• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Sitemkâr bir konuşma

• Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 751

Okunuyor :
Sitemkâr bir konuşma

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
SİTEMKÂR BİR KONUŞMA
Mehmet Necati GÜNGÖR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürkle konuştum.
Kendisi, lider Bahçelinin yanında sadakatle yer tutan çalışma arkadaşlarından birisidir.
Ona toz kondurmaz.
Liderinin fikirlerine, duruşuna ve siyasi taktiklerine güven duyan bir isim
Benim de şahsen sözlerine güven duyduğum bir siyasetçi.
Konuşmadan anladım ki, bizim Bahçeli hakkındaki yazılarımız başta kendisi olmak üzere bizi tanıyan bazı MHPli dostlar üzerinde alınganlık yaratmış.
Keşke yazmadan önce bizimle konuşsaydınız siteminde bulundu.
Ben de bunu çok isterdim ama telefonlarıma cevap alamamıştım diye karşılık verdim.
Oktay Öztürkün partisi ile ilgili görüş ve düşüncelerine saygı duyarım.
Liderine olan bağlılığına da
Anlatmak istedim ki; sayın Bahçelinin başkanlık ve idam çıkışlarından bir şey anlayamadım.
O da anlatmak istedi ki, sayın Bahçelinin açık beyanı olmadan önyargılara dayalı değerlendirmeler yapılmamalı.
Konuşmadan şunu da anladım ki; Bahçeli, bu çıkışlarıyla AKPnin elinden gündem belirleme kozunu almış.
Evet, bizim de izlediğimiz gibi gündemi üç aydan beri sayın Bahçeli belirliyor.
Fiili durumdan şikâyet ediyor.
Meclise getirin, referandum sayısını bulabilirseniz referanduma götürün, halkın iradesi ters yönde tecelli ederse anayasal çizginize çekilin.
MHP ve Bahçeli, kendilerini parlamenter sistem tarafında konumlandırıyor.
Başkanlık meselesi referanduma götürülürse hayır kampanyası yürüteceğini açıkça ifade ediyor.
Bahçelinin AKPnin teklifini Mecliste desteklemeye yönelik açık bir beyanı olmadığı doğru.
Ama, ne yapmak istediğini halâ anlayabilmiş değiliz.
MHPyi iyi analiz eden eğitimci bir dostum, Bahçelinin AKPnin başkanlık teklifine Mecliste evet demeyeceğini iddia ediyordu.
Görüşlerine itibar ettiğim CHPli bir parlamenter de aynı doğrultuda görüş beyan ediyordu.
Bahçelinin bu taktik elense ile AKPyi mindere çektiğini düşünenler de var.
Aldanmış olabiliriz.
Bahçelinin sözlerinden doğru anlam çıkaramamış olabiliriz.
Başkanlık tamam gibi başlıklı yazımdan ricat etmeden,
Tarafsızlık gereği bu görüşlere de itibar etmemiz gerektiğini düşündüren bir konuşmaydı.
Oktay Öztürkten aldığım izlenimler bu yönde idi.
Kısaca; her şey olup bitmiş değil.
Bu pilav daha çok su kaldıracak gibi.
İdam meselesini ayrı bir fasılda değerlendireceğiz.
(Not: Bu yazı Erdoğan-Bahçeli görüşmesinden önce kaleme alındı.)

karafetva

Tecrübeli
Üye
Keşke yazmadan önce bizimle konuşsaydınız
Zamanında Sırrı Yüksel Cebeci Kıbrıs ı Erbakan ve Türkeş in aldığını ifade eden bir belgesel yapmışlardır. Ecevit Sırrı Yüksel Cebeci nin yanına gelir ve "keşke benimle de görüşseydiniz" der. de ja vu

Üst Alt