• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Siyah Noktalara Çözüm!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Siyah Noktalara Çözüm!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Yağlı cilde sahip kişilerin alın, çene ve burun bölgesinde siyah nokta sorunu yaşanabilir. Cildin aşırı yağ üretmesi ve derinlemesine temizlenmemesi siyah oluşumunu destekler.

Cilt Bakımı
Cildinizin sağlığını korumak, siyah nokta ve sivilce sorununu en aza indirmek için öncelikle cilt bakım alışkanlıkları kazanmanızı öneriyoruz. Aşağıdaki öneriler bu konuda size yardımcı olabilir.

Makyaj uyumamak gerektiğini biliriz ama bu kurala uymayız. Oysa ki cilt hücreleri geceleri yenilenir ve oksijene ihtiyaç duyar. Makyaj malzemeleri cilt gözeneklerini tıkar ve nefes almasını önler. Sonucunda cilt kendini yenileyemez ve tıkanan gözenekler siyah noktaya dönüşür.

Günde 2 litre su içmek hem de genel hem de cilt sağlığınız için gereklidir. Su; içerdiği mineraller sayesinde cildin yenilenmesini ve sağlığını korumasına yardımcı olur. Özellikle kapalı ortamda çalışıyorsanız cildiniz için mutlaka su içmeye özen gösterin.

Aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Kızartma gibi aşırı yağlı yiyecekler hem kilo almamıza hem de cildimizin daha fazla yağ üretmesine neden olur. Özellikle yağ cilde sahip kişilerin bu tür yiyecek tüketimini azaltması gerekir.

Haftada bir kez derinlemesine temizlik yapmalıyız. Kirli hava, makyaj malzemeleri gibi dış etkenlerle tıkanan cilt gözeneklerini temizlemek için banyo sonrası derinlemesine temizlik ürünlerini kullanmalıyız. Buharın etkisiyle açılan cilt gözenekleri daha iyi temizlenecektir.

Siyah noktalardan kurtulmak için bitkisel kürlerden faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki limon – yoğurt karışımı kür; cildinizi temizlerken yağ oranının dengelenmesini sağlar. Üstelik hazırlaması ve uygulaması da oldukça kolaydır…

Malzemeler,

1 kâse yoğurt
1 limonun suyu

Hazırlanışı ve Uygulaması,

Limon suyu ve yoğurdu iyice karıştırın.
Yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak sürün.

15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

MSN Kadın - Güzellik
 
Üst Alt