• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Şeyhler Türk kızlarına para saçıyor

  • Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Şeyhler Türk kızlarına para saçıyor

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bir kitap yazdı artık Suudi Arabistan'a giremeyecek. Suudi gelin, ülkesini anlattığı kitapta çok ilginç ayrıntılara da yer verdi

Bir Türkle evli olan Şenel, Türkiyeye kesin dönüş yaptı ve Suudi kadını İkramın hayatını, Suudi erkeklerin Türk kadınlarına bakışını yazdı. Suudi Arabistana dönmem artık çok zor diyen Şenelin kitabı çok tartışılacak.

Hicran Şenel (33), umreye ilk gittiğinde 16 yaşındaydı. Ertesi yıl yeniden gitti, iki yıl sonra Medine İslam Üniversitesinde öğrencilik yapan bir Türkle evlendi. Eşi gibi hac ve umre rehberliği yaptı. On yıl Suudi Arabistanda yaşadı. Şenelin Yenda Yayınlarından çıkan İkram kitabında, isimler değiştirilmiş ama olaylar gerçek:

Arabistanda içki rekor düzeyde

İslamı Suudi Arabistandaki haliyle tanısaydım, dinden çıkardım. İslamın barış ve hoşgörü dini olduğunu biliyorum. Kuranı Kerimi mealiyle birlikte hatmettim. Ayeti kerimelerde, Allah-u Tealanın Peygamber Efendimize Gaşiye Suresinin 21inci ayetinde Sen sadece öğüt vericisin. Sen asla zorba ve diktatör değilsin! diye buyurur. İslam budur. Peygamberimizin sahabelerine tavrından da bunu anlıyoruz. Mesela İçki Ayeti. İçki, beş aşamada yasaklandı. Peygamberimiz hiçbir zaman Sen neden içki içiyorsun demedi. Aranızda içenler varsa artık vazgeçtiler değil mi? diye sordu. Arabistanda zorla ve baskıyla yaptırılmaya çalışılan çoğu şey, gizlice el altından yapılıyor. Mesela içki tüketiminin rekor düzeyde olduğu biliniyor.

Hacca giden Türkleri kuma seçiyorlar

Umreye, hacca giden Türk kızlarını beğenip talip olan Suudi erkek çok. Türk kızları açık tenli, güzel ve becerikli olduğu için tercih ediliyor. Zengin Arap kızı hizmetçilerle büyüdüğü için temizlik, titizlik ve yemek pişirmekten anlamıyor. Arap erkeği, farklılık arıyor. Türk kızı aynı zamanda Müslüman olduğu için revaçta. Hac ve umre zamanında Arap erkekleri Türk kızlarını büyük bir hayranlıkla izler. Medinede yaşlı erkeklerle kilosunca altın verilip evlenen Türk kızlarını gördüm. Şeyh istiyor, 30-40 kız ayarlanıyor. Adeta bir defile düzenleniyor, şeyh kızlardan hangisini beğeniyorsa, mihr (başlık parası) adı altında, kilosunca altın verip alıyor. Çok güzel kızlar, 60-70 yaşındaki Suudi erkekleriyle böyle evleniyor. Kız, ikinci, üçüncü ya da dördüncü eş olmayı yani kumalığı kabul ediyor. Bana da kumalık teklifi geldi.

Bu kitaptan sonra Arabistana giremem

İkramla 2001de Atatürk Havalimanında tanıştım. Valizleri bekleyen yolculardan bir kadın, başörtüsünü ve abaye denilen pardösüsünü hırsla çıkarıp attıktan sonra Yeter artık! diye bağırdı. Çileli hayatını yazmak istedim. İkram, zengin ve ünlü bir ailenin kızı. Annesi, Türk. Babası ise Ciddenin en ünlü doktorlarından.

İkram için yazdım

İkram, ilk kocası Faysaldan kayınvalidesi ve görümcesinin şiddeti nedeniyle boşanmış. İkramın kardeşi Lina, hastanede lohusa yatağında öldükten 40 gün sonra eniştesi zorba Muhsin, İkramı istemiş. Ablası gibi çok eziyet çekmiş. Dokuz çocuk annesi olmuş. Kitabı, İkram gibi milyonlarca mağdur Suudi kadınları için yazdım. Bu kitap piyasaya çıktıktan sonra Suudi Arabistana giremem büyük ihtimalle
internethaber.com
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
paraaaaaa

hay gözünü seveyim
nerdeyse bükemiceği bilek yok

rahat parayla
huzur parayla
eş parayla
bu sistemin olmazsa olmazı para

bu devirde paranın generali olacaksın
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Bizim memleketteki şeyhler rus ve romen kızlarını kuma seçmişti bir zamanlar, Kime dokundurduysak avrupa birliğine girdi. Ekonomisi yükseldi. Biz aynı yerdeyiz.
 
B

bursali68

Ziyaretci
"Hacca giden Türkleri kuma seçiyorlar

“Umreye, hacca giden Türk kızlarını beğenip talip olan Suudi erkek çok. Türk kızları açık tenli, güzel ve becerikli olduğu için tercih ediliyor. Zengin Arap kızı hizmetçilerle büyüdüğü için temizlik, titizlik ve yemek pişirmekten anlamıyor. Arap erkeği, farklılık arıyor. Türk kızı aynı zamanda Müslüman olduğu için revaçta. Hac ve umre zamanında Arap erkekleri Türk kızlarını büyük bir hayranlıkla izler. Medine’de yaşlı erkeklerle kilosunca altın verilip evlenen Türk kızlarını gördüm. Şeyh istiyor, 30-40 kız ayarlanıyor. Adeta bir defile düzenleniyor, şeyh kızlardan hangisini beğeniyorsa, mihr (başlık parası) adı altında, kilosunca altın verip alıyor. Çok güzel kızlar, 60-70 yaşındaki Suudi erkekleriyle böyle evleniyor. Kız, ikinci, üçüncü ya da dördüncü eş olmayı yani kumalığı kabul ediyor. Bana da kumalık teklifi geldi.”"

Merhaba,

İşte Kur'an'ı " 4 eşe kadar serbestlik tanıyor " mantığıyla kabullenmenin sonucu...Bizde farklı mı sanki...Sorsanız güya bir sürü delil sunmaya çalışırlar...

Sağlıcakla kalınız...
 
Üst Alt