SEYTAN ALLAH cc dan KORKAR!

SELAM!

Hasr suresi:

16. Durumları, şeytanın durumuna benziyor. Hani, şeytan insana, "Küfret/inkâr et!" der, insan küfür ve inkâra sapınca da şöyle konuşur: "Vallahi ben senden uzağım; ben, âlemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım!"

17. Bu yüzden ikisinin de sonu, içinde sürekli kalacakları ateşe girmek oldu. Zalimlerin cezası işte budur.

.... ben, âlemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım!....

selam!

Enfal suresi
8.48.Şeytan onlara, yaptıklarını süslü gösterip şöyle demişti: "Bugün size galip gelecek kimse yok, ben yanınızdayım." Fakat iki topluluk yanyana gelince iki topuğu üstüne çark edip şöyle dedi: "Ben sizden uzağım. Ben sizin görmediklerinizi görüyorum, ben Allah'tan korkarım. Allah'ın cezası çok şiddetlidir."
...ben Allah'tan korkarım....

Yalancilar cikar ve derler ki;"Kur'an'da seytan Allah cc dan korkar ayeti yoktur."
Onlara deyiniz ki

Seytan insandan da olur
O cok yalanci ve aldaticidir.
Nas suresi

DEVAM EDECEK....

Araya girerek bir şey sormak istiyorum, şeytan baştan radikal bir yaratılışla yaratılmıştır, insan topraktan, melekler nurdan, şeytan ise ateşten.. Başkaldırışı bu farklılığa dayanır, -boyun eğmem, boyun eğdiririm- deyişi hep ateşin üstün olduğu düşüncesiyle kibirinden olmuştur, bu durumda diyebilir miyiz, esasen şeytan Allah'ın yarattığı en kıymetli meleğiydi ?

SELAM!

Sn.BaDe bayraminiz mubarek olsun!

Araya girerek bir şey sormak istiyorum, şeytan baştan radikal bir yaratılışla yaratılmıştır,

Boyle bir mahluk/yaratilan yoktur.Her mahluk hikmete uygundur.

insan topraktan, melekler nurdan,

Sn.-BaDe- ben yalniz Allah cc sozlerini yaziyorum.
Baglaminda Melaikenin nurdan yapildigi bilgisi Kur’an’da yoktur.

şeytan ise ateşten..

Seytan atesten yaratildigina ve Melek olduguna gore melaikenin atesten yaratilmasi olasidir.

Başkaldırışı bu farklılığa dayanır, -boyun eğmem, boyun eğdiririm- deyişi

Sn.-BaDe- seytanin boyle bir deyisi yoktur.

hep ateşin üstün olduğu düşüncesiyle kibirinden olmuştur,

Evet onu Adem as’a (dikkat Allah cc na degil) verilen vahiyden sonra
Secde etmeme sebebi KIBIR idi

bu durumda diyebilir miyiz, esasen şeytan Allah'ın yarattığı en kıymetli meleğiydi ?

Mahlukun Allah cc katinda ustun olani Takvaya uyandir.-Kur’an

Ama bir melek Kur’an’da ozeldir.
O da Vahiyin EMANET edildigi CEBRAIL as’dir.
Meva cenneti Onun yani basindadir-Kur’an

selam!

Enfal suresi
8.48.Şeytan onlara, yaptıklarını süslü gösterip şöyle demişti: "Bugün size galip gelecek kimse yok, ben yanınızdayım." Fakat iki topluluk yanyana gelince iki topuğu üstüne çark edip şöyle dedi: "Ben sizden uzağım. Ben sizin görmediklerinizi görüyorum, ben Allah'tan korkarım. Allah'ın cezası çok şiddetlidir."

Yalancilar cikar ve derler ki;"Kur'an'da seytan Allah cc dan korkar ayeti yoktur."
Onlara deyiniz ki

DEVAM EDECEK....

selam!

Seytan bile O’ndan korkarken insanin hesapsiz tavrini Allah cc Kur'an'da elestirmektedir.

59.18. Ey iman edenler! Allah'tan korkun! Ve her benlik, yarın için önden ne gönderdiğine bir baksın. Allah, yapmakta olduklarınızdan haberdardır.

59.19. O kimseler gibi olmayın ki, Allah'ı unuttular da Allah da onlara öz benliklerini unutturdu. Yoldan çıkmışların ta kendileridir onlar.

59.20. Ateşin dostlarıyla cennetin dostları bir olmaz. Cennetin dostları, kurtuluşu/zaferi elde edenlerin ta kendileridir.

