Sırbistan Etlerini Bize Kakalamış!

Yılmaz Özdil'in de yazdığı gibi sırpların etlerini bizlere kakalıyorlar haberiniz var mı?

Lütfen açın, Et Balık Kurumu’nun resmi internet sitesini, Sırbistan Sjenica Belediye Başkanı’nın yazdığı teşekkür mektubu var orada… “Muhterem Bekir Ulubaş beyefendi, Et Balık Kurumu Genel Müdürü” diye başlıyor… “Şahsınızın ve heyetinizin Sjenica’ya gelerek satışında sıkıntı çektiğimiz büyükbaş hayvanlarımızın alımı hususunda yapmış olduğu alım anlaşmasının halkımız açısından anlam ve önemi çok büyüktür… Sırbistan halkı adına, şahsınıza ve kurumunuza teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız.”
*
Yani?
Bizim Et Balık Kurumu Genel Müdürü, kalkıp Sırbistan’a gitmiş, adamların satışında sıkıntı çektiği büyükbaşların bize kakalanmasını sağlamış, e haliyle, şükranı hak etmiş.
*
Halbuki, Et Balık Kurumu’nun, televizyonlarda canlı yayınlanan ihale şartnamesinde, hangi ülkelerden ithalat yapılacağı duyurulmuştu? ABD, Brezilya, Uruguay, Arjantin, Şili, Yeni Zelanda, Avustralya, İzlanda, Norveç, Estonya, Litvanya, Letonya, Macaristan.
*
Var mı Sırbistan?

Ben de et balık kurumunun sitesine bayağı zamandır giremiyorum.Neden acaba?
Bu konudaki alıntı Yılmaz Özdil'in bir yazısından alıntıdır.Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış.

ben bu akşam girmeyi denedim ama başaramadım aslında yazmamın sebebide benmi giremiyorum diye düşündüm demek öyle değilmiş.

Yılmaz ÖZDİL gibi bir kalemin yazısıysa muhakkak gerçeklik payı vardır.

hemen yan komşumuz bulgaristanda dana kıyma etin kilosu 7-8 tl Gürcistanda dana kıyma et : 7 tl
yağsız löp et 8-10 tl fiyattadır. sırbistan muhtemelen çok daha ucuz ve ihtiyar hayvanları var.
Bu işten korkun kar elde ediliyor. fiyat bir türlü düşmüyor. Nasıl vergi alacaklarını şaşırdılar. Et te benzin gibi ihtiyaç maddesi. Tam dibinizdeki komşulardan alın onları zengin edelim. Türk düşmanı sırpları çok seviyoruz .

Kakalamak?

Alınan hayvanlar sağlıksız mı?
Bilgi yok.
Alınan hayvanlar pahalı mı?
Bilgi yok.
Alınan hayvanlarda bir aksaklık mı var?
Bilgi yok.

Bir belediye başkanı yüklü miktarda et sattığı için teşekkür etmiş.
Tam bir Y. Özdil klasiği...

Üst Alt