Şeytanlardan, Şeytanların, Cinlerin Tasallutundan Korunma Yolları

herkese utan utan demeye utanmıyormusunuz.
İyi niyet yetmez hakka uymak lazım efenim.

selam ederim;

herkeze değil size söylüyorum sayın ümmi, şeytanın cinin ne olduğunu bilmeden kalkıp insanlara yakıştırmaya kalkmayın. yeter bu din istismarı arkadaşım. öğrendiğiniz bilgi ile insanı horgörüp dışlayıp kalkıp ulu Allahın cennetine gireceğinizi sanıyorsunuz. bu aradada birbirinizi çiğneyip duruyorsunuz. cennetin yolu burada insanlara olan tavırlarınızdan geçer. kendi hayatınızda ne yapıyorsanız yapın beni bağlamaz elbette. ama forumda, ne olduğunu tam olarak bilmediğiniz şeyler hakkında insanlara yönelik bilmemneler var diyemezsiniz. ozaman da başkası çıkar bu forumda srefsizler var derse susacakmıyız? ne farkı var? hakka uymak için mi bu hakaret? öyle bir hak yok muhterem size tavsiyem ne okuduysanız tekrar sağlam kafayla bir daha okuyun çünkü pek anlamış gibi görünmüyorsunuz. tartışmacı sataşmacı tavrınız size birşey kazandırmaz. insanlar ne düşünürse düşünsün elbette doğrunun peşinden gidelim hep beraber, iyide insanlara hakeret edince yaklaşamazsınız cennete. eğerki öylesine söylediyseniz birdaha söylemeyiniz öylesine, muhterem arkadaşım bu forumda çok değerli insanlar var. insanın değeri iman etmekse o değeri gaybda ulu Allahın huzurunda alır. iman etmeyene kalkıp yakıştırmakda kimsenin haddine değil. kimse okuyup öğrendiği 5-10 sayfa yazı ile kendisini üstün görmesin, üstünlük tavır davranış ve düşüncelerdedir. okuyup ezberlemek kolay iştir.
 
Son düzenleme:
Şeytan ne sizce efenim?ne bu alınganlık? nerdeyse şeytanıda savunacaksınız bu kibarlıkperverlikle.


selam ederim;

alınıyorum sevgili ümmi alınmazmıyım, içimizden bir arkadaşın çıkıp içimizden herhangi birine sarf ettiği kötü söz beni inanın çok üzüyor. gazeteleri okuyun cinlerin icraatları arasında yaptıkları işler, insanı okuyunca üzüntüden ağlatacak cinsden olmaya başladı. insanlar eşlerinden intikam için çocuklarını hunharca katlediyorlar. kötü cinler zayıflık gördükleri insanların boşluklarından faydalanırlar. oldukça negatif enerji yüklü düşüncelere sürüklerler insanı. onlardan korunmanın en güzel yolu pozitif düşünmektir. cinler ruhlar ile baş edemez yani vicdanı ile yaşayanlara, ancak benim diyen akılını önplanda tutan vicdandan uzak kişilere kolay hükmederler. korunmanın en güzel yolu temiz bir imandır elbette fakat bu iman namaz oructan ibaret değildir, kendisine ve çevresine karşı duyarlı pozitif olmakla beraber, her an uyanık ve rabbine karşı kendini bilmekten geçer.

şeytan ile ilgili açıklamaların önceki yazılarımda mevcut okuyabilirsiniz; http://www.supermeydan.net/forum356/thread78796.html

benim şeytan ve cin hakkındaki edindiğim bilgi sizlerden farklı olmasada daha açık ve anlaşılırdır. zaten işimiz; bu açık ve anlaşılır halde gemiş olanı, insanların anlayışları yüzünden düştüğü karmaşa ve kördüğümden kurtarmaktır. başka birşey değil.
 
Peygamberimizin örnek kişilğini siz yanlış anlamışsınız efenim.O Allaha düşmanlığını açıkca ortaya koyan kimseye dost olmamış,dost gözükmemiştir.uzlaşma yoluna gitmemiştir.Uzlaşalım bir sene putlara,bir sene Allaha tapalım diyen kafirlere,kafirun suresini okumuştur.
Allaha alenen düşmanlık edene sevgi ve saygı gösterilmez aksine izzetli bir tavır imanın kemalindendir.
Sevgi böcüğü olmak her daim geçer akce değildir.Bazı sevgiden maraz doğar.nefrette her daim kötü değildir.Müstehakına yöneltildiğinde aynen rahmet olur.

selam ederim;

yukarıdaki sözünüz ile çelişen bir ayet paylaşmış sevgili mopsy; bakın müminlere DAHA şefkatli merhametlidir diyor.yani diğerlerinden fazla demektir bu. kafirlere kafirun suresini okuması onlara karşı merhametsiz veya düşmanca tavır aldığını göstermez. kafirun suresi ulu Allah'ın cebrail as aracılığı ile ilettiği sözüdür. insan ne sebeple olursa olsun birbirine karşı sevgili ve duyarlı olmak zorundadır. Allah kafirun suresini söyler ama insan aynı şekilde hitap edemez. o vakit ulu Allah'ın sıfatını üzerine almış olur. aradaki bu ince ayrıntıya dikkat ediniz. ulu Allah'ın uyardığı kafir dediğiniz insanıda yaratan ve ona hidayeti veren yada vermeyen yine ulu Allahdır. bi durup düşünmek gerekir bunlar ince konulardır. sizlerde bu inceliğin çok yakında farkına varacaksınız. bunun dışında aynı yerde bana yöneltmiş olduğunuz mehdilik ile ilgili eleştriye hiç girmiyorum cevabını zaman gösterecektir. elbette doğrusunu ulu Allah bilir.

Bismillâhir rahmânir rahîm
لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

9128Yemin olsun, içinizden size onurlu bir resul gelmiştir
Sizi rahatsız eden şey onu da üzer
Çok düşkündür size
Müminlere ise daha şefkatli, daha merhametlidir
 
(Allaha ve kıyamet gününe iman edenler; babaları, kardeşleri ve akrabası olsa da, Allahın ve Resulünün düşmanlarını sevmez.) [Mücadele 22]
 
(Allaha ve kıyamet gününe iman edenler; babaları, kardeşleri ve akrabası olsa da, Allahın ve Resulünün düşmanlarını sevmez.) [Mücadele 22]

selam ederim;

sevgili ümmi sizden rica ederim ulu Allah'ın sevgi barış ve insanlık için gönderdiği uyarıyı yanlış tespitlerle yorumlamayınız. bakış açınızı değiştirmeye gayret ediniz çok değerli kardeşim aynı hatayı yüzyıllar boyunca pek çok din alimi dediğiniz insan yaptı ve nifak soktu insanların arasına. ulu Allah her kulunu özenerek yaratmıştır. karşımızdaki ateist bir insan olsa dahi, bu bize onun varlığına ve hesabına karşı saygısızlık yapma hakkını vermez. onlara karşı sevgisizlik nefret kin besleyecek cesareti sırf ulu Allaha yaranmak peygambere yaranmak için yapanlar kaybedenlerdir, ve o nazamalarında gaflete düşenlerdir. bu ayetin onlarca meali var. peygamberimizi biraz tanımak lazım ayetleride yorumlarken o ne yapmış nasıl davranmış. ben bu ayeti bilmiyordum ama okur okumaz çevirenin kendi gözüne bakış açısına göre tercüme ettiğini anladım. çünkü sevgili muhammedimiz bizim dostumuzdur onu iyi tanırız ve çok uzun zamandan beri kendisi ile konuşur dersler alırız. beni affedin bu söylemimden dolayı ama bu gerçektir. bu tür islama yakıştırmalar onu gerçekten yaralamaktadır. bende size bir kaç çeviri sunayımda kıyaslayın madem aklın yolu birdir muhterem.

Diyanet Vakfı
MÜCADİLE 22. Allah’a ve ahiret gününe inanan bir toplumun -babaları, oğulları, kardeşleri, yahut akrabaları da olsa- Allah’a ve Resûlüne düşman olanlarla dostluk ettiğini göremezsin.

Elmalılı Hamdi Yazır
Allaha ve Âhıret gününe iyman eder hiç bir kavmı Allah ve Resulüne hudud yarışına kalkışan kimselerle sevişir bulamazsın, babaları veya oğulları veya kardeşleri veya hısımları, hemşerileri olsalar bile,

Hasan Basri Çantay
Allaha ve âhiret gününe îmanda sebat eden hiçbir kavmin Allaha ve resulüne muhaalefet eden kimselerle — velev ki onlar, bunların babaları, ya oğulları, ya biraderleri, yahud soysopları olsunlar — dostlaşacaklarını görmezsin.

