Siğilerinize veda edin

Siğillerinize veda edin

Siğillerinizin tedavi edilmediği sürece artabileceğini ve kanser dahil pek çok ciddi hastalığa sebep olabileceğini biliyor muydunuz ? Yüzlerce insanın sadece 5 gün içerisinde siğillerinden kurtulmasını sağlayan mucizevi doğal yöntem ile siz de siğillerinizle vedalaşın .

SİĞİLLERDEN KURTULMAK MÜMKÜN.
Siğillerden Kurtulmanız için Doğal Tedavi YöntemiSiğillerden kurtulmak çok yüksek maliyetli ve ağrılı olabilir. Çevrenidekilerden duyduğunuz doğal tedavi yolları ise çoğu zaman malesef işe yaramaz. Çünkü her siğil aynı değildir ve her bir siğil için değişik doğal tedavi yöntemi uygulamak gerekir.
Bu kitabın ortaya çıkış hikayesi:
Vücudumdaki siğillerle tanıştığımda henüz 20 yaşındaydım. Sol elimin üstünde ortaya çıkan ve yarım bezelye büyüklüğündeki siğili ilk başlarda fazla önemsememiştim fakat daha sonraları insanların siğilime dikkat kesilmeleri, benimle ten temasından kaçınmaları ve siğilimle ilgili sorular sormaları canımı sıkmaya ve moralimi bozmaya başladı. Ayrıca acıyor ve cisimlere takılıp kanama oluyordu. Bu sebepten zaman içinde büyüdü ve tırnaklarımın kernarı ve parmaklarım gibi farklı bölgelere de yayılmaya başladı.

Bir süre daha bu siğillerle yaşadıktan sonra tedavi olma kararı aldım ve İstanbuldaki en iyi hastanelerin en iyi doktorlarına gittim. Aşağı yukarı iki sene boyunca bu tedavilerden cevap almadım. Bazıları tedaviler işe yarar gibi görünse de siğillerim tekrar oluştu, hatta vücudumda bu tedavilerden dolayı kalıcı izler oldu ve hastanelerde imzala attığım kağıtlardan dolayı bu konuda hiçbir itiraz da bulunamadım.

Evet bana hatırı sayılır miktarda paraya ve 2 yıla yakın zamana mal olan tedavim boyunca siğillerim sadece büyüseler de, siğillerle ve insan bağışıklık sistemi ile alakalı pek çok şey öğrendim ve araştıdım. İnternetten, yazılı kaynaklardan ve bu konu üzerine yazılmış ingilizce üniversite tezlerinden araştırdığım bilgilerle takip ettiğim tedavi sürecini detaylı sorguladım. Bir insanın kendini çok iyi tanıdığını ve kendini çok daha iyi tedavi edebileceğine inandım.

Farklı yerlerde ve hastanelerde devam ettirdiğim tedavi sürecini tam 2 sene sonra sonuç elde etmeden bitirdim ve kendi seçtiğim doğal tedaviyi uygulamaya karar verdim ve siğillerimden 5 gün içerisinde evet sadece 5 gün içersinde sonsuza kadar kurtuldum.

Üstelik bu yöntemi genetik siğilleriyle aylardır uğraşan bir arkadaşıma da tavsiye ettim. O da denemeye karar verdi. Sonuç olarak, o da siğillerinden 3 gün gibi kısa zamanda kurtuldu ve siğilleri şimdiye kadar tekrar ortaya çıkmadı.
Evet uyguladığımız yöntem bütün siğil türleri için gerçekten işe yaramıştı !

Bizde bunun üzerine, siğiller konusundaki bilgi birikimimizi, tecrübelerimizi ve kurtulmamızı sağlayan mucizevi yöntemi detaylı bir şekilde anlatıp kitap haline getirme kararı aldık. Bu metodu destekleyici pek çok ek bilgiyi de kitabımızda yer verdik ve sonuç olarak siğillere açık kapı koymadık.
Sizde siğilinizle vedalaşın.5 Günde doğal yolla kurtulun..

Kitabı indirmek ve incelemek isteyen buradan bakabilir.
 
Son düzenleme:
Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ?

Siğil derinin çok sık görülen viral infeksiyonudur. Deride oluşan iyi huylu tümörlerdir. Vücudumuzun her yerinde ortaya çıkabilir. Virüs derinin en üst tabakasındaki hücreleri etkileyerek, hücrelerin çoğalmasına ve aşırı keratin üretimine sebep olur. Türkiye Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Zekayi KUTLUBAY ‘ya göre ‘’Başlangıçta toplu iğne başı büyüklüğündeyken, haftalar veya aylar sonra bezelye boyuna ulaşırlar. Özellikle tırnak çevresindekiler çatlayabilir veya infekte olabilirler. Çoğu kez de basmakla ağrılıdırlar.’’

1-Neden oluşur?
Siğilin etkeni, insan papilloma virusu (HPV) denilen ve şimdiye kadar 77 farklı tipi tespit edilen bir virustur. Virusun bazı tipleri onkogenik yani kanser yapıcı potansiyele sahiptir.

