• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

serbest irade/israil saldırısına nasıl tepki verelim?

• Konbuyu başlatan sozcan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
serbest irade/israil saldırısına nasıl tepki verelim?

sozcan

Acemi
Üye
Arkadaşlar,
Şu anda yediğimiz sebzelerin çoğunun tohumunu yıllardır israilden aldığımızı biliyorsunuz. Türkiye gıda üretimi açısından kendi kendine yetebilen dünyadaki tek 7 ülkeden biriyken artık değil, hükümet politikaları sonucunda. Yediğimiz nerdeyse herşey israilin laboratuarlarında ürettiği tohumlar ve köylüler artık bir sonraki seneye bir önceki mahsülden üüretim yapamıyor, yine israil kökenli firmaların tohumlarını alıyor. Tahıl ambarı Türkiye, bırak Tommy Hilfiger bir şey almayı, karnını doyurmak için, her sezonda israilden tohum satın almak zorunda :)) BUnu herkese anlatmaya çalışırken, " e ama bunu da mı yemeyeceğiz" diyordu en sevdiğim insanlar bile :( israil pek çok cephede ilk yumruğu attı ve biz yedik bile..

israil efendinin yaptığı düşman tavrını ya iliklermizden hiç silmeyip hep aklımızda tutacağız ve her cephede savaşacağız ya da unutup gideceğiz..Ben hükümetin verdiği bir savaş kararını onaylamam yine altında bir şey ararım. Düzenli bir ülkesi ve ordusu olmayan teröristerin bile güya hakkından gelemeyip bunun yüzünden binlerce insan ölmekte iken, böylesi bir durum daha zarar getirecektir. Bundan hiç bir karımız olmaz. Kaldı ki burda topraklarımızı korumak gibi bir durum yok.

TEPKİMİZİ EN SAĞLAM GÖSTERMENİN BİÇİMİ, EKONOMİK SAVAŞTIR! KARARLI BİR ŞEKİLDE BİREYSEL BOYKOT VATANSEVERLİK ADINA ŞARTTIR!!

Hükümet düzenlemeleri, israillle olan ticarete devam eder etmez, beni hiç ilgilendirmiyor, ben kendi adıma, israilin yaptığı tüm herşeye tepkimi koymak adına, öldürdükleri 9 kişinin hatrına, cebimdeki parayı onlara kaptırmayacağım!! İnsanlar ne kdar da çok musevi firması varmış diyor, heryeşi ve tüm tüketim alışkanlıklarımızı sarmış durumdalar. Ancak BU DURUM, koladan, nestle çikolatadan ya da ariel-cif deterjandan kopamamayı hoşgörmez..

Bir korkum da türk ordusu bir gemi gönderir, birşey yapılır bu anlamda ama hala 70 milyon onların hammadesi ile aşımızı pişiririz, çamaşırımızı saçımızı yıkarız, giyiniriz..Birşey yapalım ama kararlı ve uzun süreli olsun, alan sokak şovu olmasın...yoksa uzun süreli bir savaş mı istiyoruz?
israilboykot.com

ümmi

Kıdemli
Üye
efenim yazı paylaşılalı iki gün olmuş.Bir Allahın kuluda eyvallah boykota katılalım dememiş.
uyusunda büyüsün ninni diyelim o halde.

B

bursali68

Ziyaretci
efenim yazı paylaşılalı iki gün olmuş.Bir Allahın kuluda eyvallah boykota katılalım dememiş.
uyusunda büyüsün ninni diyelim o halde.
Merhaba,

Sn.ümmi,hoşgeldiniz,sizi görmek ne güzel.Söylediğinize katılmamak mümkün değil.Ancak konunun bir başka boyutu daha var.Boykot sadece böyle zamanlarda mı yapılmalı ???

Yerli malı yurdun malı haftalarını bu insanlara geçirteli çok oldu.Bindiğiniz araba markasında yanlış hatırlamıyorsam Ford ve Japon markalar hariç hepsinin bir şekilde ya sahibi yada yönetimleri " Yahudilerin " elinde...Arabanız ne MARKA ???

Markete girdiğinizde evinize deterjan alırken dikkat ediyor musnuz " Türk Malı " olmasına ???

Araç ile yolda giderken hangi Petrol İstasyonunu yakıt almak için tercih ediyorsunuz...Kalitesinden dolayı mı,milliyetinden dolayı mı bu tercihiniz???

Yediğinizden...içtiğinize,giydiğinizden...bindiğinize...Üretilenlerin MİLLİYETİNE ne zaman ve ne kadar dikkat ediyorsunuz...

Asıl boykot KENDİ MALINI kullanmaktır...Ve birileri dürttüğü için değil,dürtmeden aklımıza gelen uygulamadır.İşte gerçek anlamdaki ve geçici olmayan boykot budur...Sanırım hepimizin kendimizi asıl bu noktada sorgulamamız gerekiyor.

Bu arada kullandığım " siz " ifadesi kastınıza değildir umarım anlatabilmişimdir.Ve de ben yıllardır buna dikkat ediyorum " yabancı menşeili " ürünlerden kaçınıyorum...

Sağlıcakla kalınız....

ümmi

Kıdemli
Üye
efenim hoş buldum.bi bakayım dedim eski forumdaşlar ne alemde.son günlerde habire tv başında nette israildeki vahşeti izlemekten sinirlerim bozuldu.Buraya baktım kimsenin tıngırında değil.Haberdar olanlarıda doğan medyası uyutmuş.Yorumlara bakıp hizaya giremedim efenim.saygılar.

Üst Alt