• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Seriat = muslumanlik=hukuk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jurgen

Tecrübeli
Üye
Selam

Seriat = muslumanlik

***************10 yaşındaki kızlar evlenebilir fetvası

Suudi başmüftü, küçük yaştaki kızların evlenebileceğine dair fetva verdi. Ayrıca, 10 yaşın çok erken bir yaş olduğunu düşünenlerin kızlara haksızlık yaptığını söyledi.
El Hayat gazetesinin haberine göre, başmüftü Şeyh Abdül-Aziz bin Baz, 10 yaşındaki kızların evlenebileceğini ve bunun çok erken bir yaş olduğunu düşünenlerin kızlara haksızlık yaptığını söyledi.

Bir konferansta konuşan başmüftü, kadınların 25 yaşından önce evlenmemesi gerektiğini söyleyenlerin de yanlış yolda olduklarını ifade etti.

Ülkedeki insan hakları savunucuları, kızların küçük yaşta evlendirilmelerinin engellenmesi yönünde çaba gösteriyor ve hükümete evlilik için yaş sınırı belirlemesi yönünde baskı yapıyor.

Devlet kontrolündeki Ulusal İnsan Hakları Komisyonu, dün yaptığı açıklamada, kızların küçük yaşta evlendirilmelerini kınamıştı.


*****************Gelin 8, damat 58 yaşında
Küçük kız ilkokula başladı. Ama babası 15 bin dolar başlık parası için onu 58'lik adamla evlendirdi.

Olay dünya medyasında yer alınca, okuyanları bir kez daha şaşkına çevirdi. İngiliz Daily Mail gazetesi habere geniş yer ayırdı.

Suudi Arabistan'da bir baba, ilkokula yeni başlayan 8 yaşındaki kızını, 58 yaşındaki adamla evlendirdi. 15 bin dolar karşılında yapılan evlilik anlaşmasına göre küçük kız, babasının ona koca olarak seçtiği adamla 18 yaşına kadar karı koca hayatı yaşamayacak, küçük kız annesiyle birlikte kalmaya devam edecek. Ancak "damat", küçük gelini istediği zaman ziyaret edebilecek.

Kızın annesi ise bu evliliği geçersiz kılmak talebiyle mahkemeye başvurdu. Eşinden yıllar önce ayrılmış olan kadının avukatı Abdullah Jtili, mahkemenin, kızını evlendiren babayı haklı bulduğunu ve evlilik anlaşmasını geçerli saydığını açıkladı.

Avukat Jtili "Küçük kız, evlendirildiğini bilmiyor. Ama kocasını tanıyor. Tam olarak ne olduğunu anlamış değil. Mahkeme ise annesinin açtığı davayı aleyhinde sonuçlandırdı. Gerekçeye göre, kızın sorumluluğu babada olduğundan anneler böyle bir dava açamaz... Yine de bu karara itiraz edeceğiz" dedi.

Suuadi Arabistan'da çokeşlilik yasadışı sayılmıyor ve çok sayıda küçük kız reşit olmadan, rızaları alınmadan zorla evlendiriliyor.
Geçtiğimiz nisan ayında Yemen'de de benzer bir boşanma davası açılmıştı. 8 yaşındaki küçük kız, 28 yaşındaki kocasından boşanmasını pasta keserek kutlamıştı.

****************13 yaşındaki kıza tecavüz

ÇORUM'da, 13 yaşındaki ilköğretim 8'nci sınıf öğrencisiyle cinsel ilişkiye girip fuhuşa zorladıkları ve 12 ile 17 yaşlarındaki arkadaşlarını da taciz edip ilişkiye girdikleri tespit edilen yaşları 31 ila 54 arasında değişen 11 kişiden 9'u çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
Çorum'da, ilköğretim 8'nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki F.Ş. isimli kızla ilişkiye girdikten sonra fuhuşa zorlayan, daha sonra ise F.Ş.'nin arkadaşları olan 12 yaşındaki ilköğretim 7'nci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki E.Ç. ile 17 yaşındaki G.K.'yi de taciz ederek ilişkiye giren E. A. ile birlikte kızları taciz eden ve para karşılığında ilişkiye giren 41 yaşındaki H. T., 31 yaşındaki F. Ç., 33 yaşındaki K. Ş., 19 yaşındaki V. A., 49 yaşındaki Y. Ş., 54 yaşındaki H. Y., 47 yaşındaki F. K., 41 yaşındaki Ç. K., 31 yaşındaki A. A., 48 yaşındaki E. Ç. Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'nce gözaltına alındı. Zanlılardan F.Ş.'nin nişanlısı A. A. ile V. A. savcılık tarafından serbest bırakılırken diğer 9 kişi tutuklanarak bu akşam saatlerinde Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
OLAYI 155 İHBARI ÇÖZDÜ

‘155 Polis İmdat’ telefonuna 3 gün önce gelen bir ihbarda, E. A.'nın 13 yaşındaki F.Ş.'yi para karşılığında erkeklere pazarladığı söylendi. İhbar üzerine harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, farklı bir manzarayla karşıya karşıya kaldı. Mağdur F.Ş.'nin ifadesinin ardından E. A.'nın, F.Ş.'nin arkadaşı 12 yaşındaki E.Ç.'i de taciz ettiği ve yine F.Ş.'nin diğer arkadaşı 17 yaşındaki G.K.'yle ise cinsel ilişkiye girdiği ortaya çıktı. Genç kızların alınan ifadelerinin ardından E. A. gözaltına alındı. E. A.'nın alınan ifadesinin ardından kızlarla ilişkiye giren ve taciz eden diğer 10 kişi yakalandı.
HAPİSTE OLAN BABASININ ARKADAŞIYLA İLİŞKİ

Polisteki ifadesinde, E. A. ile yaklaşık 1 yıldır arkadaşlık yaptığını söyleyen F.Ş., “Babam S. Ş., ‘silahla yaralama’ suçundan tutuklandıktan sonra onun arkadaşı E.A. ile tanıştık. Sık sık bize geldi. Defalarca ters ilişkiye girdik. Normal ilişkiye girmek istedi, ancak kabul etmedim. ‘Babana söylerim’ diyerek tehdit ediyordu. Babam birkaç ay önce hapisten çıktı. Babam çıktıktan sonra da onunla görüşmeye devam ettik. İlişkiye girdikten sonra para veriyor, bana kontör alıyordu. Daha sonra beni başka erkeklere pazarladı. Kiminin dükkanına gidiyordum, kimiyle de başka yerlerde ters ilişkiye girdim. Okul arkadaşım E.Ç. ve komşumuzun kızı G.K. ile de E. A.'yı ben tanıştırdım” dedi.
‘PARA VE KONTÖR KARŞILIĞINDA BENİMLE İLİŞKİ KURDU’

G.K. ise ifadesinde, E. A.'nın tanıştırdığı arkadaşı H. Y. ile ters ilişkiye girdiğini, karşılığında ise para ve kontör aldığını, sık sık da ‘ailenize söyleriz’ şeklinde tehditler aldıklarını öne sürdü.
13 YAŞINDAKİ F.Ş. 1 HAFTA ÖNCE NİŞANLANMIŞ

E. A. tarafından erkeklere para karşılığında pazarlanan F.Ş.'nin geçen hafta eşinden yeni boşanan A. A. ile nişanlandığı öğrenildi. Yapılan operasyonda, nişanlı A. A. da gözaltına alındı. İfadesinde olayları bilmediğini ve yeni öğrendiğini söyledi. Zanlılar, dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme tarafından nişanlı A. A. ile V. A. serbest bırakılırken, diğer 9 kişi tutuklandı.
Mağdurlar F.Ş., E.Ç. ve G.K.'nın Çorum Devlet Hastanesi'nde yapılan muayenesinde bakire oldukları rapor edildi. Mağdurların kesin raporlarının alınması için Adli Tıp Kurumu'na sevk edileceği öğrenildi. F.Ş. ailesinin yanından alınarak Çorum Yetiştirme Yurdu'na yerleştirilirken diğer mağdurlar, ailelerine teslim edildi.

Hurriyet / Alintidir.

Saygilar
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Çok önemli bir konuya değinmişsiniz, kutlarım.
Bu cehaletin insanları bu tür değerlendirmelere tabi tutması anlaşılır değildir.
Başka işleri yok mu böyle konular hakkında fetvalar veriyorlar.
Bir amaçları mı var acaba ?
Nedir bu saçmalık ?
 

D€NiZ

Kıdemli
Üye
İnanamıyorum ya...Yani kör cehalet.Ne kadar acayip şeyler oluyor böyle.

Bu adamların bunları yapmasınamı , babnın 8 yaşındaki kızını satmasına mı , mahkemenin evliliği geçerli sanmasına mı, arkadaşım dediğin kişilerin kişiyi kötü yollara sokmasınamı...

