• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Sigarada domuz kanına rastlanmadı

Okunuyor :
Sigarada domuz kanına rastlanmadı

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sigara filtrelerinde "domuz kanı" (hemoglobin) bulunduğuna yönelik medyada yer alan haberler üzerine ülkemizde satılmakta olan çeşitli markalardaki sigara filtreleri, laboratuar tahlillerine tabii tutulmuştur.

Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi'ne ait laboratuarlarda yapılan incelemelerde, sigara filtrelerinde domuz kanına (hemoglobin) rastlanmamıştır" denildi.

simqe

Kıdemli
Üye
Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sigara filtrelerinde "domuz kanı" (hemoglobin) bulunduğuna yönelik medyada yer alan haberler üzerine ülkemizde satılmakta olan çeşitli markalardaki sigara filtreleri, laboratuar tahlillerine tabii tutulmuştur.

Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi'ne ait laboratuarlarda yapılan incelemelerde, sigara filtrelerinde domuz kanına (hemoglobin) rastlanmamıştır" denildi.
Oh bee..rahatlıkla içebilirim sigarayı artık,
günahtır falan diye kafama takılmıştı :freakedout:

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Sigarayı içen domuz kanınıda içsin ne fakeder ki :) Şahsen ben içerim ülkemizde hertürlü kaçakçılık,sahtekarlık vs. Kol gezerken. Kaçak eşek eti, kelle paça diye at toynağı çıkarsa şaşmam. :))

simqe

Kıdemli
Üye
Sigarayı içen domuz kanınıda içsin ne fakeder ki :) Şahsen ben içerim ülkemizde hertürlü kaçakçılık,sahtekarlık vs. Kol gezerken. Kaçak eşek eti, kelle paça diye at toynağı çıkarsa şaşmam. :))
Şaşma zaten,ülkemizde her hile var..

Sigara filtresindeki domuz kanı uydurmasını dini bütün insanlar için uydurdular gibime geliyor,hani onuda dinle ilişkilendirirsek sigaradan koparırız mantığı :freakedout:
bende buna atıfta bulunmuştum ..

ashenarşi

Kıdemli
Üye
İçmemesi için bir sebep daha, bırakabiliyorsa bıraksın tebrikler valla. Ama uyduranlarada sigara üreticilerinden-tetkiklerden cevap gecikmemiş.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
bırakabiliyorsa bıraksın tebrikler

Sigarayı bırakamıyorum... Demek bahaneymiş
ben bıraktım hemde hiç zorlanmadım. Sadece 4 cü ve 8 ci gün çok kötü oldum ölüyorum sandım
sonraki günler aklıma bile gelmedi :)

sigaranın içinde ki diğer maddeler ne zaman aklanacak :Winlk_Tongue:

Son düzenleme:

Guney

Kıdemli
Üye
İçin dostlar için ...:))

Ha domuz ha başka bir şey ne farkedecek ki.....
Nasıl olsa alıştık her türlü bağışıklığımız var...

diojen

Tecrübeli
Üye

burda domuz kanın yanında parantez açılıp sanki bunun diğer bir deyimi hemoglobin gibi olmuş,ama hemoglobin kanda oksijen ve karbondioksit taşıyan pigmenttir,kapalı dolaşımda görülür????

Üst Alt