• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Sigara yasağı

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sigara yasağı kapsamının genişletilmesini nasıl karşılıyorsunuz? Sizce bu yasaklar türkiyede uygulanabilirmi?

Bence satılmasınıda yasaklamalılar, Alacak sigara bulamazsak belki bırakırız:)

kAoSs

Amatör
Üye
valla yasaklansın çok güzel de olur ama kim sallar kim sallamaz bişi diemiorum..sigara yasağı olan yerlerde içen o kadar çok insan var ki bile bile..çok ii denetlemeleri lazım..onun da yapılacağından şüpheliyim açıkçası...

s-a-d-e

Amatör
Üye
bence yasak iyi oldu uyulmasada para cezaları bayağı işe yarar..iyiki içmiyorum

blackcat

Acemi
Üye
hangi söz,hangi yasak,hangi kanun kişinin iradesinden daha baskındır ?!
ha,bu iradeyi kişi gerektiği yerde ve şekilde kullanır,kullanamaz o ayrı bir mevzu .
Bu konu kapsamında;
ülkenin sağlık ve temizliği masalını kendine siper ederk kocaman bir milleti uyutmaya çalışan tarikat nefer ve başkanları (!)
ve Aziz Nesin Üstadı haklı çıkaran kocaman bir millet vardır.
üstadı tekrar tekrar anmak ve onaylamamak ne mümkün !

Türk halkının %60,ı aptaldır"

(oranda bayağı insaflı davranmış) (!)

onairci

Sözlük Yazarı
Üye
Her yerde yasak olsa ne kadar güzel olur, sigara satışını, üretimini birden yasaklasalar sigara bağımlılarının ruh sağlığı bozulur herhalde, mesela daha pahalı yapsınlar birde her yerde satılmasın çok arasınlar:))

Son düzenleme:
İ

İNCİ

Ziyaretci
Sigara yasağı kapsamının genişletilmesini nasıl karşılıyorsunuz? Sizce bu yasaklar türkiyede uygulanabilirmi?

Bence satılmasınıda yasaklamalılar, Alacak sigara bulamazsak belki bırakırız:)

Ben içmediğim için içenlerin benim yanımda sigara içip beni pasif içici
yapmalarından rahatsız oluyorum. Ben sigara içen biri olsaydım içmeyenleri
rahatsız etmezdim. Satılmasını yasaklamak bir işe yaramaz.
Yazık değil mi paranıza, hem zehirleniyorsunuz hem de üste para veriyorsunuz.:Entusiasmado:

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Turkiye git gide yasaklar ulkesi oluyor, Yunanistan ,neden sigara yasagini uygulamiyor

Ispanya mesela yaygin , italya zaten azaltmisti. biraz daha tutucudur,

Bir zamanlar cok iyi hatirliyorum sigara resmen devlet propagandasi ile yayildi, dunyanin en iyi tutunu bizim tutnumuzdur. camel tutununde turk tutunu vardi, falan filan
daha sonra yunanistan bati virginia tutununu yetistirdigi sirada ve sigara fabrikalari actigi zaman turk tutunu darbe yedi. turkiye kendi malini disariya sunamadi ozellikle tutnunu.
yunanlilar bu isi cok iyi yapti
assos, karelia papastratos, ve sayamadigim birsuru sigara Rus ulkelerinin hepsinde satilirken

samsun,maltepe dunaya tanitilamadi, bir zamanlar reklam yapan ,halki alistiran sistem simdi ceza yazmak icin hazrlaniyor. 1980 li senelerde otobuslerde sigara icmeyenler bile neredeyse o kullukte icmek icin iciyorlardi, sehirlerarasi otobuslere kulluk konuldugunda sigara dumaninan rahatsiz olan pek yoktu.
sonra fare zehir dediler bilmem ne dediler. kendi kendine soguttular.
ama bu isin pazarini yok ettiler. bakalim zam yapacak malzeme bulabilecekler mi ,
kendi bindigi dali kesmek gibib birsey.
Muslumanliga ters diye rakiya zam yapa yapa dunyanin en pahali ickisi yapip tamamen rekabetini kaldirdilar. simdide kalkmislar rakinin rekabeti icin fiyatini arttirmama karari aldilar. senin rakini kim alir bu saaten sonra , fransizlar pastisse alismis-sen pahali satiyorsun diye raki uretti herkes. yahudiler arak i dunyaya satar.
Yunanlilar turkiyenin raki piyasasini aldilar
OUZO OUZO12 yunan rakisnin ta kendisi, kisaca isin icinde ticaret var butun herseyi kapatiyoruz, yunanli neden yapmiyor. avrupanin icindeki tiryakiler cok sikilmis durumda bu isten,cok daralmis durumda. sirf bu yuzden tatillerini yunanistanda yapanlar var

sigara icme yasagi olmadigi icin, yunanistan \dunyaya sigara satiyor. Papastratos ta , turkiyeden daha ucuz export piyasasi , o para pazarini kaybetmek ister mi.
biz yasaklayarak kendi kendimizi baltaliyoruz .

olsun varsin sigara yasak olsun karsi degilim zaten yurtdisina satamiyorduk sigaramizi. ama sigara tiryakisi turistleri kaybedecegiz. bunlarin bir kismi da parali turisttir, puro pipo icenler. bunlar zenginlik gostergesi sayilir.insanlar rahat olmak icin,dinlenmek icin turist olurlar,engellendikten sonra neden turist olayim. merak etmeyin cok yakinda komurde mangali da yasaklarlar.. tavuk kanadi pisiremezssiniz . piknik yapmak yasaklanir.

ben sigara icmeyen ve hic icmemis biriyim ,sadece memleket cikarlarini dusundum.
-

blackcat

Acemi
Üye
dostum zaten yazarken dediğin %60 dan söz etmiştim
ben o %60 ın içinde değilim

bak alınıyorsan kızıyorsan sana bilgi vermiyim hani sen kurtul diye söylüyorum :Seguridad:

mütevazi (!) tavrın da ortaya çıkmış oldu böylece .
dedem derdi ki; kızım seni birileri birşeyden yada birilerinden kurtarmak istiyorsa,anlaki yardıma kendisi muhtaç olan bir insandır,bir nevi sana bu şekilde yaklaşmasının nedeni de muhtaciyetini örtmektir...

saygılar bizden efen'im...

atmaca34

Kıdemli
Üye
mütevazi (!) tavrın da ortaya çıkmış oldu böylece .
dedem derdi ki; kızım seni birileri birşeyden yada birilerinden kurtarmak istiyorsa,anlaki yardıma kendisi muhtaç olan bir insandır,bir nevi sana bu şekilde yaklaşmasının nedeni de muhtaciyetini örtmektir...

saygılar bizden efen'im...
bence bu yazınla tüm yardım sever vatandaşlarımıza hakaret ediyorsun

hani bu ülke yardım sever dernekler varya mesela

çağdaş yaşamı destekleme vakfı
türk kadınlarını koruma vakfı
ATATÜRKCÜ düşünce vakfı.............sen çoğalta bilirsin

bun lar yıllardır kendi mutaciyetlrindenmi yardımcı olmaya çalışıyorlar

gerçi haksızda değilsin anlaştığımız bir konu olduğuna sevindim

dip not.dostum diye hitap etdiğimde bayan olduğunuzu faketmedim

gerçi dostum kelimesi güzel bir kelime ama kimileri yanlış anlıyor

blackcat

Acemi
Üye
bence bu yazınla tüm yardım sever vatandaşlarımıza hakaret ediyorsun

hani bu ülke yardım sever dernekler varya mesela

çağdaş yaşamı destekleme vakfı
türk kadınlarını koruma vakfı
ATATÜRKCÜ düşünce vakfı.............sen çoğalta bilirsin

bun lar yıllardır kendi mutaciyetlrindenmi yardımcı olmaya çalışıyorlar

gerçi haksızda değilsin anlaştığımız bir konu olduğuna sevindim

dip not.dostum diye hitap etdiğimde bayan olduğunuzu faketmedim

gerçi dostum kelimesi güzel bir kelime ama kimileri yanlış anlıyor

ne tür yardımlardan ve yardım yanlılarından bahsettiğimi bal gibi bildiğin halde birşeylerin ardına saklanmaya çalışman da ilginç doğrusu...

herneyse,tüketmeyeceğim sözüklerimi... parmaklarım ağrımaya başladı yine,gereksiz tartışmalarla onları yorduğumda hep böyle yapar körolasıcalar !

kavramların temellerinde kalmayarak,bir ağacın birçok dalı olduğunu görebileceğiniz nice huzurlu günlere !...

atmaca34

Kıdemli
Üye
ne tür yardımlardan ve yardım yanlılarından bahsettiğimi bal gibi bildiğin halde birşeylerin ardına saklanmaya çalışman da ilginç doğrusu...

herneyse,tüketmeyeceğim sözüklerimi... parmaklarım ağrımaya başladı yine,gereksiz tartışmalarla onları yorduğumda hep böyle yapar körolasıcalar !

kavramların temellerinde kalmayarak,bir ağacın birçok dalı olduğunu görebileceğiniz nice huzurlu günlere !...

tamam da super meydandakilerin %60 ın dışında olduklarını belirt istersen

he belirtinkende birde özür dileyebilirsin

tabi parmaklarına düşüncelerine değil ?fazla yüklenmeden

blackcat

Acemi
Üye
Ahh Tanrım !

kişi nasıl bu kadar bir konuyu ustaca saptırma marifetine sahip olabilir !
sigara yasağı hakkında görüşlerimin içinde tuttun üstadın sözlerini buldun çıkaracak.
sonra yine gereksiz bir tavırla 'forumdan özür dile' diyorsun...

kişi kendini bildikten sonra diğer bireylerin kendisi hakkında ne düşündüğü onun için ne kadar önem taşır ? hem neden üzerine alınsınlar? e be kardeşim herkes senin gibi kısır düşünceli mi ?

ne ise artık cidden ilkokul 5. sınıf çocuğu ile tartışmaya girdiğimi düşünüyorum ve bu tartışma(!) yı kendimce noktalıyorum

__bitti__

atmaca34

Kıdemli
Üye
Ahh Tanrım !

kişi nasıl bu kadar bir konuyu ustaca saptırma marifetine sahip olabilir !
sigara yasağı hakkında görüşlerimin içinde tuttun üstadın sözlerini buldun çıkaracak.
sonra yine gereksiz bir tavırla 'forumdan özür dile' diyorsun...

kişi kendini bildikten sonra diğer bireylerin kendisi hakkında ne düşündüğü onun için ne kadar önem taşır ? hem neden üzerine alınsınlar? e be kardeşim herkes senin gibi kısır düşünceli mi ?

ne ise artık cidden ilkokul 5. sınıf çocuğu ile tartışmaya girdiğimi düşünüyorum ve bu tartışma(!) yı kendimce noktalıyorum

__bitti__

ah tanrım neler yapmışım ben ilkokul çocuğuyla tartışıyormuşum da haberim olmamış
onun kadar bile düşünceli olamamışım demekki affet beni ve benim gibileri tanrım

çok komik olmuşsun bir de dikkat etdim de üstat dediğin kişinin yetiştirdiği veya şöyle diim yetiştirmeye çalışyığı kişiler genelde aynı evin lambaları gibiler tek renk ışık saça biliyorlar fikirlere yenildiğinde kişilere saldırmasını iyi biliyorlar

sosyal adeletleri bu olsa gerek fikirsel yetmez kişiselde tartışılmalı

konumuz sigara yasağı ne senin dedenin insanlara şüpeli bak tavsiyeleri
nede senin ustadının türk milleti aptaldır sözleri

ben ce aynaya bakmak yeterli değil birazda kitaplara bak derim

dip not:kusura bakmayın arkadaşlar konuyu biraz kişiselleştirdik sanırım ama kimin hatası olduğuna siz karar verin

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Aaaaaa ne yani iyi ki bi sigara içiyoruz yaaa.. aynaya da baktırdınız %60ın içine de dahil ettiniz tşk ederim yani çok naziksiniz arkadaşlar ..

yavuz01

Tecrübeli
Üye
bende sigara içen birisisim ama buradaki düşünceye katılmıyorum nedenmi.............yorumlar kişiselliğe kadar inmiş.......bana düşen sağduyuya davet sözler almış başını gitmiş

orkuorkun

Kıdemli
Üye
ya simdi sigara yasagi ile

KIRIKKALE’nin Karakeçili ilçesinde ilginç bir gelenek uygulanıyor. Damat evi, kız evine kına yakmaya giderken iyi bir horoz alıp, ağzına da sigara tutuşturuyor.

bu tur Horozlara sigara icirme gelenekleri de kalkacak gibi gorunuyor. tiryakiler beni ilgilendirmez de , yukaridaki fotodaki gibi ilginc gelenekler kalkacak.

birde su var, kanunlar sigara diyor. cogu yerde sigara adi ustune yogunlasmis. Pipo ve Puro icilirse yasak degil, :Seguridad:

S

SAHARAY

Ziyaretci
Sigara hep yasaklansın hepiniz rahat edin ve sağlıklı yaşayın...:)

Üst Alt