Hangisine kızıcağımı ,şaşıracağıma, lanet edeceğime şaşırmış ve öfkelenmiş durumdayım.

Midemi bulandırıyor böyle şeyler...Yapanlar , yaptıranlar utansın, uatnasın...
 
E

Eftelya

Ziyaretci
8 yaşında
9 yaşında
10 yaşında
11 yaşında ......
Daha çocuk bunlar
Kendi kız çocuklarınızdan pay biçin..
Çocuk daha onlar...
 

D€NiZ

Kıdemli
Üye
8 yaşında
9 yaşında
10 yaşında
11 yaşında ......
Daha çocuk bunlar
Kendi kız çocuklarınızdan pay biçin..
Çocuk daha onlar...
Görüyormusun eftelyam...bak böyle müslümanlarda var , müslümanım diye geçinen.

Hani sabahki olaydan anladın mı?Hadi şimdi gel böyle adamı, böyle sapıkları müslüman diye yahudi ile kıyaslaa...Şimdi anlatabildimmi orda yazıklarımı acaba birilerine...
 

simqe

Kıdemli
Üye
Görüyormusun eftelyam...bak böyle müslümanlarda var , müslümanım diye geçinen.

Hani sabahki olaydan anladın mı?Hadi şimdi gel böyle adamı, böyle sapıkları müslüman diye yahudi ile kıyaslaa...Şimdi anlatabildimmi orda yazıklarımı acaba birilerine...
Ben çok iyi anladım deniz,işte benimde kızdığım ,karşı olduğum nokta bu..
cehalet..cehalet..cehalet..
bunuda müslümanlığın üzerine yıkmaları.
 

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
Evet sevgili arkadaşlar.
Konunun başlığını alkaışlarken, aynı zamanda konu içeriğini lanetliyorum.
Malesef , haktan hakikatten mahrum kimseler, bazı insanlık dışı işleri '' islamiyetimizde'' vamiş gibi gösterme gayretine giriyorlar. Elbette bizlere düşen iş ise, bu safsatalara '' dur vu kalayı kutsiyeye giremezsin '' demektir. Çünkü bizim olmayan ve itikadımız ile bağdaşmıyan bir tarzı hayatı , bizde varmış gibi göstermekle kendi körlüğünü imzalıyorsun.

Bundan dolayı avazım çıktığı kadar bağırarak diyorum...
Ey Ahali !! Bizim islamıyetimiz ile bağdaşmayan ve asla kendisini temsil etmiyen bazı gayrı ahlaki durumları islamiyetimizde varmış gibi gösteren, dahili ve harici şer güçlere karşı birbirimizden istifade edelim, fikirlerimizi bir araya getirip hakikatın ortaya çıkmasına yardimci olalım ve hakkı söylemekte pay sahibi olalım. Kendi islamiyetimizin esaslarını başımız üstünde tutmakla hem ona sahip, hemde ona naşir olduğumuzu gösterelim ve asla kimsenin tekelinde olmadığını, kimsanın su-i istimal etmesine müsade etmemekle ona sahıp olduğumuzu gösterelim. Kendi nefislerinin kölesi ve zebunu olmuş, aklı , fikri ve zikri pis ve rezil nefislerine esir olmuş bazı zevat-i namuhteremlerin zırvalarının islamiyette olmadığını ve olamıyacağını , onun o karanlıklar diyarını çağrıştıran fikir olmayan fikrini kovmakla Hakaiki islamiyemize hadim olduğumuzu gösterelim.
Bunu en başta kendi nefsimize dinlettirip, küre-i arzın en yüksek minaresinin başında durup, islamiyetin güneş misal hakikatlerini tüm kainata bir hutbe-i ezeliye edasıyla okuyalım sunalı,. Değil sadece insan oğluna, tüm melaike ve tüm cinlere ve tüm melekuta bir dersi sadık verelim.
Ve diyelimki;
Ey ahali !!!!
Rızasının dışında, ve henüz reşit olmamış, ... Bunlarla beraber sırf o hayvani hissin tatmini için ve rıza DAHİLİNDE olmayan yapılan tüm evlilikler İslamiyete mal edilemez. Şayet bu durumlardan olan bir evliğe islami açıdan yol bulan , yada buna onay verenler...
isalmiyetimiz onları melun sınıfına dahil etmiştir.... ve dolayısıyla benim de melunum dur . diyelim ve demektende korkmıyalım.
Bilerek ve kasıtlı olarak, islamiyette olmayan bir tavrı beşeriyeyi, islamıyette varmış gibi gösterme gayretinde olanları ise lanetliyorum bedenimin hücreleri adedince...
Sizde lanetleyin.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Sanıyorum bu biraz da Arapların kanında var.Çünkü İslamiyet CEHALETin doruk noktada olduğu bir anda CEHALETİN o zamanki merkezine indirilmişti.
O zamanlarda kız çocuklarını evlattan bile saymıyorlar kuma gömüyorlardı hatırlarsak.
Bu gün de bunun değişik versiyonunu bize izlettiriyorlar.
Tüm Milletlerin,tüm insanların aslında en büyük düşmanı CEHALETTİR.
Bunun dinle alakası yok.Özellikle sanki vurgulanmak isteyen hani " Şeriatten böyle yorum çıkarılabilir" gibi bir düşünceyi de ayrıca reddediyorum.Bunun Şeirat=Müslümanlık=Hukuk ile hiç ama hiç alakası yoktur.
Sağlıcakla kalın.
 

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
Sanıyorum bu biraz da Arapların kanında var.Çünkü İslamiyet CEHALETin doruk noktada olduğu bir anda CEHALETİN o zamanki merkezine indirilmişti.
O zamanlarda kız çocuklarını evlattan bile saymıyorlar kuma gömüyorlardı hatırlarsak.
Bu gün de bunun değişik versiyonunu bize izlettiriyorlar.
Tüm Milletlerin,tüm insanların aslında en büyük düşmanı CEHALETTİR.
Bunun dinle alakası yok.Özellikle sanki vurgulanmak isteyen hani " Şeriatten böyle yorum çıkarılabilir" gibi bir düşünceyi de ayrıca reddediyorum.Bunun Şeirat=Müslümanlık=Hukuk ile hiç ama hiç alakası yoktur.
Sağlıcakla kalın.
İŞte bu bursalı.....
Bunu bilmek ve uyanık olmak çokmu zor kimileri anlamakla nıyanet ediyor kendi insaniyetteki islamiyetine...
Kan fila karışmasaydı yorumun daha şık olurdu ... tabiki bana göre.
 

atmaca34

Kıdemli
Üye
yazık ..çok yazık...sizin şeriat dediğiniz bumu....?
şeriatten müslümanlıktan bunlarımı anlıyorsunuz..?
demekki içinde bulunduğunuz sistem sizlere islamı.....hukuku ...en önemlisi insanlığı öğretememiş..

bence konudaki yorumdan müslümanlar değil....
müslümanlığı öğrenmeyenler öğretemeyler suçlanmalıdırlar..
bunlar ancak insanlık aleminden istifa eden..insana benzer yaratıklardır..
birde bu tip insanlar..islamı ve müslümanlığı bilmeyenlerdir..

yahudi ve hristiyanların insanlığa..medeniyet diye tanıtmaya çalıştığı..ve bazı düşüncesizlerin bu medeniyettir diye insanlara kabullendirmeye uğraştığı..sistemin getirdiği..insanlık dışı düşüncelerin birer ifadesidir..

bunları şeriatmiş gibi anlatmaya çalışanlara yazık....
cehaletlerinden kurtulmaları dileğimle.....
 

jurgen

Tecrübeli
Üye
Selam

Bu konuyu burya tasidim diye arkadaslarin bana sinirlenmesine gerek yok.

Fetvayi ulemalar vermis ben degil.

Musluman ulkelerde ;ozelikle Afganistan,Iran ve Arapulkelerinde bu isler fetva ile oluyor.

Muslumanlik yalnizca Hz.Kurani Kerim ve Hz.Muhammed A.S. ile yayildigina gore,muslumanlik kurallarin ayni olmasi gerekir.Anlasilmasi gereken nokta burasidir.

Ataturk gibi bir lidere sahip oldugunuz icin sanslisiniz.

Saygilar.
 

atmaca34

Kıdemli
Üye
Selam

Bu konuyu burya tasidim diye arkadaslarin bana sinirlenmesine gerek yok.

Fetvayi ulemalar vermis ben degil.

Musluman ulkelerde ;ozelikle Afganistan,Iran ve Arapulkelerinde bu isler fetva ile oluyor.

Muslumanlik yalnizca Hz.Kurani Kerim ve Hz.Muhammed A.S. ile yayildigina gore,muslumanlik kurallarin ayni olmasi gerekir.Anlasilmasi gereken nokta burasidir.

Ataturk gibi bir lidere sahip oldugunuz icin sanslisiniz.

