• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Şimdi Züppelik Moda!

Gül@y

Kıdemli
Üye
Züppe, çıt kırıldım modası son zamanlarda üst düzey genç kızların tercih ettiği trend. Ne dersiniz züppe olmaya hazır mısınız? 18. ve 19. yy'da yaşayanların modası "Züppe" geri döndü. O dönemin soyluları estetik tutkusu olan, elegan kimselerdi. Dantel kumaşlarla bezenmiş elbiseler giyerler, süslü şapkalar, broşlar takarlar, eldiven kullanırlardı. Erkekleri vücutlarını saran takım elbiseler, beyaz gömlekler giyer, şapka gibi aksesuarlarını da eksik etmezlerdi. Züppelik günümüzde ise daha farklı yorumlandı. Oscar Wilde'ın yorumuyla, erkeklerin kıyafetlerine kadınsı unsurlar da eklenerek özellikle kadınlar arasında gelecek sezon bu akım moda olacak.Givenchy ve züppelik
Givency son tasarımlarında herşeyi gerçek züppelik ile ilişkilendiriyor. Kadınlara yönelik hazırlanan yeni spor koleksiyonu ve güzellik aksesuarlarında aristokrat zerafet ön plana çıkıyor. Hemen hemen diğer büyük tasarımcılar da eldivenler, beyaz dantel yakalar, fiyonklar, ipek, işlemeli ve simli kumaşlar, kadife, silindir şapkalar, cafcaflı zincirli saatler ve lüks kumaşlar gibi züppelik unsurlarını kullanmaya başladılar. Givency ayrıca, makyaj uzmanı Nicolas Degennes ile şık ve parlak makyaj ürünleri de hazırladı.

Dior ve züppelik
Gelecek sezon için tutucu ve sert zerafet şiirsel ve bohem bir tarzla sunulacak. Renkler değişken ve çarpıcı tonlarda kullanılacak. Kumaşlarda bej, açık kahverengi, mantar ya da gri renkli gölgelendirmeler yer alacak. Dantel, saten, ipek, tül, iyi yün gibi kadınsı unsurları ön plana çıkaran ana malzemeler ağırlıklı olarak kullanılıyor. Ana unsurlar her kadını şık gösterecek yelekler, sigara külü renkli ve dar kesimli pantalonlar, çizgili, kuyruklu gömlekler, büyük ceketler, fiyonklar olarak belirlendi. Tabi aksesuarları da unutmamak gerek. Kuzu derisi eldivenler, kasketten esinlenilen sürücü şapkaları, kumaşla süslenen ayakkabılar, kumaş ve doğal derilerden hazırlanan çantalar en önemli aksesuarlar.


 
Üst Alt