Servo Motor Fiyatları

Servo motor projelerde son kontrol elemanı olarak yer almaktadır. Yüksek hız seviyelerinde kararlılığını bozmadan sorunsuz bir şekilde çalışan servo motorlar çalışma sırasında devir sayısını seri ve düzgün bir şekilde değiştirmektedir. Pozisyon korunması ve hız kontrolü gereken çalışmalarda servo motor kullanılması çalışmalardan elde edilecek verimi arttıracaktır. Servo motor seçimi yaparken öncelikle kullanacağımız alanın ihtiyaçlarını belirlemeli ve buna uygun bir motor seçmeliyiz.

Servo motor sürücüleri servo motorlarına gerekli komutların verilebilmesi için kullanılan yardımcı elemandır. Servo motorların çalışması sırasında bir sonraki adımın kontrol edilmesi ve yürütülmesi için servo motor sürücüsü kullanılmalıdır. Servo motor sürücüsü ile motorunuzun çalışma adımlarını bilgisayar ortamı üzerinden görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Buda çalışmalar esnasında hataları görebilmenizde size kolaylık sağlayacaktır. Servo motor sürücüsü satın alırken servo motorunuza uygun olduğuna dikkat etmelisiniz.

Servo motor fiyatları motorun güç, tork, devir sayısı ve flanş ölçüsü gibi teknik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Servo motor satın alırken fiyatından önce özelliklerine dikkat etmelisiniz. Çünkü fiyat bakımından uygun olduğu için tercih ettiğiniz servo motor çalışmalarınıza yetmeyebilir veya çalışma esnasında cevap vermeyebilir. Bundan dolayı servo motor satın alırken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.

Servo motor kullanılacak olan sistemin analizleri yapılarak sistemin servo motordan ne kadar performans beklediği belirlenmelidir. Bunun için öncelikle projenin akış diyagramı çıkartılmalı ve tüm adımlar tek tek kontrol edilmelidir. Alacağınız servo motorun güç ve tork değerlerini çalışmaya yüklemeden önce kontrol etmenizde fayda var. İstediğiniz değerlerde bir sonuç çıktısı aldıysanız şimdi servo motor sürücüsünün yüklemesini yapabilirsiniz. Servo motor sürücüsü ile servo motor arasındaki sistem ve diğer elemanların besleme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sürücü kullanıma hazır hale gelecektir. Servo motor sürücünüz üzerinden sisteminizin hız ayarlamasını, çalışma ayarlarını ve devir değişim yönü gibi birçok ayarlamalarını tek bir noktadan gerçekleştirebilirsiniz. Servo motor fiyatları teknik özelliklerin yanı sıra motorun çeşidi olan frenli veya frensiz olması ve takım içindeki kabloların uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Servo Master servo motorlar 0,40 Kw değerleri ile 5.50 Kw güç değerlerine sahip olup, 1.27 Nm değerleri ile 35Nm değerleri arasında değişiklik göstermektedir. Bunların yanı sıra Servo Master servo motorları 60x60 flanş ölçüsü 180x180 flanş ölçüsündedir. Teknik özelliklerine göre değişiklik gösteren Servo master servo motor fiyatları 350$ ile 1.500$ arasında değişmektedir. Servo Master servo motor fiyatlarını inceleyerek online satın alabileceğiniz sahinrulman.comda indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Kaynak : sahinrulman.com
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt