• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli!

Okunuyor :
Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli!

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Gözden ırak olan sevgili gönülden de ırak olur mu? Artık bu çağda, teknoloji insanları bu derece yakınlaştırırken araya giren mesafeler sorun olmamalı oysa... Ama yine de sevgilinizle aranıza buzlar mı giriyor? İlişkinizi uzaktan da olsa sürdürebilmeniz için önerilerimiz var.

MESAFEYE ALDIRMAYIN!
Mesafeler uzadıkça, insanların ilişkisi de zorlaşır. Bu ayrı kalış, geçici bir durum olsa bile, bazen işler geri dönülmez şekilde bozulabilir. En sık rastlanan ayrılma nedenlerinden biridir mesafe. İlişkiyi mesafelere rağmen sürdürebilmek ise aşkın kanıtı olarak algılanır.

Yazımızda, karşınıza çıkabilecek tehlikeleri tanıtıp, onları bertaraf etmek için bir yol haritası çizeceğiz. İlişkinizin bazı özel durumları, istisnai koşulları farklılıklar yaratacaktır şüphesiz. Yine de bu yol haritası, uzaklıkları yakınlaştırmak için belki size ilham verip, çözüm için fikirler sunabilir.

Şüphe sizi birbirinizden uzaklaştırır!

Uzakken karşınıza çıkacak ilk ve en büyük engel şüphedir. Şüphe meselesi sevgilinizle aranızda zorlu yokuşlar ve karanlık geçitler yaratır. Bu o kadar tehlikeli bir zemindir ki, bir kere sallandı mı, yol boyu size gel-git’ler yaşatır. En iyisi ayağınızı yere sağlam basmak ve her adımı kontrol altında tutmaya çalışmak.
Acaba sizi aldatıyor olabilir mi?
Diyelim ki yalan söylüyor, başkaları ile görüştüğü halde, nerede, kiminle olduğuna dair yalanlar sıralıyor. Eğer doğruyu söylüyorsa, şüpheci olmanız bunalmasına ve sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Eğer yalan söylüyorsa, başının etini yemenizle korkacak ve geri adım atacak değil. Yalan söylediğini anlayabilmek için ayrıntı sormak bir yol olabilir. Değişik zamanlarda aynı ayrıntıları sorarsanız ve aldığınız cevaplarda büyük fark varsa, birinin yalan olduğunu tahmin etmek zor değildir artık. Ya da sevgilinizin yakınındaki biri ile yakınlaşmak, onun casus olarak size bilgi sızdırmasını sağlamak gibi bir yöntemi de deneyebilirsiniz.

Başkasından etkilendiyse ne yapmalı?

Diyelim bu ayrılıkta yakında olan biri, sizi ya da onu etkilemeyi başardı. Hemen ayrılık fikrine kapılmadan ve öfke krizleri geçirmeden önce, ondan neden etkilendiğinizi ya da sevgilinizin neden etkilenmiş olabileceğini düşünün. Eğer mesafeler, ziyaret etmeye uygunsa, mutlaka sık sık yanına gidin. Bazen, sırf yanında birini görmek istediği için başkasından etkilenmiş olması bile mümkün, ilişkinizdeki eksiklikleri tespit edin ve ortadan kaldırmak için çabalayın. En azından sonunda ayrılık olsa bile "Denedik, olmadı" diyebilirsiniz rahatça. Şüphe, salgın bir virüstür; güven ise kendini kolay kolay göstermez. Şüphe duymanız gereken birine karşı, sonsuz güven beslemek ise ciddi bir tehlikedir. Kendinizi kandırarak mutluluğu ve özgüveninizi yitirirsiniz.

İletişimsizlik ve paylaşamamak en büyük problemlerdir!

Hemen hemen her gün, mümkünse ağırlıklı olarak telefon ya da görüntülü görüşme yöntemini kullanarak ilişkiyi sıcak tutun. Ancak bu tür sanal görüşmelerde, yüz yüzeyken daha cesur ve samimi olduğumuzu sanırken, aslında adı üzerinde "sanal" bir paylaşım yaşıyoruz. Bu sanal paylaşıma güvenerek karşı karşıya geldiğimizde ise iki farklı insanmışız gibi bir bocalama evresi yaşayabiliyoruz. Bu nedenle olayları sıcağı sıcağına, mümkün olduğu kadar yüz yüze, bu mümkün değilse telefonda konuşarak çözümlemeye çalışın.

Ortak bir gündeminiz var mı?

Her seferinde onun yanında olduğunuzu hissetmesini sağlayacak yaratıcı bir şeyler bulun. Bir filme gidin ve sonra da ona, onun sevebileceği bölümlerini anlatın. Sevgilinizi düşünerek, sevdiği bir tatlıyı yiyin ve bu anı mutlaka onunla paylaşın. Birden kısa bir e-posta gönderin ve sizin "şimdiki zamanınızı" onunla paylaşın. Bunu hemen o anda okumasa bile, okuduğu zaman yanınızda gibi hissedecektir. Yazışıp konuşurken birbirinize ait bir kıyafeti giymek de bir yol olabilir.

Ona sık sık mutlu günlerinizi anımsatın!

Aradaki mesafeyi azaltmanın yollarından biri de geçmişinizi sürekli canlı tutmak ve mutlu günlerinizi ona hatırlatmaktır. Eğer çok az görüşebiliyorsanız, insanoğlunun nankör hafızası onu gerçek bir yabancıya dönüştürebilir. Geçmiş anılarınızla ilgili bir sürpriz hazırlamak işe yarayabilir. Örneğin, ilk gününüzden itibaren güzel anlarınızı listelediğiniz bir yazı göndermek, onun size almış olduğu hediyeleri yan yana dizip fotoğrafını çekmek, eski mesajlarınızı saklamak ve bunları tekrar göndermek gibi buluşlar hem yakınlaştırır hem de külleri yeniden alevlendirebilir.

Değişim tehlikesi

Ayrılık; askerlik gibi mecburi durumlardan kaynaklanıyorsa, ondaki büyük değişimlere hazırlıklı olun. Özellikle askerliğin, çoğu erkeği değiştirdiği bilinen bir gerçek. Bu, en hassas, en şüpheci oldukları dönem olarak bilinir ve pek çok ilişki, ya askerlik öncesinde ya da sonrasında bitme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Bu süreçte bambaşka yönlerini göstermesine hazırlıklı olun. Eğitim ortamı da yeni insanlar, yeni bakış açıları, beraberinde de zorluklar getirdiği için sevgilinizde değişiklikler yaratabilir. Önceki hayatını küçümseme, uzaklaşma ya da eski günlerini unutma gibi sorunlar doğurabilir.

Sevgiliniz değişirken siz yerinizde saymayın...

Sevgilinizin değiştiğini fark ettiğiniz durumlarda onun duygularını ve düşüncelerini anlamaya, tahmin etmeye çalışın. Size yönelik ya da sizle ilgili gibi görünen sorunların aslında tamamen değişen psikolojisinden kaynaklandığını fark etmeye çalışın. Böyle bir dönem, sizin ona karşı olan hislerinizin gerçekliğini de test etme zamanıdır. Çabuk pes ediyorsanız, belki siz de bu ilişkiyi yeterince istemiyorsunuz demektir. Ancak bütün bu düşünceler ışığında galiba en önemlisi; ilişkiye sahip çıkmaya çalışırken değişime direnmemekte... Gitmek isteyeni bırakın gitsin, ya da gitmek istiyorsanız gidin. Zaten önerilerimiz kalıp 'savaşmak' isteyenlere...Cosmopolitan
 
Üst Alt