SEO Sürecinde İşinize Yarayacak SEO Araçları

SEO Sürecinde İşinize Yarayacak SEO Araçları

Arama motorları web sitelerin en büyük trafik kaynağıdır. Site sahipleri arama motorları sayesinde kullanıcılara daha kolay ulaşmaktadır. Ancak arama motorlarında web sitelerin daha kolay ulaşılabilir ve bulunabilir olması için web sitelerin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesi gerekmektedir. Özellikle Google başta olmak üzere diğer tüm arama motorları belirli bir algoritma yapısına sahiptir. Bundan dolayı web site sahiplerinin arama motorlarının bu algoritma yapılarını bilmeleri ve yapılan güncellemeleri yakından takip etmeleri çok önemlidir.

Web sitelerin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesi için yapılması gereken birçok SEO çalışması mevcuttur. Bir web sitesinin SEO çalışmaları bakımından ne gibi eksikliklerinin bulunduğunun bilinmesi de bu bakımdan çok önemlidir. Site sahiplerinin işlerini kolaylaştırması açısından birçok ücretli ve ücretsiz SEO aracı bulunmaktadır. Bu SEO araçları sayesinde web sitelerinin ne gibi eksiklerinin olduğunun tespit edilmesi de çok kolaydır. Şimdi SEO çalışmalarınızı kolaylaştıracak ve SEO çalışmalarınızda sizlere yardımcı olacak, ücretli ve ücretsiz SEO araçlarının neler olduğu ve ne işe yaradıklarına bir göz atalım.

Site Analiz Araçları

Woorank

Woorank, online ve ücretsiz bir şekilde site incelemeleri için kullanılan bir SEO aracıdır. Woorank ile web sitelerin alt yapıları detaylı bir şekilde incelenebilmektedir. SEO çalışmalarında etkisi bulunan önemli kriterleri baz alarak site incelemesi yapılmasına imkan veren Woorank, sitenin mevcut durumunu ve geleceğe yönelik yapılması gerekenleri sizlere sunmaktadır. Woorank analiz aracının ücretsiz olan versiyonunda, site 40 farklı SEO kriterine göre incelenebilmektedir. Website Optimization and Digital Agency Sales Tools | WooRank adresi üzerinden sitenizin SEO analizini yapabilirsiniz.

Searchmetrics

Searchmetrics, sitenizin SEO açısından genel durumunu sorgulayabileceğiniz ve eksikliklerinizi öğrenebileceğiniz kapsamlı bir site SEO analiz aracıdır. Searchmetrics, hem teknik hem de içerik optimizasyonu bakımından ayrıntılı bir analiz yapabilmesiyle ön plana çıkmaktadır. Searchmetrics ile temel olarak; anahtar kelime araştırmaları, arama motoru sıralaması, URL yapısının incelenmesi, genel site analizi, rakip site analizleri ve benzeri daha birçok kritere göre analiz yapabilirsiniz. Ücretli olarak kullanabileceğiniz Searchmetrics analiz aracına Enterprise SEO and Content Marketing Platform | Searchmetrics adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Raven Tools

Raven Tools ile SEO çalışmalarını, içerikleri, reklam ve sosyal medya verilerini tek bir panelden yönetebilme imkanınız vardır. Raven Tools, site içi SEO uyumluluğunu, backlink durumunu, içeriklerin SEO uyumluluğunu, anahtar kelime analizi ve benzeri birçok SEO kriterini test edebilmenize imkan veren araca sahiptir. Raven Tools analiz aracına Automated Marketing Report Software and Technical SEO Audits sitesinden ulaşabilirsiniz.

SEMRUSH

SEMRush, en eski SEO araçlarından bir tanesidir. SEMRush ile özellikle rakip sitelerin, site dışı analizlerini yapabilirsiniz. SEMRush, özellikle anahtar kelime analizi konusunda oldukça iyi bir araçtır. Anahtar kelime analizi haricinde backlink analizi, adwords aracı, site içi SEO aracı gibi imkanlarda sunmaktadır. SemRush analiz aracına Semrush - Online Visibility Management Platform adresinden erişebilirsiniz.

