Sevgilinizin doğru söyleyip söylemediğini ortaya çıkarın

Verdiğimiz 5 ipucu ile sevgilinizin doğru söyleyip söylemediğini ortaya çıkarın.

Sevgilinizin size yalan söyleyip söylemediğini anlamak, aslında hiç de zor değil. Yalan söylemeye vücudu onu ele verir. Siz en iyisi konuşurken sevgilinizin vücut diline dikkat edin; belki de size başka bir şey anlatmak istiyordur.

Dudaklarını okuyun

Yalan söylüyor olmanın verdiği stres, sindirim sistemini hareketlendirip yemek borusunun kasılmasına neden olur ve yutkunmayı zorlaştırır. Karşınızdaki kadın konuşurken yutkunmakta zorluk çekiyor ve sürekli dudaklarını yalıyorsa size yalan söylüyor olabilir.

Ona detayları sorun

Unutmayın, şeytan ayrıntıda saklıdır. Yalan söyleyenler laf salatası yaparak karşılarındakini ana konudan uzaklaştırmaya çalışır. Bu yüzden ona anlatmakta olduğu konunun detaylarını sorun. Sorunuza soru ile cevap verebilir ki bu da çok klasik bir zaman kazanma taktiğidir.

Sesine dikkat edin

Ses tonundaki anlık değişimleri dikkatle dinleyin. Çünkü yalan söylerken normalden daha hızlı nefes alınır ve bu da ister istemez sese yansır. Ayrıca herhangi bir kelimenin vurgusundaki abartı, gereksiz yere bağırmak ya da dil sürçmesi de stresin bir dışa vurumu olabilir, dikkat!

Ellerine dikkat edin

Gözler kadar eller de ruhun aynasıdır, çünkü konuşma sırasında eller insanın duygularını ifade eder. Bu nedenle de yalan söyleyen kişiler ellerini saklamayı tercih eder. Tabii karşınızdaki uzman bir yalancı değilse. O zaman masanın üzerinde, hareketsiz duran ellerle karşılaşabilirsiniz.

Bakışlarını takip edin

Gözlerinin içine bakın. Ne de olsa kadınlar buna bayılırlar. Deneyimli bir yalancının bile kontrol edemeyeceği önemli ipuçlarından biri, irileşmiş göz bebekleridir çünkü sempatik sinir sistemi (kişinin kontrolü dışında çalışır), vücut stres altındayken göz bebeklerinin büyümesine neden olur.
MSN Erkek
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt