Sıradan insanlar antolojisi

  • Konbuyu başlatanmetamorphosis
  • Başlangıç tarihi
G

güney

Ziyaretci
Rica ederim ... arada da bir uğrarım...aslında hep buradayım...
 
Günlerimi artık değiştirmek istiyorum, başka renklerle uyanmak, başka hislerle... Bu sebeple, hani olur ya... Güne 10 dakika erken, ya da geç merhaba diyorum. Saati hep 9 görmeyeyim diye.
Kimsenin keşfedemediği yerlere gitmek gibi bir niyetim de yok, başkalarının ayak izlerine düşmanlığımda. İstiyorum ki, bir önceki güne ayaklarım geri geri gitmesin. Hangimiz bir gün önceki günün aynısını, hatta daha öncekilerinin de, hangimiz biriktirmek ister birbirine çok benzeyen günleri ? Peki hangimiz - Artık buraya ait değilim - diyerek arkaya bakmadan gideriz?
İnsan monotonluktan uzaklaşarak yine kendini bir rutinin içine hapsetmiyor mu?
Aman efendim, biz ne çok okumuştuk, ne engin sularda yüzmüştük, kaç kitap yalayıp yutmuştuk, dünyayı köşe bucak gezmiştik. Kimsenin hayal edemedikleri, en özel fikirler bizdeydi, ümit ve pembenin tüm tonları bizdeydi. Peki bu karanlık resmin içine kim kolajladı bizi ?

Peki ya kendi yaşamımızı dahi düzeltemezken, o pankartları kim tutuşturdu elimize, biz kapımıza gelen bir kediyi beslemezken dahi, hayvan haklarını koruma derneğini ateşle kim alkışlattı ?
Çok satan şahane eserlerin yorumlarını okudukta, bir tanesine açıp okumaya elimiz mi ermedi ?
Sabah uyandığımızda sevdiklerimiz bize tebessüm ederken '' günaydın, günün aydın olsun ! '' diyemedik...
Dünyanın her köşesini gezmek istedik, makul fiyatlarla olmalıydı, elimizde fotoğraf makinesi taşımayı tercih ettik fakat sevdiklerimize bir hediye almayı avam bulduk.

Oturduğumuz eve, semte, arabalarımıza, kulağımıza götürdüğümüz telefona ve şu an bunları yazdığım bu klavyeye kendimiz değilde kim hapsetti bizi...
Belkide şu an ekran koruyucum olan şu cennet gibi sahile aslında gerçekten gitmek istemeyişim....
Beni bunları yazmaya teşvik etti...
Ya da kendimi bundan daha iyi ifade edemedim...
Ben bundan ibarettim... Belkide....
Tarihe geçmesemde olur aslında...
Ben elimden gelenin en iyisini yapmalıyım...
Aslında....


Benden :)

( Bir anda daldım konuya ve yazdım, içimden geldiği gibi, konunuzu sabote ettiysem kusura bakmayın :) )
 
M

metamorphosis

Ziyaretci
Sayın Bade emin olun bunu burada paylaşmanızdan onur duydum. Ne güzel sarf etmişsiniz öyle! Ne derin düşünceler! Cidden çok ama çok anlamlıydılar. Zenginleştirdiğiniz için size çok ama çok teşekkür ederim. Müsaadenizle ben de hemen bir ekleme yapayım.
 
M

metamorphosis

Ziyaretci
KÂĞIT TERBİYECİSİ

Yağmur kurusu bir bakıştı seninki. Sesinin ardında gizlenmiş çocuklar birbirlerine saklıyorlardı gülüşlerini. Kara tahtada el yazısı şeklinde bir sabah. Tebeşir kokuyor şimdi sokaklar. Kaldırımlarda hece hece insanlar gezinmekte. Suratlarında yüzülmüş dizeler bir bir aynalara serilmekte. Camlarsa yıkık damlara tercüme edilmiş. Üstlerinden yabani kâğıtlar sayfa çırpmakta müsvedde iklimlere..
Sonra sen bir cümlenin gölgesinden düşersin;

- Kâğıtlara adını ezberletiyorum. Diye buruşuk cümleleri sesinle düzeltirsin. Beniyse gözlerinin yeşil saçaklarından bir cümle titretir.

— Desene artık hangi kâğıda düşse bir cümle sen seslendin sanacağım.
 
Sayın Bade emin olun bunu burada paylaşmanızdan onur duydum. Ne güzel sarf etmişsiniz öyle! Ne derin düşünceler! Cidden çok ama çok anlamlıydılar. Zenginleştirdiğiniz için size çok ama çok teşekkür ederim. Müsaadenizle ben de hemen bir ekleme yapayım.
Çok teşekkürler, sayfayı açar açmaz gözüme ilişti ve içimden geçenleri öylece yazmak istedim.
Neyse, konuyu daha fazla kirletmeden, iyi forumlar diliyorum, paylaşımın bol olsun :)
 
M

metamorphosis

Ziyaretci
Sesi çürümüştü. Dilinde sessizlikten yorgun düşmüş lisan, dudaklarında kıpırtısızlığın tembel rengi kanıyordu. Paslı gözlerinde kahverengi bir kefen; örtüyordu bakışın çukuruna gömülmüş sözleri.

Derken içine bir cümle daha gömüldü;

- Sil artık dudaklarından cümlelerini.

Yüzünü örttü aynalarda. Suretleri yüzülmüştü yüzünden. Ve yansımaların meydanında ibret olsun diye sergilenir olmuştu. Seslerin bile unuttuğu bir ses işitildi. Kırıldı o an çürük seslerin cümle çatlaklarıyla dolu duvarları.

— Bedeninde çarmıha gerilen bu hayata ölmekten vazgeç artık...
 
Üst Alt