• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Şeyh Nazım Cübbeli‘ye Hz. Mehdi’nin İstanbul’dan çıkacağını açıklıyor- Video

Okunuyor :
Şeyh Nazım Cübbeli‘ye Hz. Mehdi’nin İstanbul’dan çıkacağını açıklıyor- Video

ahmetsecer

Amatör
Üye
Daha önce yazdığım yazılarda Cübbeli’nin Hz. Mehdi’yi nasıl beklediğini, Hz. Mehdi’yi görmek için nasıl yalvararak dua ettiğini gösteren videoyu sizlerle paylaşmıştım. Cübbeli önce “Hz. Mehdi bu yüzyılda gelecek” dedi, daha sonra “570 yıl sonra gelecek” diyerek erteledi. Şimdi sürekli Hz. Mehdi’nin bu asırda çıkmayacağını söyleyip duruyor. Oysa son Şeyh Nazım’ı ziyaretinde Şeyh Nazım Hz. Mehdi’nin Türkiye’den çıkacağını söylüyor ve Cübbeli’de bunu büyük bir saygıyla kabul ediyor.

İlgili videoyu bu linkten seyredebilirsiniz

Peygamber Efendimiz hadislerinde Hz. Mehdi’nin Hicri 1400'de zuhur edeceği çok açık ifade etmiş. Değerli din büyüklerimiz de bu hadisler ışığında bütün Müslüman alemini Hz. Mehdi'nin zuhuruyla müjdeliyorlar.

Nimetullah Hoca Efendi "BU YÜZYIL İSLAM'IN YÜZYILI OLACAK. ŞÜPHESİZ HZ. MEHDİ GELECEK." diyor.

Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretleri "BİZİM BULUNDUGUMUZ ASIR; HZ. MEHDİ ALEYHİSSELAMIN ASRIDIR" diyor.

Said Nursi Hazretleri Sözler kitabı Sayfa. 8'de "İSTİKBAL-İ DÜNYEVİYEDE (dünyanın geleceğinde) 1400 SENE SONRA GELECEK BİR HAKİKATİ asırlarında karib (yakın) zannetmişler." diye bildiriyor.

Mahmut Hoca Efendi, mürşidi Efendi Baba (Ali Haydar Efendi), Sami Efendi, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin değerli talabeleri hepsi Hz. Mehdi (a.s.)'nin içinde bulunduğumuz yüzyılda çıkacağını ifade ediyorlar.

Cübbeli Ahmet Hoca’da çıkmış, Peygamber Efendimiz'in hadislerinin aksine Hz. Mehdi bu yüzyılda gelmeyecek, sonraki yüzyıllarda gelecek diyor. Hem de bu konunun üzerinde ısrarla duruyor. Peygamberimiz tüm Müslümanlara böyle büyük bir müjde vermişken, İslam âlimleri Hz. Mehdi’nin gelişini müjdelerken Cübbeli’nin bu şekilde davranıp Müslümanları yanlış yönlendirmesine hiçbir anlam veremiyorum. Hz. Mehdi’yi bu yüzyılda karşısında gördüğünde, İslam bu yüzyılda tüm dünyaya hâkim olduğunda yıllarca Müslümanları yanlış yönlendirmesinin nedenini nasıl açıklayacağını gerçekten merak ediyorum…

Üst Alt