sesle kuvvet arasındaki orantı

ba-150x104.jpgKıçınıza doğum yaptıran doktorun vurmasıyla Tizzzz çınlatan bir yaygara kopar salonda yankı yapar. Bu sizin ilk hayat çığlığınızdır. Ağlama sesiyle devam edersiniz Bu otomatik reflekstir. .

Yaşınız 5-6 olduğunda ağlamalar azalır ama Etrafı çınlatan çığlıklar atabilirsiniz, Bu da bilinçli atılan çığlıkların başlangıcıdır.

13-14 yaşınızda sesiniz değişir Erkekler kalın gür yırtık ses çıkarır , Kızlar da çocuk sesi değil az kadınsı kalın ses çıkarır.

25- 35 li yaşlarda Güçlü Kendine güvenen Gür bir beyefendi sesi, Ve kadın tınısı olan en güzel sesi yakalarsınız . Artık ince çığlıklar atamazssınız ama sesiniz Güçlüdür. Kuvvetlidir.

42-50 li yaşlara kadar hemen hemen aynı ses tonunda devam edersiniz ama Hastalandığınızda – Yaralandığınızda sesiniz incelir.

55 yaşından sonra o güçlü kendinen güvenen gür ses artık Yerini Yavaş yavaş Derinden gelen sese bırakır.

65 li yaşlardan sonra gelen ses artık gür değildir derindendir sanki Rolantide çalışan bir araba, konuşmak için cevap vermek için konuşur. Konuşmak için vücut efor sarfeder. Fazla olan heyecanları kırılmıştır. Bu zamana kadar bazen kuvvetli hiddetli çıkabilen sesler artık çıkamaz olur. Bağıramaz bağırsa da korkutamaz , O ses artık uzaklardan duyulmaz gürlüğü bitmiştir.

65 li yaşlardan sonra sesiniz kesilip sessiz konuşmanızla saygı duyuluyorsanız. O sizin kurduğunuz hayatın bir geri dönüşümüdür. Alınan Parasız Her bir selam sizin yaptıgınız iyiliklerin karşılığıdır.Artık para değil saygı görmek daha kıymetlidir.

-Son ses ise çoook derinden gelir hasta yatağınızı, Belki de inleme sesi artık derinden gelir. Vücut refleksle başlar Filmin sonunu beyin bitirir.

Birde psikolojik durumlar vardır: Dayak yerken yedikten sonra ses daima ince çıkar. Güçlü olanın sesi gür, zayıf olanın zayıf çıkar . Toplantılarınızı hatırlayın.

Ergen oldugunuzda sesiniz hem kalın hem ince gıdıllı çıkar, Gençliğinizde çok güçlü, bazen zayıf orantısız sesler çıkar. Olgunlukta hala dengesiz iseniz geçlik bitmemiştir.

Hasta oldugunuzda ince derinden ,Sağlıklı oldugunuzda güçlü çıkar. Kuvvetlendiğiniz ve sağlığa kavuştuğunuz sesinizden belli olur. İnsanlar daima o Gençliklerindeki dengesiz deli dolu sesi arar. Bugün olsa yapamazdım dersiniz.

senolmutlu@2011 supermeydan
 
  • Etiketler
    insan sesleri
  • Üst Alt