• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Sizce evlilikte kılıbıklık işe yarar mı?

• Konbuyu başlatan -BaDe-
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Sizce evlilikte kılıbıklık işe yarar mı?

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Kendimi anket girdabında buldum birden...:)):
Sanki hepsine mutlaka cevap vermem gerekiyormuş gibi..

Kılıbıklığa gelirsek buna bu tarz bakmıyorum...Böyle bir kelimeyide uygun görmüyorum şahsen...

-BaDe-

Kıdemli
Üye
D€NiZ;177923' Alıntı:
Kendimi anket girdabında buldum birden...:)):
Sanki hepsine mutlaka cevap vermem gerekiyormuş gibi..

Kılıbıklığa gelirsek buna bu tarz bakmıyorum...Böyle bir kelimeyide uygun görmüyorum şahsen...
Bu başlık hararetli münazara konusudur aslında...:)
Başka bir tanımı var mı ,kılıbık bence gayet yerinde ama...:Winlk_Tongue:
İşe yarar diyorum ama genellemeye göre, ki ben kılıbıklığı asla hazetmeyenlerdenim...

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Başka tanımları mutlak bir kelime ifadesi olmadan diyorsan neden olmasın vardır tabiki...Eşlerin birbirlerine karşı saygı ve sevgi beslediği yüreğin kırılmasını istememe...Ona her konuda yardımcı olma...Ben değil Biz kavramının olması..Sen değil Biz olgusunun uygulamaya geçirilişi...

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Bence yaramaz . Kadınlar ,yapı itibari ile kendileri ile eşit ya da daha güçlü konumdaki beyleri hayat boyu sürecek yolculukta yanlarında isterler . BUnu dışındaki gruba giren erkekler , bir süre sonra , kadını sıkabilir . O yüzden ben iyi değildir diyorum:)

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Bence yaramaz . Kadınlar ,yapı itibari ile kendileri ile eşit ya da daha güçlü konumdaki beyleri hayat boyu sürecek yolculukta yanlarında isterler . BUnu dışındaki gruba giren erkekler , bir süre sonra , kadını sıkabilir . O yüzden ben iyi değildir diyorum:)
Kesinlikle katılıyorum....:prv:

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Kılıbık daki anlayışımız farklı sanırım...
Güçlü konumda derken...Herkes böyle ister tabiki kılıbıklık sizce bulunduğu konummu?
Ya da ben mi yanlış biliyorum kılıbıklığı?
Bana göre kılıbıklık evde eşine yardım erkekler, eşinin sözüne saygı duyan ona üzülmesin diye hayır demiyen erkekler,eve geç kalıcağını telefonla haber veren erkekler(nedense bunlara da kılıbıklık deniyor toplumda)...vs...bu gibi...
Sizce bu yukarıdaki yapan erkek yanlışmı yapıyor?Böyle bir eşiniz olsun istemezmiydiniz...?Herşeye beraber karar vericeğiniz, size sormadan eve kimseyi davet etmeyen,her konuda fikrinizi alan, Tv kumandası sadece onun elinde olmayan, hastalandığınızda sizinle ilgilenip çocuklara bakan yemek yapan.....vb...

Masterlord

Kıdemli
Üye
evet işe yarar , sadece bir işe yarar

kendini düşürmeye....

eğrilip bükülmeye ne gerek var ya
oldugun gibi davranacaksın, neysen o olacaksın
sadece eşim beni bırakmasın, terk etmesin, beni daha çok sevsin diye kılıbıklık yapacagıma

gider ölürüm daha iyi

ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol....

.......................

çok katı olmaya gerek yok evlilikte biraz esnek olacan
hoşgörülü olunmalı
ama kılıbık asla değil....
yakışmaz bi erkeğe...

Üst Alt