Süleyman Ateş
Allah’a ve âhiret gününe inanan bir milletin babaları, oğulları, kardeşleri, yahut akrabâları da olsa Allah’a ve Elçisine düşman olanlarla dostluk ettiğini görmezsin.

Suat Yıldırım
Allah’a ve âhiret gününe iman eden hiçbir milletin, Allah’ın ve Resulünün karşısına çıkan kimseleri, isterse o kimseler babaları, evlatları, kardeşleri ve sülaleleri olsun, sevip dost edindiklerini göremezsin.

Edip Yüksel
ALLAH’a, elçisine ve ahiret gününe inanmış bir topluluk göremezsin ki, ALLAH’a ve elçisine karşı gelenleri dost edinsin. Hatta onlar, kendilerinin anaları, babaları, çocukları, oğulları, kardeşleri ve akrabaları bile olsa...


dostluk etmeyeceksin diye bir emir yok burada, edemez sevemez diyor, çünkü Allaha iman etmeyen peygambere iman etmeyen kimse sözle veya şehadet ile değil davranış ile onu örnek almayan kimsedir. bir ateist dediğiniz kimsede vicdanı ile doğruyu bulup islamı icra edebilir. bu onun kalbine leke sürmez o ancak bilinçsizlik ve bilgisizlik ile gaflettedir. bunu ulu Allah affedeceğini ama kul hakkı yiyenin affının daha zor olduğunu bildirmiştir. kulların içinde her dil din ırkta insan var, inanan veya inanmayan diye bir ayrım yok üstadım. insan insandır. olgunluğa yani hazreti insan sıfatına ermesi için gideceği yol islamiyet ise bu ancak humanizm ile mümkündür. insanları birbirine düşman eden bir kitap indirmemiştir ulu Allah. aksine bütünlüğe ve beraberliğe çağırır. islamı ve KUR'AN'ı iyi anlayabilmek için sevgili muhammedimizin hayatı çok daha detaylı bir şekilde incelenmelidir. kişiliği davranışları çok hassas bir şekilde incelenip ondan sonra ayetler tefsir edilmelidir. bütün yanlışlık buradan kaynaklanıyor. "insanları sevmeyen diyor iman etmiş sayılmaz" burada Allaha iman eden peygambere iman eden diye bir ayrım yok dikkat edin, taraflı yaklaşmayın konuya çok rica ederim. sevgi ve saygının olmadığı yerde ne islam nede başka bir anlayış icra edilemez. ulu Allaha iman ve peygamberlere iman konusu kişinin kendi nefsi ve özgür iradesinin yanında onada onu bir veren vardır bunu bildiğiniz halde bu yoruma nasıl inanıp katılıyorsunuz anlayamıyorum. neden? ön yargılarınız görmenize engel oluyor çünkü. bu kadar evliya yaradılanı yaradandan ötürü sevmekden başlayan mertebelerden bahsediyor, siz söze peygambere ve Allaha iman etmeyeni sevmemek ile islama zarar veren bir görüşe katılma gafletine düşüyorsunuz. sadece siz değil bunu herkez yapıyor. sonra onlardan size gelen pek çok yeniliğide maşallah çok güzel kullanıyorsunuz. şükürler hamdlar ulu Allahadır, onu sevmek önce yarattığı herbir canlıya sevgi ve saygı göstermek ile başlar. aksi oldugunda kılınan namaz ve tutulan oruçlar nafiledir. bunu açıkça söyleyebilirim.

bu ramazan idrak ve anlayış açısından gerçekten çok muhimdir.
 
selam ederim;

o kadarda birşey sanmasın insan kendisini ulu Allahın kimsenin inancına ihtiyacı yok bunu bildiğiniz halde bununla üstünlük taslamak hatasından vazgeçin. bir sivrisinek dediğiniz üzerine terlik vurup canını çıkarttığınız varığın üzerinde ulu Allah'ın hesabı vardır, o hesapla insandan daha iyi görür ve daha iyi koku alır. eşek diyip geçtiğimiz hatta birbirimize hakaret ederken kullandığımız hayvan bile bizden güçlüdür. insanda fazla olan şey akıl ise ancak onu doğru kullananı diğer canlılardan farklı kılar. onu doğru kullanmak ilimde bilimde ileriye gitmek mi? asla değil.. onu doğru kullanmak girişilen her işte doğruyu icra etmeye gayretli azimli olmaktır. ulu Allahı bilsin bilmesin peygamberleri bilsin bilmesin bu doğruya olan hesabı değiştirmez, ulu Allah yarattığı amaç doğrultusunda doğruyu icra eden edemeyince aczini bilip af dileyen ve doğrudan vazgeçmeyen kulunu sever. sizin onu sevmek adına yarattığına duydugunuz sevgisizlik sizi ona yaklaştırmaz aksine uzaklaştırır. zaten insan daha ne kadar uzak olabilirki yanı başında her an hazır bulunan o kudreti ve merhameti çok olan ulu Allaha. işte zaten sonuç ortada çok fazla tartışılacak meselede değil bu iş. doğrusunu ortaya koyacağız bunu biz tek yapmayacağız el birliği ile hep birlikte yapacağız. dünyaya örnek bir ülke olacagız. türk islam cumhuriyeti. sevgili muhammed ve isa peygamberimizde içinde sevgili atatürkte içinde. onlar bu anlayışta insanlığa yardım edecekler. sizde gözleriniz ile görüp kulaklarınızla duyunca şu ayetide hatırlayın. "Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler" ardındanda bunu hatırlayın şeytan diyorki "Ya Rabbi ben sana giden yola oturacağım, kiminin sağından kiminin solundan, kiminin önünden" ardındanda son olarak bu hadisi "kıyamette camilere bin kişi girecek bir müslüman çıkmayacak". yettimi? yetmediyse sayın ümmi bakalım bugünkü insanlığın haline uyuyormu hadisler ile.

insanların başına bir zaman gelecek ki, onlardan faiz yemeyen kalmayacak, yemese bile tozu mutlaka bulaşacaktır.

*Bir çok kişi az bir dünyalık zarfında dinini feda edecektir.

*Kazanç, belirli kişiler arasında dolaşacak, dar gelirliler açlık ve sıkıntıya düşecekler.

*Fitne her eve girecek ve tecrübesiz gençler başa geçecekler.

*Kur'an'dan bir resim, islam'dan bir isim, Müslümandan bir cisim kalacak.
(bu çok önemlidir bahsedilen üç şeyden resim kabeyi isim sevgili muhammedimizi, bu ikisini idrak eden düşüncenin bittiğini ve üçüncü cisim olarak tanımlanan şeyin yani islamın putlaştırıldığını idrak eder.)
*Üç şey çok kıymetlenecek; helal para, kendisiyle amel edinen sünnet ve candan bir dost.

*Ecnebiler çoğalacak ve Müslümanlara galebe edecekler.

*Sonradan gelen nesiller, önceden gelenlere sövüp sayacaklar.

*Mihnet, bela, musibet artacak, rahat ve huzur kalmayacak, kimse eliyle bunları önleyemeyecek.

*Köylüler şehirlere akın edecekler ve ne idüğü belirsiz deve çobanları, bina yaptırmakta birbirleriyle yarışacaklar.

*Bir Müslüman koyundan daha âciz olacak, hor ve hakir görülecek.

*ilim azalacak, cehalet, anarşi ve cinayetler artacak, adam öldürmek hafif bir suç sayılacak.

*Hilesiz iş yapılamayacak, tacirler ve yazarlar artacak, kalem bollaşacak.

*Kişi elbisesini sakındığı kadar dinini sakınmayacak ve fakirler de namaz kılmayacak.

*Akrabalık bağları kopacak ve selam, sadece tanıdık olanlara verilecek.

*Zenginler ticaret için, hafızlar riya ve gösteriş için hacca gidecekler.

*Büyükler merhametsiz, küçükler hürmetsiz olacak; çocukları terbiye, köpekleri terbiyeden daha zor olacak.

*insanlar kötülüklerden birbirlerini sakındırmayacak ve iyiliği emretmeyecekler.

*Minareler çoğalacak, camiler süslenip ziynetlenecek (kilise ve havralar gibi) ve içlerinden yüksek sesler gelecek.

*Hainlere emin, emin olanlara hain denilecek ve ''şurada emin bir insan vardır'' denilecek kadar emin insan sayısı azalacak.