Saygilar.
sana sinirlenmekmi...?hadi canım sende...güldürme beni..
size kimse sinirlenmez ..en azından ben sinirlenmem..

gübre ne kadar piste olsa gül yetiştirmek için çok önemlidir....
güllerin dibine ilaç olarak kullanılmalı...kullanılmalıki güller dahada güçlensin...

saygılar....
 

jurgen

Tecrübeli
Üye
Selam

Sn.Atmaca34 asagda yazdiginiz yazi icin;

"gübre ne kadar piste olsa gül yetiştirmek için çok önemlidir....
güllerin dibine ilaç olarak kullanılmalı...kullanılmalıki güller dahada güçlensin...

saygılar.... "

Bu yazidaki anlami aynen sizin ve sizin tebaniza geri iade ediyorum.

Umarim anlamini tebaniza anlatirsiniz.

Saygilar.
 

onuc13

Tecrübeli
Üye
Selam

Bu konuyu burya tasidim diye arkadaslarin bana sinirlenmesine gerek yok.

Fetvayi ulemalar vermis ben degil.

Musluman ulkelerde ;ozelikle Afganistan,Iran ve Arapulkelerinde bu isler fetva ile oluyor.

Muslumanlik yalnizca Hz.Kurani Kerim ve Hz.Muhammed A.S. ile yayildigina gore,muslumanlik kurallarin ayni olmasi gerekir.Anlasilmasi gereken nokta burasidir.

Ataturk gibi bir lidere sahip oldugunuz icin sanslisiniz.

Saygilar.

jurgen ;

Senin de çok iyi bildiğini zannettiğim bir şeyi sana tekrar hatırlatma gereği duyuyorum.
İslam, evrensel bir din'dir.
Birinin, yada birilerinin, yada arap ülkelerinin, yada sarı çizmeli mehmet ağanın vermiş olduğu fetvalar İSLAM'ı bağlamaz.

İslam'ın kaideleri ve kuralları bellidir.
Merak edenler oralardan istedikleri gibi araştırma yapabilirler.
Ancak, İslam'ın hiçbir şekilde kabul etmediği olayları, fiilleri İslam'da bu varmış gibi gösterilmeye çalışılmasını ve akabinde de şeriat'ın çapraz ateş altına alınmasını hoş karşılayacağımızı mı zannediyorsun ?

Miladi 2009 yılı itibariyle dünya üzerinde Yönetimi şeriat, anayasası Kur'an olan ülke yoktur.
Durum böyle olunca müslüman ülkelerinin herhangi birisinde yapılan uygunsuzlukları şerat ve İslam hukuku çatısı altına yazmanızın altında samimiyet aramamız çok gülünç olurdu.

Şimdi bana ne cevap yazacaksın merak ediyorum.
yine teşekkür mü edeceksiniz ?
 

atmaca34

Kıdemli
Üye
Selam

Sn.Atmaca34 asagda yazdiginiz yazi icin;

"gübre ne kadar piste olsa gül yetiştirmek için çok önemlidir....
güllerin dibine ilaç olarak kullanılmalı...kullanılmalıki güller dahada güçlensin...

saygılar.... "

Bu yazidaki anlami aynen sizin ve sizin tebaniza geri iade ediyorum.

Umarim anlamini tebaniza anlatirsiniz.

Saygilar.
ne alaka şimdi..ben sana gübremi dedim....?
yoksa kendini gübre gibimi hissediyorsun....?arkadaşım....
neden böyle bir karara vardın....?anlayamadım..

neyse bu pencerede herkes kendini nasıl hissediyorsa öyledir..bu meydan özgür bir meydan..

ben sana gübresin demedim....sen kendi öyle hissediyorsan..kimseyede öylesin deme..

hakaret etme...

yinede kendini öyle hissetmene üzüldüm..


kendi gübre gibi hissetmemen dileğim ile...
 

sadece ben

Tecrübeli
Üye
şeriatı sadece müslümanlığa yontmak gerçekten çok yanlış...

öncelikle tevrat'ın kelime anlamı nedir? Tevrat =şeriat, hak kelamı...

Kaldı ki her din kendi arasında bölümlere ayrılıyor.. Nasıl mı

İshakiyye,yudganiyye,karaim. muhafazekar yahudiler ortadoks yahudiler,reformist yahudiler ve sonradan ortaya çıkan yeniden yapılandırma adı altında mezheplere ayrılıyor yahudi mezhepleri,,


Ferisiler,sadukiler,esseniler ve daha sonra ortadoks, katolik, protestan bunlar hristiyan mezhepleri,,

kaldı ki hristiyanlıkta da katolik, ortadoks ve protestanlık çok zıt mezheplerdir.

herbiri diğerine göre katı düşünceler içeriyor.

Yahudulikte de bu böyle,,,

müslümanlıkta da... müslümanlıkta bile kendine göre mezhepler var ve maalesef her mezhep kendi düşüncesini farklı boyutlandırıyor... ama bu böyle diye bunları tüm müslümanlığa yaymak çok çok yanlış,,,
 

jurgen

Tecrübeli
Üye
Selam

Sn.atmaca34 yaziyi yazan sensin;

Hangi anlamla yaziyorsan sana ainen iade ediyorum.

"ne alaka şimdi..ben sana gübremi dedim....?
yoksa kendini gübre gibimi hissediyorsun....?arkadaşım....
neden böyle bir karara vardın....?anlayamadım..

neyse bu pencerede herkes kendini nasıl hissediyorsa öyledir..bu meydan özgür bir meydan..

ben sana gübresin demedim....sen kendi öyle hissediyorsan..kimseyede öylesin deme..

hakaret etme...

yinede kendini öyle hissetmene üzüldüm..


kendi gübre gibi hissetmemen dileğim ile... "

Bu cumleleri de aynen anlam itibari ile sizin ve sizin tebaniza iade ediyorum.

Durust anlamda yazdiysaniz cevap yazmaniza gerek yoktu.

Durust anlamda yazmadiysaniz siz bunu tebaniza anlatiniz.

Herkes haketigini bulur.

Saygilar.
 

jurgen

Tecrübeli
Üye
Selam

Sn.sadece ben o yaziyi orya tasidim.Bir yorumda yapmadim .

Elhamdulilah muslumanim ;musluman olmam demek yanlislari kabul etmem anl***** gelmez.muslumanligi sahte hadis ve fetvalarla bir sapik inanc haline getirenlere karsi vurguda yaparim.

Sapikca fetva yazanlar;
Sahte hadislerle insanlari yaldatanlar;
Musluman devletlerin bu gun neden bu halere dusuruldugunu ;
v.s.

Yanlis olanlara cevap verilsin.
Yaziyi orya tasidim diye art niyetli bana cevap yazmaya gerek yok.

Siz muslumanlik kulanilarak Turkiyede sayisiz Huseyin Uzmezlerin oldugunu bilmiyormusunuz.

Siz sunu belirtmek isterim;
Supermeydan sitesinde kimseye sahsina yanlis bir cumle kulanmadim;
Benim icin kulanilan her kotu sozu sahiplerine iade ediyorum.

Saygilar.
 

sadece ben

Tecrübeli
Üye
Bir dolanmış dillere hüseyin üzmezler,hasan mezarcılar, fadime şahinler... bırakın bu kalıplı cümleleri..

din adına neler neler yapıyılor.. sadece müslümanlıkta değil bu,,,, yanlışları ister kabul et ister etme.. beni bağlamaz... burda kimseyi de bağlamaz... kimse sana demiyor inanacaksın kabul edeceksin diye... madem müslümanlık adına konular açıyorsun elbette herkes yorum yapacak... herkes kendi fikrini savunacak.. kim sana burda inanacaksın kabul edeceksin dedi ki...

sahte hadisler diyorsun...

sapıkça fetvalar diyorsun...

müslüman devletlerinin düştüğü durum diyorsun...


müslüman devletleri asla hiçbiryere düşmedi.. nereye düşmüş hangi noktaya düşmüş... neyse... madem inancını yaşıyorsun yaşa.. madem müslümanlığın bazı noktalarını kabul etmiyorsun etme... madem aklında soru var sor.. ama bunu alimlere sor... aklındaki sorulara ancak onlar ışık tutar.. kulaktan dolma fikirler ancak batağa iter... neyi nasıl anlamak istersen anla... neyi nasıl yapmak istersen yap.. Ama sakın ola ki islamiyeti karalama... islamiyeti bazı kötü kullananlar yüzünden karalama...

Ne kadar bilirsen, bilene danış derler,

danışan dağları aşar mı aşar

danışmadan yola çıksa bir kişi

şaşırıp yollarda şaşar mı şaşar...
 

jurgen

Tecrübeli
Üye
Selam

Sn.Sadece ben size hak veriyorum.

Siz kendinize gore haklisiniz ;
Ben kendime gore hakliyim.

Saygilar.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt