Şike de Cemmatin parmağı var iddiası

Bu iddia, şike operasyonun başladığı ilk günden beri twitter'da şaka olarak dolaşıyordu. Meğerse Fenerbahçe bir komploya kurban gitmiş ve bu işi "fethullahçılar" yapmış.

Ahmet Altan pazar günü 'Fenerbahçeli telefon' başlıklı bir makele kaleme aldı. Makalesinde Milliyet'in eski yazı işleri müdürü ile yaptığı görüşmeyi okurları ile paylaştı.

Bu telefon görüşmesinde eski yazıişleri müdürü Tahir Özyurtseven "Fenerbahçe'ye komplo yapıldığını", işin içinde "Fethullahçıların" bulunduğunu söylüyordu.

Böyle bir iddiayı daha önce twitte şaka kabilinden okumuştum. Meğerse 'cemaat' Fenerbahçeyi küme düşürterek Bank Asya'nın marka değerini arttıracakmış. Sıkı bir espiri diye gülüp geçmiştim.

Gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki Türkiye'de Fenerbahçeli oranı ile Gülen hareketine gönül vermiş insanlar arasındaki Fenerbahçeli oranı aşağı yukarı aynı. Bir insan nasıl olurda futbol taraftarlığı açısından kozmopolit koskoca bir toplumsal hareketi böylesine itham altında bırakır anlamış değilim. Her olumsuz olayın ardından 'cemaat' arama paranoyasının geldiği nokta açısından bu iddia da tarihe not düşülmeli.

Şike meselesi gerçekmi yoksa komplo mu bilemem, ümit ederim ki gerçek olmasın, ama beni ilgilendiren eğer böyle bir komplo varsa kimlerin yaptığıdır ve kimse bunlar bir an önce ortaya çıkarılmalıdır.

Bu telefon görüşmesi Ahmet Altan tarafından yazıya dökülmeseydi ve iki dost arasında geyik muhabbeti olarak kalsaydı problem yoktu. Ama yazıldı ve kamuoyu ile paylaşıldı. Böylelikle bir "gerçeği" bizlerde öğrenmiş olduk.

Meğerse FB bir komploya kurban gitmiş ve bu işi Sayın Özyurtseven'in sokak ağzı ile ifade ettiği gibi "fethullahçılar" yapmış.

Herhalde böylesine iddialı bir cümle kurarken elinde mutlaka delilleri vardır diye düşündüm. Öyle ya koskaca 'efsane yazı işleri müdürü' herhalde aynı sokak ağızı ile ifade edeyim işkembeden atmaz.

Üstelik Ahmet Altan sayın Özyurtseven hakkında 'Fener için gerçekten acı çekiyordu ama bütün bunlara rağmen dürüstlüğünü de unutmamıştı' diyor yazısında. Eh dürüstlüğünü de unutmadığına göre, acı içerisinde ne dediğini bilemez durumu da yok demekki, "fethullahçılar" yaptı diyorsa mutlaka öyledir. Dürüstlüğnün garantörü Ahmet Altan çünkü.

O zaman eski bir gazeteciden beklenen bildiklerini belgelerle hiç olmazsa eski gazetesinde ortaya koyması ve savcılığa suç duyurusunda bulunmasıdır.

Kendinden bu kadar emin olduğuna göre elinde mutlaka belge olmalı.

Gene Ahmet Altan'ın ifadesi ile 'sol bir mücadeleden gelen, çile çekmiş, bedel ödemiş, haksızlıklarla dövüşmüş bir efsane yazı işleri müdürünün' ne yapacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz, elindeki belgeleri açıklayacak mı, açıklamayacak mı?

Mağdem geçmişte haksızlıklara uğramış, bedel ödemiş biri, uluorta iftiraya atmanın ne demek olduğuğu mutkala biliyordur.

Cevabını bekleyeceğim. Ahmet Altan üzerinden değil de direk beni ararsa daha mutlu olurum, bende cevabını köşemde yazarım.

Erkam Tufan Aytav
erkamaytav@hotmail.com
haber7.com
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bence " cemaatlerin midir " değil midir bilemem ama bazı " parmaklar " var gibi bu işin içinde...FB Şampiyonlar liginden men ediliyor..: Nedeni " şüphe " ....Ama aynı şüpheler yerli yerinde dururken FB Turkcell Süperlige devam ediyor....Parmağı bilmiyorum ama var bu işin içinde bir " Bit yeniği "...! Artık " cemaat midir - derin cemaat midir - değişen derin devlet midir - derin sermaye midir "...Varsa birileri de " hukuk - yargı " ile de oynamazsa çıkar heralde ortaya...

Sağlıcakla kalınız...
 
Üst Alt