Seo SiteCheckup

Seo SiteCheckup, en iyi SEO analiz araçlarından biridir. Oldukça faydalı analizler yapan Seo SiteCheckup, yaptığı analiz sonuçlarını güzel bir şekilde raporlamaktadır. Seo SiteCheckup, daha çok site içi SEO analizlerine odaklıdır. Ancak bununla beraber backlink analizleri, sosyal medya aktiviteleri ve benzeri birçok farklı açıdan da analiz gerçekleştirebilirsiniz. Seo SiteCheckup raporladığı analiz sonuçlarını ayrıca pdf haline dönüştürerek kullanıcı kolaylığı sağlamaktadır. Sizde sitenizin checkup analizini SEO Tools, Software and Articles | SeoSiteCheckup.com adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Seoceros

Seoceros, web sitesini genel itibariyle SEO uyumluluğu açısından analiz etmeye yarayan bir araçtır. Seoceros ile site içi SEO uyumluluğunu, anahtar kelime yapısını, H etiketlerini, site içeriklerinin SEO uyumluluğunu ve benzeri birçok kriteri analiz etme imkanı vardır. SEOceros - Free website review tool site adresinden SEO analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cognitive SEO

Cognitive SEO, site genelini SEO bakımından analiz edebilmeye imkan vermesiyle beraber link araştırması ve site link dağılımı konusunda oldukça başarılı ve kaliteli bir SEO aracıdır. Adeta bir backlink yönetim aracıdır. Oldukça basit bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. Kendi siteniz ile beraber rakip siteleri de inceleme imkanı vermektedir. Cognitive SEO, anlık olarak linklerin kontrol edilmesini ve raporlanmasını sunmaktadır. Cognitive SEO aracına SEO Tools to Increase Your Traffic - cognitiveSEO adresinden erişebilirsiniz.

Deep Crawl

Deep Crawl, web sitesinin tüm sayfalarını SEO bakımından analiz yapmaktadır. Anahtar kelime analizleri, içerik analizleri, URL yapısının analizleri ve benzeri birçok kriteri değerlendirmenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca Deep Crawl sayfalarınızın indexlenmesi amacıyla da faydalı bir araçtır. Deep Crawl SEO aracı ile sitenizin analizlerini gerçekleştirmek için DeepCrawl | #1 Website Crawler - SEO Audits, Insights & Monitoring sitesiniz ziyaret edebilirsiniz.

SpyFu

SpyFu, ile web sitelerin genel SEO değerlendirmesi yapılabilmektedir. Siteyi anahtar kelime bakımından oldukça detaylı analiz edebilme şansı bulunmaktadır. Özellikle SpyFu özellikle rakiplerin anahtar kelime çalışmaları ile ilgili bilgilerin elde edilebileceği bir sistemdir. SpyFu - Competitor Keyword Research Tools for Google Ads PPC & SEO adresinden sizde SEO analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Link Analiz Araçları

Yukarıda verdiğimiz ve açıklamasını yaptığımız araçlar üzerinden de link analizi yapılabilmektedir. Ancak şimdi Ahrefs ve Moz dışında otoriter olan ve link analizinde çok iyi performans gösteren diğer araçları inceleyeceğiz.

Majestic

Majestic, profesyonel bir link inceleme aracıdır. Majestic aracının belirli özelliklerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Tam bir randıman almak istiyorsanız ise ücretli olarak kullanmanız daha mantıklıdır. Majestic SEO aracı ile sitenizin kaç adet link aldığı, nerelerden aldığı, hangi sayfalarınıza link alındığı, bu linklerin tahmini trafik getirisi, yeni linkler, kayıp linkler ve benzeri birçok bilgiyi edinme şansınız vardır. Tabiri yerindeyse Majestic tam bir backlink aracıdır. Majestic ile rakiplerinizin veya linklerini incelemek istediğiniz herhangi bir sitenin güncel durumunu da takip edebilirsiniz. Majestic aracına SEO Backlink Checker & Link Building Toolset | Majestic.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Link Research Tools (LRT)

LRT, geliştirmiş olduğu Link Detox algoritması sayesinde rakipleri arasında kısa sürede adını duyurmayı başaran bir analiz aracı olmuştur. LRT aracı sayesinde link analizlerinizi çeşitli açılardan yapabilmenin yanında en büyük özelliği sitenizin aldığı zararlı linkleri başarılı bir şekilde analiz etmesidir. Bu özelliklerinin haricinde LRT sunmuş olduğu 20 farklı otoriter araç ile sitenizde derin analizler yapabilmenize imkan vermektedir. LRTânin diğer araçları ile site içi SOE analizleri, rakip analizleri ve benzeri birçok analiz gerçekleştirebilirsiniz. Link Audit & Link Building Tool for Professionals - LRT adresinden LRTâye ulaşabilir ve analizlerinizi yapabilirsiniz.

