, dogurur cocugum oldu diye ölmek istiyorsa ölebilir...
O zaman gidip Melih GÖKÇEK ' e sor bakalım...Kürtaj yaptıranı ve yapanı ne ile yargılayacak sistem-kanun...: TAHAMMÜDEN ADAM ÖLDÜRMEYLE mi...? Bunun da yanıtını versin...!

Bu tür kanunlar avrupa ülkelerinde de , her ne olursa olsun " dini çevrelerin baskısı" veya yönetimlerin az da olsa MUHAFAZAKARLIĞI sonucu sürekli gündeme gelir...Ve doğacak çocuğa insan hakları narası atanlar , kadının neden doğurmadığıyla ilgili sebebplerle ilgilenmez...Ki bunun psikolojik , sosyoloji,k , ekonomik ve deneyimsizlik ve de belki aklımıza gelmeyen bir çok sebebi vardır...Yani bunu KADINA sormak gerek , Yasaya değil...Yani kadın doğurmak istemez ise DOĞURMAZ...Bunu da hiç bir kuvvet engelleyemez...Hele hele kanun zırhı altındaki Baskı ve zorbalıkla hiç...600-700 TL arasnda bir rakama yaptıracaksa , böyle bir kanun sonucu bu rakam , hem de gayri yasal yani muhasebede gözükmeyen rakam 1.500 - 2.000 TL ler civarına çıkar...Bu kanun DOKTOR zengin eder...!!!

Hiç bir kadın , hiç bir anne adayı DURUP DURUKEN kürtaj olmak , çocuğunu aldırmak istemez...Eğer ki aldırıyorsa mutlaka aşamadığı , aşamadıkları sorunlar var demektir...

Bir de devletin " biz bakarız " söylemi var...Neye bakacak...DOĞACAK olana...!!! İyi de DİRİLERE , yaşayanlara önce adam gibi baksın da , sonrasında DOĞACAĞI varsayılana bakmayı düşünür...Devlet elinde yetişmiş , binlerce hayatını kuramamış ve kurdurulmamış TİNERCİ , binlerce devlet yetimhanelerinde yetişmiş SUÇLU ortalıkta kol gezerken , kendini AK-PAK gören ve " doğacak olana biz bakarız " kandırmacası çeken devlet devlet değildir...!!!

Sağlıcakla kalınız...

tntcool

Kıdemli
Üye
Benim ''merdiven altı'' tabirinden kastım kanunsuz ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılan kürtajlardır...

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Merhaba,

Sn.KOMANDO...Kısaca söyleyeyim belki anlarsın...S A N A N E.....!!!

Neden :

1-Herkes , standart , ağız birliği etmişcesine aynı yönden bakarak mı konulrı değerlendirmek zorunda...? Böyle bir zorunluluk mu var...Sana insanlar yaptığı yorum ile kendini beğendirmek zorunda mı...

2-Ayrıca konu başlığı altında da senden başka hiç kimse bir başkasının yazdıklarına SALÇA olmamış , ZIPLAMAMIŞ...! Neden acaba...??? Hala daha ona - buna KİŞİSEL OLARAK SATAŞMAMAYI , polemik çıkartmamayı ÖĞRENEMEDİN mi...?

Doğal olmayan şekilde korunmalar kadın veya erkek üzerinde öyle veya böyle , istenmeyen ,arzu edilmeyen etkiler BIRAKABİLİYOR...Yani her zaman kişiler üzerinde riski var...Ve ayrıca doğal korunma yöntemi de tamamen açık ve RİSK taşıyan bir yöntemdir...Açık söyleyeyim , hiç bir doktor da , biraz daraltayım kapsamı , " kendini bilen hiç bir doktor " da , KISIRLAŞTIRMA yönüne gitmek istemez...Ne zamana dek , taaa ki kişiler belli yaşlara gelene dek...!!! Onun haricinde " istenmeyen gebelik RİSKİ " sürekli VARDIR....!!! Bilmiyorsan git öğren...!!! İstediğin kadar korun , yine açık söyleyeyim KADININ DÖNEMİ şaşırır , yine istenmeyen gebelik olur...Tecavüz kısmına girmiyorum bile...!!!

Bu konunun kürtajla ilgili değil " toplumsal sorun " ile ilgili kısmıdır...Öğrenciyken bu duruma getiren sebepler analiz edilmeli kürtaj değil...

O zaman gidip Melih GÖKÇEK ' e sor bakalım...Kürtaj yaptıranı ve yapanı ne ile yargılayacak sistem-kanun...: TAHAMMÜDEN ADAM ÖLDÜRMEYLE mi...? Bunun da yanıtını versin...!

Bu tür kanunlar avrupa ülkelerinde de , her ne olursa olsun " dini çevrelerin baskısı" veya yönetimlerin az da olsa MUHAFAZAKARLIĞI sonucu sürekli gündeme gelir...Ve doğacak çocuğa insan hakları narası atanlar , kadının neden doğurmadığıyla ilgili sebebplerle ilgilenmez...Ki bunun psikolojik , sosyoloji,k , ekonomik ve deneyimsizlik ve de belki aklımıza gelmeyen bir çok sebebi vardır...Yani bunu KADINA sormak gerek , Yasaya değil...Yani kadın doğurmak istemez ise DOĞURMAZ...Bunu da hiç bir kuvvet engelleyemez...Hele hele kanun zırhı altındaki Baskı ve zorbalıkla hiç...600-700 TL arasnda bir rakama yaptıracaksa , böyle bir kanun sonucu bu rakam , hem de gayri yasal yani muhasebede gözükmeyen rakam 1.500 - 2.000 TL ler civarına çıkar...Bu kanun DOKTOR zengin eder...!!!

Hiç bir kadın , hiç bir anne adayı DURUP DURUKEN kürtaj olmak , çocuğunu aldırmak istemez...Eğer ki aldırıyorsa mutlaka aşamadığı , aşamadıkları sorunlar var demektir...

Bir de devletin " biz bakarız " söylemi var...Neye bakacak...DOĞACAK olana...!!! İyi de DİRİLERE , yaşayanlara önce adam gibi baksın da , sonrasında DOĞACAĞI varsayılana bakmayı düşünür...Devlet elinde yetişmiş , binlerce hayatını kuramamış ve kurdurulmamış TİNERCİ , binlerce devlet yetimhanelerinde yetişmiş SUÇLU ortalıkta kol gezerken , kendini AK-PAK gören ve " doğacak olana biz bakarız " kandırmacası çeken devlet devlet değildir...!!!

Sağlıcakla kalınız...

1 Büyük harfle yazma bu forum kurallarinca yasaktir.
2 sen adam olmazsin, sana bir laf atan bakiyor ki üstü basi batiyor, cife gibi cirkefsin .. sana simdi kim ne dedide sana ne salca kisisel satasma dan daliyorsun...

O basitligi yapabilmek icin önce bana kisisel satasma ithaminda bulunman gerek ki ardindan ahlaksiz ve alamadigin aile terbiyeni (terbiyesizligini ) ortaya sereceksin....

.. Git benle ugrasma ... sanal müftü..

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Bursali Dini konulardada Desteksiz sallama ve kendini fetva makami görmekten vaz gec... Bu ülkenin Atatürkün kurdugu bir diyanet makami var... Bak ne diyor bu makamin en tepesi

İŞTE DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GÖRMEZ'İN AÇIKLAMALARI / WEB TV

"KÜRTAJ HARAMDIR"

1983 yılında Sağlık Bakanlığı Aile Planlaması ve Kürtajla ilgili islam dininin bakış açısını Diyanet İşleri Başkanlığı'na sormuş ve Devlet Bakanı Mehmet Özgüneş imzasıyla Sağlık Bakanlığı'na gönderilmiştir.

Toplumun temeli ailedir. Ailenin devamlılığını çocuk sağlar. Dinimiz evlenip çoğalmayı teşvik etmiştir.

Çocuk aileye ve topluma allah'ın emanetidir. Her aile bakıp yetiştirebileceği sayıda çocuk yetiştirmelidir. Çocuk istenmediği durumlarda, karı kocanın ortak istekleriyle gebeliği önleyici tedbirler alınması caizdir.

Kürtaj haram ve cinayettir. Çocuk düşürmek ve aldırmak gebeliği önleyici tedbirlerden değildir. Çocuk aldırmak cinayet hükmündedir.

Sadece Müslüman ilim adamları değil, bütün ilahi dinler, ahlaki sistemler, bütün tabii hukuk sistemleri, biyolojik varlığın insan olduğunu, bu savunmasız varlığın tıpkı doğmuş yetişmiş bir insan gibi yaşama hakkına sahip olduğunu bu varlığın da yaşama hakkının olduğunu söylemeye devam edeceklerdir.

Aynı şekilde, bilim adamları, genetik uzmanları bize kesin bilimsel verilere dayanarak, döllenmiş yumurta hücresinin anneden bağlı bir sistem olduğunu, her ikisinin ayrı birer kalbi olduğunu, kan dolaşım sistemi olduğunu, anneye bağlılığın sadece beslenme olduğunu söyledikleri müddetçe, sadece Diyanet değil, bütün dinler, hukuk sitemleri kürtajın bir insan yaş***** kast etmek olduğu görülmektedir.

Sorun bilimin ortaya koyduğunu meseleyi kabul edip etmeme meselesidir.

“ANNE KARNINDAKİ CENİNİN DE YAŞAM HAKKI VARDIR”

Bedenimiz ve hayatımız bize mülkiyet olarak değil, emanet olarak verilmiştir. Onu yaşamak ve yaşatmak en iyi şekilde muhafaza etmek görevimizdir. Hukuk diliyle, hayat hakkı vazgeçilen bir hak değildir.

Anne karnındaki ceninin de yaşam hakkı vardır. Ne annesi ne babasının onun üzerinde mülkiyet hakkı olmadığı gibi vazgeçme yetkisi de yoktur.

“Beden benim değil mi, ben onu istediğim gibi kullanırım. Bebek de yaparım, istersem onu da atarım.” demeye sahip değildir. Karnındaki bebeğin gerçek anlamda sahibi değildir. Keyfi olarak, öldüremez, onu yaşatmakla görevli bir emanetçidir.

İstisnai konularda konuşmak tarih boyunca zor olmuştur. Tecavüz gibi cinsel saldırıların sonuçlarını ortadan kaldırmak, ceninde ortaya çıkan ağır hastalıklardaki konularda genelleme yapmak yerine her bir özel durum için özel hüküm gerekebileceğini ve söz konusu özel hükmün din bilginler, psikiyatrisiler, adli tabipler gibi farklı ihtisas sahiplerinin ahlak çerçevesinde birlikte verebileceklerini ifade etmek istiyorum.

"YASALARLA VE YASAKLARLA ÇÖZÜM BULUNAMAMIŞTIR"

İslam dini, Katolik öğretilerinin tam aksine, anneyle cenin arasında yer aldığında annenin yanında yer almıştır. Herkesin içine düştüğü bir hataya değinmek istiyorum. Kürtajı sadece kadın meselesi olarak ele alınması yanlış olur. Bu sorunun en büyük ızdırabını çekenler hep kadınlar olmuştur.

Tarihi tecrübe göstermiştir ki bu konu sadece yasalarla ve yasaklarla çözüm bulunamamıştır.

Kaynak olarak burada Diyanet leri Bakan Grmez'den 'krtaj' aklamas - Hrriyet Gndem

Okey mi bursali, Olur olmadik herseye fetva vermeyi birak oldumu, islamin sarti 5 tir ama büyükler birde 6.si vardir ki O da Haddini Bilmek..! derler. Bilmem anladin mi ..!

B

bursali68

Ziyaretci
2 sen adam olmazsin, sana bir laf atan bakiyor ki üstü basi batiyor, cife gibi cirkefsin .. sana simdi kim ne dedide sana ne salca kisisel satasma dan daliyorsun...

O basitligi yapabilmek icin önce bana kisisel satasma ithaminda bulunman gerek ki ardindan ahlaksiz ve alamadigin aile terbiyeni (terbiyesizligini ) ortaya sereceksin....

Merhaba,

Sen BUSUN işte...!!!

Aynen bu sözlerinin GÖRÜLMESİNİ talep ediyorum...!!!

B

bursali68

Ziyaretci
Bursali Dini konulardada Desteksiz sallama ve kendini fetva makami görmekten vaz gec... Bu ülkenin Atatürkün kurdugu bir diyanet makami var... Bak ne diyor bu makamin en tepesi

Okey mi bursali, Olur olmadik herseye fetva vermeyi birak oldumu, islamin sarti 5 tir ama büyükler birde 6.si vardir ki O da Haddini Bilmek..! derler. Bilmem anladin mi ..!
Merhaba,

DİYANET senin ve Ehl-i Sünnet İtikadının FETVA makamıdır , BENİM değil...!!!

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Diyanet Atatürk ün kurdugu bir kurumdur... Sen kimin kurdugu makamsin..?

Hangi yetki ile diyanetin verdigi fetvayi ilga edip kendi fetvani angaje ediyorsun millete...?

Mevkin ,makamin bu konular üzerinde aldigin egitim ne...?

Bursali Haddini bil... Diyanetin fetvasi bizim icin gecerlidir, Ehl-i Sünnettir... senin kaynagin Yasar Nuri Öztürk bizim icin gecerli degildir...

Benim sözlerimin görülmesini taleb ederken yönetime sana en ufak bir hakaret yazmadigim halde ilk mesajinda bana salladiklarinida unutmamissindir yönetim onlarida incelesin demeyi...!

Ak Kasik olma sevdan hic bitmeyecek

B

bursali68

Ziyaretci

Devamı: http://www.supermeydan.net/forum/forum497/thread88353-2.html#ixzz1wp4unobF
Merhaba,

Bu cümleler ile NE MAL olduğunu ortaya koydun zaten...Fazla söze gerek yok...!!!

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Arkadaşlar burası Halka açık seviyeli,kaliteli bir forum ben bunu ve FORUM KURALLARINI'nı sürekli hatırlatıyorum ama seviyesiz,kalitesiz kahve ağzı konuşmaları yine havalarda uçuşuyor...

Bu tarz gereksiz,saygısız,seviyesiz kişisel tartışmalarınızın foruma katkısından,faydasından çok zararı var birbirinizin yorumlarını görmek istemiyorsanız profil ayarlarından birbirinizi engelleyin lütfen yoksa bu tarz konuşmalar ,lakap takmalar (Sanal Müftü vb....)devam ederse ben kısıtlıcam bu şekilde devam eden üyeleri haberiniz olsun..

Üst Alt