SELAM!

Ve ahirette seytan gercegi aciklar!
14.22.İş bitirilince şeytan onlara şöyle dedi: "Allah size hak bir vaatle vaatte bulundu,
Ben ise vaat ettim ama vaadimden caydım. Benim sizin üzerinizde bir sultam yoktu.
Sizi davet ettim, siz de bana uydunuz. Hepsi bu. Şimdi beni kınamayı bırakın da
Oz benliklerinizi kınayın. Ne ben sizi kurtarabilirim ne de siz beni kurtarabilirsiniz.
Aslında ben sizin, daha önceden beni şirk aracı yapmanıza karşı çıkmıştım.
Zalimler için acıklı bir azap öngörülmüştür."

Sadakallah!

Musluman bu sozlerin muhatabi olmamak icin
Kur'an'a yonel!

selam!

Enfal suresi
...ben Allah'tan korkarım....

Onlara deyiniz ki

Seytan insandan da olur
O cok yalanci ve aldaticidir.
Nas suresi

DEVAM EDECEK....

Bu seytan insanlari yonlendiren seytanin kendisidir.
6.121.Üzerine Allah'ın adı anılmayanlardan yemeyin. Böyle bir şey tam bir yoldan çıkıştır. Şeytanlar kendi evliyasına/dost ve destekçilerine sizinle mücadele etmeleri için elbetteki vahiy gönderirler. O şeytan evliyasına boyun eğerseniz kesinlikle müşrikler oldunuz demektir.

Bu seytan dostlarina uymamamiz ve onlarin iftiralarina cevap vermememiz istenmistir.
6.112.İşte böyle, biz peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman yaptık. Bunlar aldatmak için birbirlerine lafın yaldızlısını fısıldarlar. Rabbin dileseydi onu yapamazlardı. Bırak onları, düzdükleri iftiralarla başbaşa kalsınlar;

Sadakallah!

SELAM!

SEYTAN IMTAHANIN OLMASI ICIN YARATIDIGINI ANLADIKTAN
VE BU YONDE KENDINE DUSEN GOREV TANIMI ADINA:
ALLAH cc nun EMRINI YERINE GETIRIRKEN SU METODLARI KULLANIR.

Allah cc ve emirleri hakkinda YALAN soyletir.
31.33. Ey insanlar! Rabbinizden korkun! Herhangi bir şeyde babanın, evladı; evladın da babası yerine karşılık ödemeyeceği günden ürperin! Allah'ın vaadi haktır; dünya hayatı sizi sakın aldatmasın. O yaman aldatıcı, sakın sizi Allah ile aldatmasın!
... O yaman aldatıcı, sakın sizi Allah ile aldatmasın!...
Ve bu yorungede ki insanlar uyarilir.
45.6. İşte bunlar, Allah'ın ayetleridir ki, onları sana hak olarak okuyoruz. Hal böyle iken Allah'tan ve onun ayetlerinden sonra hangi hadise/söze inanıyorlar?!
... hangi hadise/söze inanıyorlar?!...
Ve Allah cc hakkinda yalan,iftira atana;
45.7. Yazıklar ve azaplar olsun günaha batmış her yalancı iftiracıya,
... azaplar olsun...yalancı iftiracıya...

Devam edecek.........

Selam!

Allah cc nun sozleri DOGRUlukla tamamlanmistir.
6.115. Rabbinin sözü hem doğruluk hem de adalet bakımından tamamlanmıştır. O'nun sözlerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur. En iyi işiten, en iyi bilendir O.

Vahiye dayanmiyan bilgiye cogunlugun inanmasi o bilginin dogrulugunu gostermez
6.116. Yeryüzündeki insanların çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Sadece sanıya uyarlar onlar ve sadece saçmalarlar.

Vahiyin disindaki bilgileri inanc yapanlar icin;
2.10. Kalplerinde bir hastalık vardır da Allah onları hastalık yönünden daha ileri götürmüştür. Ve onlar için, yalancılık etmiş olmaları yüzünden acıklı bir azap öngörülmüştür.
6.24. Bak da gör, nasıl yalan söylediler öz benliklerine karşı! Ve iftira için kullandıkları şeyler, onları bırakıp kayboldu.
68.10. Şunların hiçbirine eğilme, uyma: Çok yemin eden, bayağı-alçak...
Kuran; bu gibi insanlara itimat edilmemesi gerektigini bildirmektedir.

DEVAM EDECEK.....

Üst Alt