Seni anlıyorum....

Seni anlıyorum, demek büyük bir yalandır. Kocaman bir yalan.

Kimse kimseyi anlayamaz ve tanıyamaz dünyada...

Var olan en sağlam zırh insan vücududur. İçindekileri en iyi saklayan odur. Koridorlarında birikenlerin kokusunu bile yaymaz dışarıya. Deliliğinin kokusunu, anormalliğinin kokusunu duyamazsın yanında gazete okuyan adamın, otobüs durağında. Sadece gördüklerin vardır.

Beş duyunun algıladığı kadar anlarsın aileni, sevgilini, çocuğunu. Dolayısıyla herhangi bir şeyi, birini anladığına, ama gerçekten anladığına emin olmak, sarıldığında arkasında ellerini kavuşturabilecek kadar o şeyi ya da kimseyi anlamak olağanüstü bir durumdur.

Ve çok zaman isteyen söz konusu olağanüstü ilişki için, olağanüstü bir insan olmak gerekir.

H.G....K.K

Hiç düşündünüz mü ne kadar çok kullandığınızı SENİ ANLIYORUM sözünü...
Gerçekten ANLIYORMUYUZ...
 
Bir insanın hmm seni anlıyorum kalıplarını kullandığında gerçekten anlamışmı anlamamışmı anlamak için ne anladın diye sormak gerek..
 
SENİ ANLIYORUM = Karşısındaki insan için yapacak birşeyi ya da söyleyecek yerinde bir sözü olmayanların mevzuyu geçiştirmek için söylediği bir sözdür bence.
 
Kime neyi anlattığına bağlı biraz, bu ikili eğer doğru orantılı ise, anlayabilme ihtimalide doğru orantılı olacaktır ^_^ anlayış beklentisi biraz bencilce, çünkü bundan dert yandığımız anlar çoğunlukla duygusal anlarımız, ki, bu hassasiyetten dolayı daha etkili sözler ya da tepki beklentisine girmeden, karşındaki insanında ruh halini hesaba katmalı insan. Kendini ifade edebilme yeteneğininde bunda büyük bir payı olduğunu unuturuz genelde ve duyguların ifadesi güçtür. Bizim için çok anlamsız olsa da, karşımızdaki insan için çok büyük öneme sahip birşeyi mesela? Ne anlayabilirsiniz? Birazda onun hissettiklerini ifade edebilmesine bağlı gibi.

Bu anlayış beklentisinin nedeni de oldukça ''anlamsızdır'' zaten ^_^

Evet; bazen -hatta çoğu zaman anlamını yitirmiştir, oldukça sahtedir ''seni anlıyorum demek, duymak...
 
insanlari tanimak gercekten cok zor bazen bulutlu bir gök yüzü
bazende sakin bir deniz, kirk yil sirdinda tasirsin yere indirdigin
zaman sana tanimadigin bir insan gibiodir.
 
Üst Alt