Ahrefs

Rusya merkezli olan Ahrefs SEO aracı 2012 yılından bu yana kullanılmaktadır. Ahresf, link analizleri ile özdeşleşmiş olan otoriter bir araçtır. Bu araç sayesinde backlink analizleri ve kelime araştırması yapabilirsiniz. Sitenize link veren IP grubundan, adres uzantısına kadar kapsamlı bir rapor almanıza imkan tanımaktadır. Kendi site analizleriniz haricinde, link profillerini karşılaştırarak, rakip analizleri yapma imkanınız da vardır. Ahrefsâin ücretsiz versiyonunda, günde beş adet sorgulama yapabilme imkanınız vardır. Ancak full kapsamlı bir analiz için ücretli versiyonundan faydalanmanız gerekmektedir. Ahrefsâe Ahrefs - SEO Tools & Resources To Grow Your Search Traffic adresi üzerinden erişebilirsiniz.

MOZ

Moz, SEO dünyasında ismi en çok duyulmuş olan SEO araçlarının başında gelmektedir. Sahip olmuş olduğu analiz aracıyla birçok firmaya ve SEO uzmanına destek vermektedir. Moz, link analizi konusunda tam bir öncü araç durumundadır. Link analizleri konusunda oldukça detaylı bilgiler, yönlendirmeler ve raporlamalar sunan Moz, bu bakımdan oldukça çok tercih edilen bir araçtır. Moz ile içerikleri, sosyal ağları, aramaları, backlinkleri ve markanızı tek bir panelden yönetebilme imkanınız da vardır. Link analizlerinin yanından Moz sayesinde; anahtar kelime zorluk derecesi, site içi SEO eksikleri, anahtar kelimeler ile backlink alabileceğiniz site listeleri, sıralama takibi ve benzeri daha birçok detaylı analiz bilgisine ulaşabilirsiniz. Moz, diğer SEO araçlarına göre bir tık daha pahalıdır. Moz SEO aracına SEO Software for Smarter Marketing adresinden ulaşabilirsiniz.

Open Site Explorer

Open Site Explorer, link analizleri konusunda oldukça detaylı analizler yapan ve raporlar sunan bir SEO aracıdır. Open Site Explorer oldukça yaygın kullanılmaktadır. Open Site Explorerâın ücretsiz sürümleri ile backlink kontrolü, rakip analizleri, anchor text kontrolü, nofollow ve dofollow link kontrolü gibi birçok analiz gerçekleştirebilirsiniz.

Link Diagnosis

Link Diagnosis, ücretsiz SEO araçları arasındaki en iyi performansı ve veri analizini sağlayan araçların başında gelmektedir. Firefox eklentisi olarak yüklenen ve ücretsiz kullanılan bu araç ile link analizi yapabilir ve detaylı raporlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca kalite puanı, hız ve diğer kriterlere göre filtreleme yapılabilmesi de aracın diğer bir güzelliğidir.Linkdiagnosis aracına iAcquire presents Link Diagnosis - examine your link competition adresinden ulaşabilirsiniz.

Site İçi SEO Teknik Araçları

Google PageSpeed Insights

Google PageSped Insights, Googleâın sunmuş olduğu ücretsiz bir araçtır. Bu araç yardımıyla sitenizin sayfa açılış hızı değerlerini görüntüleyebilirsiniz. Sayfa açılış hızı bilgilerinizi hem mobil hem de masaüstü için ayrı ayrı öğrenebilirsiniz. Site içi SEO konusunda destek alabileceğiniz Google PageSpeed Insights sayesinde sayfa açılış hızını arttırabilirsiniz. Google PageSpeed Insights aracına Make the Web Faster | Google Developers adresinden ulaşabilirsiniz

Pingdom Tool

SEO çalışması yürütenler tarafından oldukça yaygın olarak kullanılan Pingdom Tool, site yüklenme hızı, sayfa boyut bilgileri ve sayfa açılış hızları hakkında analizler yapılmasını sağlayan bir araçtır. Analizler sonucu site hızına etki eden olumsuzlukları ve açılışı geciktiren kodların tespit edilmesi sağlanmaktadır. Bu açıdan Pingdom Tool, genel site hızını teknik bilgilerle öğrenebileceğiniz bir araçtır.Pingdom Tool Website Performance and Availability Monitoring | Pingdom adresinden ulaşabilirsiniz

