Sevişmek ibadettir

İslamda cinsellik konularında yaptığı ilginç çıkışlarla tanınan ünlü ilahiyatçı Ali Rıza Demircan, Habertürkte Pelin Çiftin sunduğu Öteki Gündemde birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

Demircan, "Sevişmekle ibadet etmek aynı şey. Hatta namaz kılmakla da aynı şey" dedi.
Ya sizin görüşleriniz...?

Canlı yayında ağladı

İlahiyatçı Süleyman Ateş'in "Şayet cinsel yaşamla mertebe alınacak olsaydı, eşekler insanlardan daha yüksek mertebeye çıkardı" sözleri Demircan'ın ağlamasına neden oldu.

Demircan, "Bu ifadeye verilecek en iyi cevap eşekçe yorumdur.
Şimdi bu sözlerin konumuzla ne ilgisi var.
Eğer yaşlılığın getirdiği bir bunama değilse bu yorum nedir öyleyse?
Bu ifadeleri kullanmanın ne anlamı var?
Bu bence Kur'an bilgisi olmayan insanların yorumu.
Ben Kuran sevdalısı bir adamım" diyerek ağladı.
Bu bence Kur'an bilgisi olmayan insanların yorumu.
Adam doğru söylemiş demek!

yazacak birsey kalmamis yüregine saglik güney hanim.

selam ederim;

sevgili güney'in yorumundan ben hiçbirşey anlamadım sayın kırmızıgül, merak ediyorum siz ne anladınızda söyleceyecek söz kalmamış diye tebrik etmişsiniz. aranızda aynı fikirde olmakla noktalanan diyologunuza dahil olmak isterim.

nerede bu forumun din bilginleri? ima ettiğiniz kişiler ortaya çıksın bende birkaç soru soracağım. ilk sorum şu olacak "din'den anladığınız nedir"? çünkü kimse birşey anlamamış görülüyorki herkez birbirine itham edip kırıcı üzücü konuşmalar yapıyor. çıksın konuşsun bu bilgin soracak çok sorum var. ADALET ve HUKUK diyor peygamber ve kitapların gönderilme sebebi ayette, hani nerede adalet nerede hukuk. birtek namazla takkeyle sakal bırakmakla bu işi icra etmek oluyormu, yetiyormuymuş. forumda bile birbirlerini yiyor hakaretlerle bela okumakla son buluyor tartışmaları, daha tartışmayı bilmiyorlarki DİN in tanımını yapsınlar. çok az bir kısmı hariç. şimdi bir kısmının içinde oldugunu düşünecek hepsi istemeden yazıyorum bunu sadece 1-2 kişinin hakkını yememek için.

Son düzenleme:
sayın tans sizin yazılarınızı takip ediyorum ve bir çok yazınızı okudum her birinde ayrı bir sakinsiniz ancak bu yazınızda sizde sakinlikten eser göremedim diyeceğim oki öfkelenen insan fazla düşünemez ve tek şeye odaklanıp sonuca ulaşmaya çalışır ancak sakin insan eğrisini doğrusunu iyice düşünüp doğruya ulaşmaya çalışır lütfen olay nekadar vahim olursa olsun siz sakin olmaya çalışın yoksa gireceğiniz bir konuşmada yahut tartışmada tartışılamaz insanlardan olursunuz tabiki siz bunları benden daha iyi bilirsiniz amacım gördüklerimden dolayı sizi uyarmaktır sadece.

olursunuz tabiki siz bunları benden daha iyi bilirsiniz amacım gördüklerimden dolayı sizi uyarmaktır sadece.

selam ederim;

estagfurullah sevgili china herşeyi nereden bileyim, el elden üstündür. her an hata yapma riski ile yanyana yaşıyoruz, elbette birbirimizi uyararak yanlışın önüne geçebilir, dalan, bir anlık gaflete düşen arkadaşımızı uyarabilir o yoldan döndürebiliriz. eleştri ve yorumunuza teşekkür ederim bu konuda daha dikkatli olmaya çalışacağım, oturup duruyorlar makamlarında hiç icraat yok buna çok üzülüyorum. sadece ayet yorumlamak ve namaz saatlerini gözetip beklemeklemi geçecek ömürleri bu din bilgini denilen kişilerin? icraat yok, sıkıntı çok, aslında sevişmek ibadettir diyen beyefendiye çok üzüldüm, çok temiz bir niyet ile fikir beyan etti sonucunda ağlatıldı o yaşdaki insan. kızgınlığım biraz buna oldu sanıyorum. sevişmek günah ötekilere göre biraz daha fırsat verilse, öyle gericilerki inanın 1400 değil ellerinden gelse 3000 sene geriye götürürler insanlığı gücü yetse 5000 sene. uyarınız için tekrar teşekkür ederim, herzaman beni memnun eder yanlış bulunan işlerde uyarılmam, doğrulmak için yanlışı önce görmek gerekir, benim göremediğimi başkası görebilir.insan insanın aynasıdır ne görürse onu yansıtır.

düşüncelerimi size doğru bir şekilde aktara bildiysem ne mutlu bana .
din bilgini diye tabir edilen kişiler içinde düşüncelerimizin hemen hemen aynı olduğuna inanıyorum fakat işin içinde sadece oturup namaz saati beklemenin dışında farklı şeylerinde olduğunu biliyorum çünkü bu insanlar dini bizlerden daha farklı bir bakış açısıyla yorumluyorlar bizler dini birlik beraberlik iyilik dostluk arkadaşlık güzel sözler güzel davranışlar vs... tarzında yorumlayıp gösterirken onlar siyaset yaparak farklı bir yolla dinimiz şunu emreder dinimizde bu günah şu günah diyerek insanların dikkatini sadece dindeki yasaklara çekiyorlar ancak eminim ki bu davranışların sebebi bulundukları ortamlardan ve yaşam koşullarındandır kaynaklıdır.
her ailede olan şeylerden birini örnek vereyim :
çocuk dışarı çıkmak ister anne izin vermez dışarıda arabalardan insanlardan korkar evladını korumak için onu dışarı göndermez düşünce çok iyidir fakat çocuk büyür ve 17-18 yaşına gelir artık ailesi sözünü geçirememektedir doğduğu günden beri dışarıya ailesinin belirlediği sınırlar dışına çıkmayan çocuk artık arkadaşlarının vasıtasıyla kötü ortamlar diye tabir ettiğimiz yerlere girebilir peki aile buna bir çözüm bulamazmı evladını eve kapatırsa sorunu kökten çözer değilmi?

iişte bu insanlarda o ailelerden biri insanları evlerine hapsediyorlar bütün günahlardan uzak tutmak için .
oysa çocuk yaşta doğru ile yanlış iyi ile kötü arasındaki farkı öğretmiş olsalar zamanı geldiğinde korkmaları için bir sebeb olmıyacak çünkü o çocuk artık bir birey gibi karar verebilecek.
yani bizim din bilgini dediğimiz insanalar da bizlere sadece kötüler yerine en baştan iyi ler ile başlamış olsalardı bu din korkusu olmazdı ve aksine din tek çözüm olurdu.

ve günümüzde çocuklarını eve kapatan insan sayısı gittikçe artmakta ve öyleki çocuklar güneş yüzü dahi görmedikleri için bir takım hastalıklara maruz kalmaktadırlar.
yani din bilginleride bizleri kapatıp sadece kendi düşüncelerini benimsememizi istedikleri için din korkulur olmakta.

Üst Alt