*Kişiye, şerrinden korkulduğu için ikramda bulunulacak. Görünüşte dost fakat esasında düşman sayısı artacak, sözler hep yalan ve birbirine muhalif olacak, amir ve memur çok, doğru iş yapan az olacak.

*Yıldızlar (fal) doğrulanacak ve kader yalanlanacak.

*Allahü Teâlâ apaçık inkar edilecek.

*Âlicenaplık, izzet-i ikram ve cömertlik duyguları kaybolacak ve haklar para karşılığı satılır hale gelecek.

*Cemaatin inanacı zayıf, ibadeti taklit olacak, hafızlar çok ama âlim bulunmayacak.

*Zenginlere itibar edilecek, cimrilik artacak, zekat ağır bir borç olarak kabul edilecek.

*Âlimler para ve dünyalık karşılığında ilim öğretecek, ahiret ameli ile dünyalık talep edecekler.

*Dinden gayrı hususlar için öğrenim yapılacak.

*Erkekler kendilerini kadınlara, kadınlar da erkeklere benzeyecekler.

*Erkekler erkeklerle, kadınlar kadınlarla münasebetsiz alakalar kuracak.

*Her tarafta şarkıcı ve çalgıcı kadınlar zuhur edecek.

*Söz kadınlarda olacak ve zina yaygınlaşacak.

*Kadınlar, saçları deve hörgücü gibi, sokaklarda dolaşacaklar.

*Haram işlemeyi kolaylaştıran imkanlar artacak, gençler günah işlemeye ve kötülük yapmaya çok meyledecekler.

*imanı kalpte tutmak, kor ateşi elde tutmaktan daha zor olacak, kişi gece mümin yatacak sabah kafir olarak kalkacak veya bunun tersi olacak.

*içkiyi devletler teşkil edecekler, içki muhtelif isimler altında içilecek.

*Dünya işlerine dalıp ahiret işleri unutulacak, Allah'ın kitabıyla hükmetmek ayıp sayılacak.

*Büyük ve gösterişli binalar yapılacak ve bunlardan dolayı sokaklar daralacak.

*Yırtıcı hayvanların derileri tabaklanarak çeşitli giyim eşyası yapılacak.

*Sabah giyinen elbise başka akşam giyinen elbise başka olacak. Önünüze yemeklerden biri gelip diğeri gidecek ve Kabe'nin örtüldüğü gibi evlerimizin duvarları da halılarla süslenecek.

*Ümmetimin erkekleri şişmanlayacak ve semizleşecekler.

*Dedikodu yaygın bir hal alacak.

*Herkes ''kazanamadığından ve geçinemediğinden'' şikayetçi olacak.

*Yalancı şahitlik ve boşanmalar artacak, ani ölümler sık görülecek.

*Mal çoğalıp sel gibi akacak, mal sahibi malına tapacak ve tüccarların çoğu hilekar olacak.

*Kişi karısına itaat edip anasına asi olacak ve arkadaşına yaklaşıp babasından uzaklaşacak.

*Gönüller birbirini sevmez olacak, dince ve dünyalık işlerde muhtelif görüşler belirlenecek, kardeşler bile dinde ve mezheplerde ihtilaf edecekler.

*imar edilen şeyler harap edilecek, harap olanlar ise imar edilecek.

*Fasıklar başa geçecek ve konuşmasını bilmeyenler halka hitap edecekler.

*Arap arazisinin çölleri, nehirlere ve çöllere kavuşacak.

*Faize alış-veriş; rüşvete hediye denecek, tefecilik artacak, helal-haram unutulacak, para gelsin de nereden gelirse gelsin denecek.

*Zaman kısalacak. Bir sene bir ay gibi, bir ay bir hafta gibi, bir hafta bir gün gibi geçecek. Bir günün geçmesi ise bir yaprağın yanması kadar çabuklaşacak. Hiç bir şeyde bereket kalmayacak.

hala düşünmeyecekmisiniz? öyle ise zorlayacaklar düşünmeye sevgili dostum. israfil as'ın işi budur.
 