BuiltWith

BuiltWith, rakip siteler hakkında bilgiler edinmenizi sağlayan bir araçtır. BuiltWith ile sitelerin kullandıkları yazılım türleri, hangi sosyal medya eklentilerine sahip oldukları, hangi tür sunucuda bulundukları, kullandıkları CMS türü ve benzeri bilgileri elde edebilirsiniz. BuiltWith BuiltWith Technology Lookup adresinden ulaşabilirsiniz

W3C Link Checker

W3C Link Checker, site içi analiz araçlarından biridir. W3C Link Checker ile sitenizdeki HTML ve CSS hatalarını tespit edebilirsiniz. W3C Link Checker https://validator.w3.org/adresinden ulaşabiilrsiniz

GTMetrix

GTMetrix, site hızını inceleyen ve yapılması gereken optimizasyon çalışmaları konusunda önerilerde bulunan bir araçtır. Analiz sonuçlarında ortaya çıkan yönergeleri takip ederek, site yüklenme hızını optimize ederek sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltebilirsiniz. GTMetrix, sitenizin açılış hızını başka sitelerle kıyaslayarak bir harf notu vermektedir. Böylece sitenizin diğer siteler karşısındaki durumunu da görebilirsiniz. Bununla beraber analiz ekranının sağ kısmında tüm sayfanın yüklenme hızı, sayfa boyutu, hacmi gibi bilgileri de görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca GTmetrix, sayfa açılış hızına etki eden faktörleri kritik olanlardan daha az önemli olana doğru bir sıralama da sunmaktadır. Böylece sitenizde yapacağınız optimizasyon çalışmalarında hangi ögelerle ilk önce ilgilenmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olursunuz. GTMetrix GTmetrix | Website Performance Testing and Monitoring adresinden ulaşabilirsiniz

CopyScape

CopyScape, içeriklerinizi aynen veya üzerinde bazı değişiklikler yaparak yayınlayan başka siteleri tespit etmenizi sağlayan bir araçtır. Google arama motoruna benzer bir görüntüsü ve Google botlarına benzer bir işleyişi olan CopyScape, cümle yapılarını ve kelime eşleşmelerini dikkate alarak çok kısa süre içerisinde kopya içeriğe sahip siteleri tespit etmektedir. CopyScape ile Copyscape Plagiarism Checker - Duplicate Content Detection Software adresi üzerinden içeriklerinizin başka sitelerde kullanılıp, kullanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Anahtar Kelime Analizi Araçları

Google Keyword Planner

Google Keyword Planner, Googleâın ücretsiz olarak kullanıma sunduğu, kullanımı oldukça kolay olan bir anahtar kelime analiz aracıdır. Google Keyword planner, kullanılması düşünülen anahtar kelimeler hakkında fikir sunan, trafik tahminleri sağlayan bir araçtır. Google kewwor sayesinde çalışma yapmayı düşündüğünüz anahtar kelimelerin ülkesel, dilsel ve şehirsel olarak analiz bilgilerine ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz anahtar kelimelerin durumunu ve gücünü tespit edebilirsiniz. Google Keyword Planner Onlinewerbung leicht gemacht – Einfach mehr Kunden mit Google Ads adresinden kelime rekabet durumlarınızı inceleyebiilrsiniz

KeywordTool.io

KeywordTool.io, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve anahtar kelime analizleri yapmanıza yardımcı olan bir araçtır. KeywordTool.io ile Google haricinde YouTube, Bing, Amazon, App Store içinde anahtar kelime aramaları yapabilirsiniz. Bu araç ile anahtar kelime aramalarınızı lokasyon ve farklı dil seçeneklerini seçerek yapabilirsiniz.KeywordTool.io Keyword Tool #1 FREE Alternative To Google Keyword Planner for SEO adresinden inceleyebilirsiniz

Uber Suggest

Uber Suggest aracını da anahtar kelime analizlerinizde kullanabilirsiniz. Çalışmalarınızda kullanmayı düşündüğünüz anahtar kelimelerin aranma oranlarını, rekabet gücünü ve benzeri bilgileri Uber Suggest aracı ile analiz edip, raporlayabilirsiniz. Uber Suggest Ubersuggest's Free Keyword Tool, Generate More Suggestions adresinden ulaşabilirsiniz

Market Samurai

Market Samurai, hem rakiplerinizin hem de kendi kelime analizlerinizi yapabileceğiniz bir araçtır. Market Samurai ile anahtar kelimelerinizi tüm SEO faktörlerine göre analiz etme ve rakiplerinizin SEO değerleri hakkında geniş bilgi edinme şansınız vardır. Market Samurai kullanırken AdWords hesabınızı bu programa bağlayarak, Google Keyword Plannerâdan belirlediğiniz gölge ve dil seçimine göre anahtar kelime ve rekabet analizleri yapabilirsiniz. Market Samurai Keyword Analysis Tool - Market Samurai adresinden inceleyebilirsiniz

Arama Motoru Webmaster Araçları

Google Analytics

Google Analytics, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu araç ile sitenizi arama motorları açısından derinlemesine analiz etme şansınız vardır. Bu araç, sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğü, ziyaretçi sayınız, ziyaretçi sayınızı arttırmak için yapmanız gereken düzenlemeler gibi birçok bilgiye ulaşmanızı sağlamaktadır. Derinlemesine bir analiz yapmanızı ve raporlamalar almanızı sağlayan Google Analytics sitenizi SEO açısından düzenlemeniz açısından oldukça yararlı bir araçtır. Google Analytics Analytics Tools & Solutions for Your Business - Google Analytics adresinden inceleyebilirsiniz

Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools, webmasterlar tarafından oldukça sık kullanılan ve detaylı analizlerin yapılmasını sağlayan ücretsiz bir araçtır. Google Webmaster Tools, sitelerinizi ekleyebileceğiniz ve sitelerinizin Google açısından nasıl bir konumda olduğunu öğrenebileceğiniz bir araçtır. Web sitenizi geniş çaplı inceleme fırsatı vermesiyle beraber site bağlantılarının ayarlanması, backlink profilinin düzenlenmesi, robots.txt ve sitemap.xml dosyalarının test edilmesi, mobil uyumluluk ve benzeri birçok konuda da bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.Google Webmaster Tools Google Search Console adresinden inceleyebilirsiniz

Google Trends

Google Trends, kullanıcıların en çok arama yaptığı kelimelerden, belirli anahtar kelimelerin arama istatistiklerine kadar çok detaylı bilgiler edinmenizi sağlayan ücretsiz bir araçtır. Bu araç Google tarafından kullanıcılara sunulan SEO çalışmaları konusunda kendine özgü bir işlevi olan yardımcı bir araçtır. Google Trends Google Trendler adresinden inceleyebilrsiniz

Yandex Metrica

Yandex Metrica, Yandex arama motoru tarafından kullanıma sunulmuş olan, Google Analytics gibi site trafik ve dönüşüm oranları hakkında bilgi edinmenizi sağlayan bir araçtır. Diğer araçlardan farklı olarak Yandex Metrica sunmuş olduğu en çok tıklanılan yerler haritası ile sitenizdeki en aktif alanları görmenizi sağlamaktadır. Yandex Metrica Yandex.Metrica — Ücretsiz, çok yönlü web analizi: Oturum kaydı, ısı haritaları ve form analizi, gelişmiş raporlama araçlarıyla bir arada adresinden inceleyebilrsiniz

Bing Webmaster Tools

Bing Webmaster Tools, web sitenizin birçok açıdan derinlemesine analizlerinin yapılabileceği bir araçtır. Bu aracı diğer araçlardan ayıran ve ön plana çıkartan özelliği ise SEO çalışmaları kapsamında sitenizi geliştirmenize yardımcı olacak tavsiyeleri içeren fonksiyonlara sahip olmasıdır. Bing Webmaster Tools ile de sitenizin trafiğini, bağlantılarını, ziyaretçi sayınızı, yoğun giriş alan sayfalarınızı ve benzeri birçok bilgiyi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bing Webmaster Tools Bing - Webmastertools adresinden inceleyebilirsiniz

Stratejik SEO â SEO Araçları

Stratejik SEO ekibi tarafından hazırlanmış olan, webmasterların ve site sahiplerinin kullanımına sunulan onlarca ücretsiz SEO aracı bulunmaktadır. Stratejik SEOâya ait SEO Araçları ile web sitenizi, SEO çalışmalarınızı birçok farklı açıdan SEO kriterlerine göre kontrol edebilir, eksiklik ve yanlışlıkları tespit edebilirsiniz.

