Sitenizde hit Arttırmanın Yolları

Bir web siteniz var, fakat bu sitenin istediğiniz çoğunluğa, hak ettiğiniz kitleye ulaşamadığını düşünüyorsunuz. İşte burada size web sitenizin daha iyi tanıtımının yapılması ve ziyaretçilerin sayfanızı bulmasına yardımcı olacak bazı bilgileri sunacağız

Arama Motorlarına Kayıt Yaptırarak Ön Sıralarda Çıkmak

Arama motorlarını internete girenlerin % 95'i kullanmaktadır ve buradan istedikleri bilgileri aratıp ulaşmak istediği sayfaları bulmaktadırlar. Siz de insanları aradıkları zaman bulabilecekleri bir siteniz varsa doğru kelimeleri kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz. Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en doğru sonuçları çıkardığı öne sürülen Google bu alanın en iyisi. Sitenizi doğru şekilde kaydettirerek sitenize günde yaklaşık 100 kişinin gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kısa ve Akılda Kalan Alan Adları

Adres çubuğunda bulunan isim sizin sitenizin kişiliğini ortaya koymaktadır. Alan Adı seçimi yaparken hem içeriğinize uygun ve kısa hem de akılda kalıcı bir alan adı bulmalısınız. Bunu başardığınız taktirde sitenize bir kere giren kişi siteyi unutmayacak yaklaşık olarak bir ay içerisinde sizin sitenizi tekrar ziyaret edecektir. Bu da size büyük bir katkı sağlayacaktır.

Hızlı Erişim

Web sitelerimizi genelde güzel durmaları için güzel resimlerle şık fotoğraflarla döşemeye çalışırız. Bu uygulama göze hoş gelmekle beraber sayfanın açılımını yavaşlatacak, ziyaretçiyi memnun etmeyecektir. Bu doğrultuda sayfanızdaki hostunuzu yoracak resimleri, scriptleri kullanmamak en güzelidir. Hele ücretsiz hostingleri kullanıyorsanız kesinlikle anasayfanızın 60 kb 'ı geçmemesi ve resimlerin boyutunun çok büyük olmaması gerekir. Geocities tecrübesine dayanarak

Banner ve Link Değişimleri

Web siteleri arasında yapılan banner ve link değişimleri çok yararlı olacaktır. Özellikle benzer içeriğe sahip siteler arasında yapılan banner ve link değişimleri iki tarafa da büyük katkılar sağlamaktadır. Mesela ziyaretçi aradığını iki site de bulabilir. Ayrıca bu değişimler arama motorlarına da yardımcı olmaktadır.

Kaliteli İçerik

Sörfçüler gezdikleri sitelerde aradığının da fazlasının bulunmasını ister. Gördüğü içerik ne kadar fazlaysa o siteye gösterdiği önem de o kadar fazladır. Eğer bir girişinde bütün siteyi gezebiliyorsa zaten o ziyaretçi o siteye bir daha gelme gereği duymaz, fakat o kadar çok içerik varsa ve bir seferde bütün hepsini gezemiyorsa bu o ziyaretçinin en kısa sürede yarım kalan sörfünü tamamlamak için siteye tekrar gireceğinin belirtisidir.

Aktiviteler

Web sitelerinde yapılan aktiviteler çok önemlidir. Özellikle ziyaretçilerin online katıldıkları, birbirleri aralarında mesajlaşabildikleri ortamlar çok sevilmektedir. Örneğin ; Mesaj Panosu, Link Bankası, Maillist ,Ziyaretçi Defteri vs.. Bu aktivitelerde ziyaretçiyi memnun edecek ve o siteye tekrar girmesini sağlayacaktır.

Toplistler

Toplistler ; web sitelerinin istatistiklerini tutan, istatistiklere göre sıraya dizen web siteleridir. Bu sitelere üye olarak sitenizin istatistiklerinizi tutturabilir ve takip edebilirsiniz. Üst sıralarda yer alırsanız sitenize ziyaretçiler gelir. Fakat burda Toplist seçimi de çok önemlidir. Eğer hitiniz düşükse çok büyük sitelere, toplistlere katılmanın bir anlamı yoktur. Daha düşük ve hitinize uygun toplistlere kayıt olmak her zaman için daha yararlıdır.

Hit Makinaları

Yukarıda anlattığımız hit arttırma yollarının dışında, size hiç bir yarar sağlamayacak olan fakat toplistlerde üst sıralara çıkmanızı sağlayacak olan web trafik sitelerine üye olabilirsiniz. Buradan gelen ziyaretçiler sizin sitenizi hiç bir şekilde bilmez, gezmez ve içeriğiyle ilgilenmez. Sadece hitiniz artmış olur. Bu yolu kimseye tavsiye etmiyoruz.
alıntıdır...
 
Merhaba Yüksel bey
Sorumu kapatmışınız. Ve size özel msj yazma yetkimde olmadığı için buradan yazıyorum.rahatsızlık veriyorsam afedersiniz.
bazı forumların nofollow olduğunu biliyorum.
ama sorum gerçekti. backlink bırakmak için bir kurnazlık değildi.
link:eek:rdeniz.com diye aratıncada 21 sonuç geliyor.
en az 3000 yerli ve yabancı arama motoru ve topliste manuel olarak kayıt yaptırdım kendi elemanlarıma.
lütfen sizde her türlü deneyin.ve sonuçları inceleyin
burada bir gariplik var ama çözemedik. hadi hiçbir linki görmüyor bari dmoz.org daki kaydımı görsün ( google)
Bu konuda bilginiz varsa ve yardımınız olursa sevinirim.
Sevgi ve saygılarımla
 
Eger google Site Yöneticisi Araçları kullanarak bir site haritası oluşturdu isen Google webmaster tools hesabına girerek Araçlar sekmesinden Tercih edilen etki alanını ayarlayın bolumune tıklayıp tercih edilen etki alanı ayarlarını ayarlayınız. Bu bolumde ki secenekler

Kod:
http://www.siteniz.com
www.siteniz.com
siteniz.com

seklindedir googlenin sitenizi ne şekilde tarayacağını ve sonuçlarda göstereceğini buradaki ayarlara göre yapar. tercih edilen
Kod:
www.siteniz.com
seklinde yapılan ayardır.

Eger google webmaster araçlar kullanmıyorsanız ana dizine atacağınız bir .htaccess dosyası ile bunu çözebilirsiniz.

Açıklaması BU LINKTE yapılmıştır
 
ilginiz için ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
site haritamız var, dediğiniz gibi bir karışıklıkmı yapılmış onu inceleteceğim.
Sonuçtan sizi bilgilendireceğim
 
Backlink

Tekrar merhaba
Dediğinizda haklıymışınız site haritası farklı, domain farklıymış.
şimdi hepsi www.o..... oldu :)
Pr da 3 oldu
fakat hala backlink 19 gözüküyor benzerler çıktıktan sonra 12 tane kalıyor fakat link ten sonra boşluk verip iki nokta üstüsteden sonrada boşluk verip www.o...... yazdığım zaman 2010 tane sonuç geliyor.
google birbirlerine benzeyen sayfaları ayırdıktan sonra 150 tane sonuç geliyor.??
sizin sitenize aynı şeyi yaptığımda boşluksuz 599 sonuç benzerlerini çıkardıktan sonra 51 tane kalıyor boşluklu 11600 sonuç geliyor.google benzerleri çıkarınca 105 tane kalıyor
Bi yerde mantık hatası yapıyorum ama nerede :)
Günlerce uğraşıp o kadar arama motoru ve topliste elle kayıt yapmak boşunamıydı ?
 
Affınıza sığınarak birşey daha danışıcam size.
otomatik hit sağlayıcı web siteleri (auto traffice exchange)
sitemiz için iyimidir kötümüdür.
google bunları nasıl değerlendirir.tavsiye edermisiniz
vakit ayırıp yanıtlarsanız sevinirim
 
Affınıza sığınarak birşey daha danışıcam size.
otomatik hit sağlayıcı web siteleri (auto traffice exchange)
sitemiz için iyimidir kötümüdür.
google bunları nasıl değerlendirir.tavsiye edermisiniz
vakit ayırıp yanıtlarsanız sevinirim

Sitenize içerikle ilgili ziyaretci gelmedikten sonra tık alsa ne olur almasa ne? Tavsiye etmiyorum hatta butip hit makineleri googleden sitenizin banlanmasına bile sebep olabilir
 
Teşekkür ediyorum
Aslında tokat gibi bir cevap verdiniz :(
günde 1000 tane tekil hit sağlayıp pr ımın yükseleceğini düşünüyordum...
ama günde 400 tane tekil hit alıp 3 tane konuyla ilgili mail almak çok daha akıllıca
sağolun bana ayırdığınız vakit için.
elimden gelen birşey olacaksada bende burdayım.
 
  • Etiketler
    arama motoru
  • Üst Alt