2-En sık hangi yaşlarda görülür?
Siğiller en çok 10–20 yaşlar arasında görülür. Bu yaşlardaki kişilerin yaklaşık olarak %10’unda siğil bulunur.

3-Başka hastalık belirtisi olabilir mi?
Eğer genital bölge dışında yerleşen siğiller çok fazla sayıda veya yaygın değillerse başka bir hastalığın göstergesi değildir. Vücudun her tarafına yayılmış ve tedaviye rağmen çok kolay nüks ediyorsa, vücudun bağışık sisteminin zayıf olduğunu gösterir. Bu durumlarda AIDS gibi bağışık sistemini zayıflatan hastalıklar açısından hasta incelenmelidir. Kadınlarda genital alanda yerleşen siğiller %90 oranında ileride rahim ağzı kanseri yapacakları için mutlaka hem tedavi edilmeli hem de 6 ayda bir jinekolog tarafından takip edilmelidirler.

4-Ağrı yapar mı?
Özellikle basınca maruz kalan alanlarda yerleşen siğiller, yani ayak tabanı, tırnak çevresi ve büklüm yerlerindeki siğiller ağrı yapabilir. Bu sebeple ayak tabanına yerleşen siğiller nasırla çok karıştırılır. Oysa siğiller yandan basmakla, nasırlar üzerine basmakla ağrılıdırlar.

5-Zararı ne?
Siğillerin en kötü zararı kadınlarda ve genital bölgede yerleşenlerde görülür. Buradaki siğiler eğer tedavi edilmezlerse %90 oranda rahim ağzı kanserine neden olurlar. Ayrıca görüntü itibarıyla kozmetik bir probleme neden olurlar ve kişinin sosyal yaşamını olumsuz yönde etkiler.

6-Bulaşıcı mı?
Siğilerin bulaşıcı özelliği yüzyılımızın başında kanıtlanmıştır. Bulaşmada travmanın katkısı vardır. Siğiller, genellikle basınca uğrayan veya kaşınan yerlerde ortaya çıkarlar. Viruslar sağlam deriyi kolayca geçemezler. Eğer deride hasar, çizik, harabiyet varsa yerleşirler. Aşırı manikür ve tırnak yemek tırnak çevresine siğilin yerleşmesini kolaylaştırır. Ayak tabanında yerleşen siğiller ise en çok banyo zemini ve banyo malzemeleri ile spor malzemelerinden bulaşır. Zührevi bir hastalık olarak kabul edilen genital siğiller ise daha çok cinsel ilişki ile bulaşır. Tek bir cinsel temas ile siğilin bulaşma şansı ise en az %50’dir.

7-Kalıtımın, gebeliğin ve stresin etkisi var mı?
Kalıtımın direkt bir etkisi olmamakla beraber, eğer kalıtsal olarak geçen ve bağışıklık sistemini etkileyen bir hastalık varsa kişi siğile kolay yakalanabilir. Sık nüksler gözlenebilir. Gebelik siğile yakalanmayı kolaylaştıran fizyolojik bir durumdur. Stres, sıkıntı, depresyon gibi psikolojik faktörler siğile zemin hazırlayan etkenlerdir.

8-Nasıl tedavi edilir?
Tedavinin amacı siğili uzaklaştırmak ve yok etmektir. Farklı tedavi yöntemlerinin hiç birinin % 100 başarı şansı yoktur. Tedavi sonucunu etkileyen en önemli iki faktör:
a)İşlemin doğru bir şekilde uygulanması,
b)İşlem sırasında hastanın virüse karşı sahip olduğu bağışıklık derecesi önemlidir.
Tedavide; asit salisilik, laktik asit, 5-Fluorourasil içeren solüsyonlar, koterizasyon, kriyoterapi (sıvı azot tedavisi), lazer, podofilin, podofilotoksin, bleomisin, psikoterapi gibi yöntemler kullanılır. Hastanemizde koterizasyon ve kriyoterapi başarı ile uygulanmaktadır.

9-Tedaviden sonra nüks görülür mü?

Tedavi ile sadece görünen siğilleri yok ederiz. Fakat yapılan çalışmalar, siğilin çevresindeki 2 cm lik sağlam alanda virusun varlığını göstermiştir. Muhtemelen tedavi sonrası nüksler de bu yerlerde bulunan virüslerden kaynaklanmaktadır. Tedavi sonrası tekrarlama olasılığı %30 civarındadır. Eğer tedavi sonrası ilk 6 ayda tekrarlama yoksa, nüks olasılığı azaldı demektir. 10-Siğil önlenebilir mi?
Burada önemli olan genital siğillerin bulaşmasını önlemektir. En büyük bulaşma yolu cinsel ilişki olduğu için, tek eşlilik en iyi ve en kolay çözüm yoludur. Prezervatif kullanımı da bir başka kısmi çaredir. Prezervatif tam bir koruyucu değildir. Diğer bölgelerde yerleşen siğillerden temizlik ve hijyen koşullarına dikkat edilerek korunulabilinir.
Kitabı indirmek ve incelemek isteyen buradan bakabilir.
 
Son düzenleme:
Üst Alt