SEO Analizi Aracı

SEO analizi aracı ile web sitenizde yapılması gereken SEO çalışmalarını tespit edebilirsiniz. Bununla beraber yaptığınız SEO çalışmalarının doğruluğunu ve katkısını test ederek, sitenizin SEO açısından eksikliklerini tespit edebilirsiniz. SEO Analizi | Stratejik Seo adresinden SEO analizi aracına ulaşabilirsiniz.

Site SEO Değerleri Aracı

Web sitenizin arama motorlarındaki değerlendirme durumunu Site SEO Değerleri hesaplama SEO aracı ile öğrenebilirsiniz. Site SEO Değerleri aracı yardımıyla; Google Pagerank sorgulama, Alexa sorgulama, Google index sorgulama, Yandex, Bing, Yahoo index sorgulama ve benzeri sorgulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sunucunuza ait SEO verilerini de inceleyebilirsiniz. Site SEO Değerleri | Stratejik Seo adresinden site SEO değerleri aracına ulaşabilirsiniz.

Backlink Oluşturucu

Backlink Oluşturucu aracı ile web siteniz için backlink elde edebileceğiniz, site tanıtımınızı yapabileceğiniz alanların tespitini yapabilirsiniz. Backlink kazanabileceğiniz sektörel siteleri, forumları, blogları, blog yorum siteleri, edu ve gov uzantılı yorum backlink alanlarını ve benzeri yerleri bu araç ile listeleyebilirsiniz. Backlink Oluşturucu | Stratejik Seo adresinden backlink aracına ulaşabilirsiniz.

Google Sıra Bulucu

Google Sıra Bulucu aracı ile kelime bazlı SEO analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenizin anahtar kelimeleriniz bazında kaçınca sırada yer aldığını öğrenebilirsiniz. Google Sıra Bulucu | Stratejik Seo adresinden Google sıra bulucu aracına ulaşabilirsiniz.

Trend Kelimeler

Trend Kelimeler SEO aracı sayesinde anahtar kelimelerinizin gücünü ve verimliliğini sorgulatabilirsiniz. Tercih ettiğiniz anahtar kelimenin kullanıcılar tarafından aylık ve yıllık olarak ne kadar sıklıkla sorgulandığı gibi bilgilere Trend kelimeler aracımız ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Trend Kelimeler SEO aracı ile anahtar kelimenizin kullanıcılar tarafından hangi zaman diliminde en çok aratıldığı, anahtar kelimenizin türevi olarak en çok hangi kelimelerin sorgulandığı, sorgu yaptığınız kelimeye ek olarak hangi başka kelimeler üzerinden arama trafiği aldığınız gibi bilgileri de görüntüleyebilirsiniz. Trend Kelimeler | Stratejik Seo adresinden trend kelimeler aracına ulaşabilirsiniz.

SEO Gelir Hesaplama

SEO Gelir Hesaplama aracı ile anahtar kelimeleriniz ile sektörünüz içerisinde internette yer aldığınız sıralamaya göre elde edeceğiniz ortalama ciroyu öğrenebilirsiniz. SEO Gelir Hesaplama | Stratejik Seo adresinden SEO gelir hesaplama aracına ulaşabilirsiniz.

Mobil Uyumluluk Testi

Mobil Uyumluluk Testi aracı sayesinde web sitenizin masaüstü bilgisayar, laptop, tablet ve mobil cihazlardaki tasarım uyumluluğunu öğrenebilirsiniz. Mobil Uyumluluk Testi | Stratejik Seo adresinden mobil uyumluluk testi aracına ulaşabilirsiniz.

SEO Dostu Link Uyum Kontrolü

Link Uyum Kontrolü SEO aracı ile anahtar kelimelerinizin, link yapınızla ve web sitenizle olan uyumluluğunu öğrenebilirsiniz. Anahtar kelimeleriniz doğrultusunda linklerinizin ve web sitenizin SEO uyumlu olup, olmadığını SEO dostu link uyum kontrolü aracımız ile kolayca öğrenebilirsiniz. SEO Dostu Link Uyum Kontrolü | Stratejik Seo adresinden link uyum kontrolü aracına ulaşabilirsiniz.
Kaynak: SEO Sürecinde İşinize Yarayacak SEO Araçları
 
Üst Alt