Son düzenleme:
sn tansxx yazdığınız mealleri bi daha okuyun efenim.

selam ederim;

değerli ümmi okudum öyle yazdım. burada dostluk kuramazlar çünkü anlaşmazlık çıkar anlamında bir ifade var. çünkü yapılan arkadaşlık sonucu kişi ya birbirine benzer yada anlaşmazlık çıkar. bu sebeple öğüt veriyor bizlere dostluk yapamazlar yapmamalılar. ama sevmeyin düşmanca tavır sergileyin Allahda sizi sever demiyor. arada küçücük gibi görünen çok büyük bir fark var. ulu Allah çeşitli peygamberler ile öğüt yollayacak insanlarda o öğüt benim bu öğüt senin o peygamber benim şu peygamber senin birbirine düşecek öylemi hangi aklıla mantığa sığıyor? işte atalarından dini alıp olduğu gibi düşünmeden inanmanın sonucu siyasete alet olan koskoca insanlık ilmi.
 
selam ederim;

doğrunun önünde ulu Allah'ın hesabı gereği dağlar taşlar bile eğilir. egolarınızı ve tutunduğunuz putları kenara bırakın. ananur hanım mehdidir. bu ideoloji ile bir peygamber gibi olmasada tıpkı atatürk gibi milyarlarca insanı peşinden sürükleyecektir. sizde bu meselede tutunduğunuz şeyleri kenara bırakın ve artık düşünün, insanlığın geleceği çokda aydınlık değil bunun bütün dünya farkında. bir an önce seyit nursinin dediği gibi aklınızın karlı dar yollarda sürünerekde olsa onun ideolojisine ulaşmaya çalışın. unutmayınki en son ona katılacak olanlar sevgili muhammedimizin ümmetidir. ilk katılacak olanlar ise atatürkçü düşüncede olup dini geri görenlerdir. göreceksinizki atatürkçüler bu işin gerçekte ne olduğunu çok iyi anlayıp hayatları pahasına bu mücadeleyi verecekler. devlet adamları sanatçılar gazeteciler işlerini bir kenara bırakıp bu ideoloji için hayatlarını harcayacaklar. çünkü hakkın vaadidir. yeryüzünü islam feth edecektir.

taşıdığınız ruha selam ederim onlar israfil as'ın sur'unu duymuş okumuş hak vermiş ve el birliği ile gaybda çalışmaya başlamışlardır. ölüler dirilmiştir. maneviyatı çok yüksek güzel günler bizleri bekliyor gözyaşları ile dostlarım. islam bir insanlık ilmidir ve cebrail as uzun yıllar sonra yine yeryüzündedir. bu ramazanda önemli gelişmeler yaşanacak bu yazdıklarımı hatırlarsınız.

1.5 yıl önce insanlara önce açmış olduğum sayfadan yaşadığımız bu gerçekten haberdar ettim. ardından supermeydan.net vasıta ile 1.5 yıl boyunca ne demek olduğunu açıkladım. olumlu olumsuz çok tartışmalar yaşadık. gelecek nesildeki insanlara bir dersdir bu forumda yaşananlar. ve insanlık tarihinede geçecektir buradaki insanlar ve yaşananlar. içinizde ömerleri ebubekirler ebucehiller vardır kimin ne olacağı belli değil, kimse kimseyi horgörüp yadırgamasın bu ebucehil olsa bile ulu Allah'ın kuludur ve insanlığa verecek dersi onun üzerinden vermiştir ulu Allah. unutmayınki hidayetide veren ulu Allahdır.

site sahibine ve adminlere bu hususda teşekkürü borç bilirim onlarda ister istemez bu işte vazifelendirilmişler ve bu ideolojinin açıklığa kavuşmasında yazılarıma sansür yada ambargo koymayarak açıkça rol oynamışlardır. artık kimse kimseden ileride yada üstün değildir bu anlayış sona eriyor. farklılaşmak isteği önde olmak isteği kahrolup gidecek yeryüzünden. geriye ruhların raksı kalacak, gözü yaşlı insanlar bir arada tekbir getirecekler. allahu ekber la ilahe illallah diyerek. ne mutlu değilmi. dizilecek bütün dünya sevgili muhammed ve isa peygamberimizin ardında ulu Allah için egolarını kenara bırakacaklar. ne mutlu değilmi?

konuyu biraz dağıttık çünkü çok duygulandım özür dilerim konu sahibinden. kaldığı yerden devam edebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
  • Etiketler
    şeytan cin
  • Üst Alt