• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Simge Sağın kimdir? Simge Sağın albümleri

  • Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 951

Okunuyor :
Simge Sağın kimdir? Simge Sağın albümleri

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Simge Sağın Biyografisi

Şarkıcı Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul, Şişli de dünyaya gelmiştir. Babası müzisyen olan Simge, küçüklüğünden itibaren müzikle iç içe olmuştur. 12 yaşında gitar çalmaya başlayan Simge, zamanla kendi bestelerini de yapmaya başlamıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördükten sonra popüler müzik camiasında çalışmaya başlayan Simge Sağın, ilk profesyonel deneyimini sanatçı Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Sonrasında Gülşene 4 yıl, Yaşar Günaçgüne ve Serdar Ortaça ikişer yıl sahnede vokalist olarak eşlik etti.

2007 yılında başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen in oynadığı Annem adlı dizi için Kıraç ile düet yapan şarkıcı, Süper FM in jeneriği gibi sahne deneyimleri dışında pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasını seslendirmiştir.

2011 yılında ilk albümü Yeni Çıktıyı Erdem Kınay prodüktörlüğünde çıkaran Simge, bir anda en çok dinlenenler arasına girdi.

2014 yılında bu kez prodüktörlüğünü kendi üstlendiği Bip Bip adlı ikinci EP albümünü çıkardı. Doğan Music Company etiketiyle piyasaya çıkan albümde, albümle aynı ismi taşıyan Bip Bip şarkısı YouTube da 30 milyon üzerinde izlenmeye ulaştı.

2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Fransız şarkıcı Riff Cohen in Dans Mon Quartier in Türkçe sözlerle cover hali olan Miş Miş adlı ilk teklisini çıkardı. Yine Doğan Music etiketiyle çıkan tekli Türkiye Resmi Listelerinde 1 numaraya yükseldi.

29 Ocak 2016 da ikinci teklisi olan Yankı yı yayımlayan şarkıcı, bu şarkıyı Sezen Aksu, Deniz Erten ve Ersay Üner ile birlikte hazırladı.

Simge Sağın, aranjör Ozan Bayraşa ile birlikte.

Simge Sağın, Erdem Kınay prodüktörlüğündeki Yeni Çıktı adlı ilk albümünü 2011 yılında yayınladı.
2015 yılında Miş Miş adlı ilk teklisini çıkardı.

Simge Sağın doğum yeri ve tarihi
Doğum Yeri : İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi : 8.8.1981 - 0.0.0

Simge Sağın Albümleri :
2011 - Yeni Çıktı
2014 - Bip Bip
2015 - Miş Miş
2015 - Yankı
2016 - Kamera
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt