Şevket Eygi'den Nağmeler

Mehmet Şevket Eygi, köşe yazısında insanlık dışı ifadelerle kadına şiddeti savundu, feminizm hakkında ise sapık ideoloji ifadesini kullandı. Müslüman kadın dondurmayı inek gibi yalamaz" diyen Eygi, kız çocuklarının da okula gitmemesini, öğretmenlerin de çarşafla derse girmesini istedi.

Feminizm bozuk ve sapık bir ideoloji
Yazısında Erkekler ve kadınlar mutlak olarak eşit değildirler diyen Eygi, feminizm hakkında, Feminizm İslama aykırı, bozuk ve sapık bir ideolojidir diyerek kadınların feminizme karşı mücadele etmesi gerektiğini söyleyerek çağrıda bulundu. Kadınların camiye gelmesini engellemediği için Diyanet İşleri Başkanlığını da feminist olmakla suçlayan Eygi, M. Kemal Paşa, İsmet, askerî darbe generalleri zamanında bile bu kadar feministlik yapılmamıştı dedi.

Erkek karısına tecavüz etmiş sayılmaz
Kadına şiddeti savunan Eygi, yazısında şu insanlık dışı ifadeleri de kullandı: Bugünkü hukuk o hale gelmiştir ki evli bir erkeğin karısına tecavüzünden (!) bahsedilmektedir. Feministler buna karşı çıkıyorlar. Bir koca karısını azarladı diye ona ceza verilemez. Bugünkü evden uzaklaştırma cezaları yersizdir.

Öğretmenler çarşaflı olsun
Kız çocuklarının okula gönderilmesine de karşı çıkan gerici yazar, Kız çocuklarının eğitimi ve terbiyesi karma eğitimle olmaz. İlk iş laik eğitim vermeyen, İslamî eğitim veren İslam Kız Mektepleri açmaktır. Bu okullardaki bütün kızlar ve öğretmenler ya çarşaflı, ya bol başörtülü olmalıdır dedi.

Kadın dondurmayı inek gibi yalamaz
Eygi, yazısında, Terbiyeli ve medeni bir İslam hanımı yaz günlerinde elindeki bir külah dondurmayı sokakta meydanda inek gibi yalayarak dolaşamaz. İslam kadın ve kızları yabancıların yanında, sokaklarda, toplu taşıt vasıtalarında zilli, çıngıraklı kahkahalar atamaz. Genç kadın ve kızların erkeklere ilahi konseri vermeleri caiz değildir ifadelerini de kullandı.

haber.sol.org.tr
 
Hasta sahsiyet...

iki yildir mekkeden yasiyan biri olarak;

Bu dusunceler suadilerden dahi boyle agir degil.

Kabe karsisindaki otellerdei saudi kizlar elinde dondurma yiyorlar.

Bu sahsiyeti arastir ic dunyasi kesinlikle hastadir.

Saygi ve Sevgiler...
 
jurgen' Alıntı:
kesinlikle hastadir.
Hastalık ancak fıtrata aykırı ve aşırı olan insanlarda aranır. Dünyayı zevk-ü safa içinde Allah a rağmen yaşamaya karşı çıkanlara "hasta" demek yeni değil. Ama kendi hastalıkları ise en zarar verici olanları belki.

Kısaca fikirleri ispatlamak lazım. sol tayfa ispata gerek duymadan sadece kendilerine uymayanları ifşa ediyor. İspat mantıksal analiz maalesef yok ortada... Ve fikir düşünce onların maskeleri...
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt