• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Şemse Nine

• Konbuyu başlatan Venhar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Şemse Nine

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Canakkale harbi zamaninda yeni evli bir cift varmis. Evlenmelerinin üzerinden fazla gecmedigi halde Bey'i yedek subay olarak askere cagirmislar. Bey'i gittikten sonra genc kadin hic disari cikmamis. Evleri iki katliymis kendi alt katta yasiyormus ve üst katida kiraya vermis. Onunla geciniyor ihtiyaclarini baskalarina aldiriyormus. Ama kendisi Katiyyen disari cikmiyormus. Kimsede nedenini bilmiyormus.
$emse Nine Bir gün üst kattaki kiraci Semse Nine'yi gelinlikli ve boynunda ekşi bir gerdanlikla sanki birinin karsisinda dikiliyormus gibi görmüs. "Hayrola Semse Nine ne bu halin" diye sormus. Nine söyle cevap vermis:"Hiic ogul ben yillar önce rahmetli ile bugün evlenmistim! Bak Er'imin yüz görümlügünüde taktim! Belki gelir diye onu bekliyorum." "Peki" demis komsusu "Neden hic evden cikmiyorsun be nine?" "Nasil cikayim ogul kocam giderken bana:Karicigim gencsin güzelsin. Gözüm arkada kalmasin. Ne olur ben dönene kadar evden cikma dedi. Bende 86 seneden beri kapinin önüne bile cikmiyorum."

Iste Sadakat diye ben buna derim....

http://www.tatliaskim.com/hikayeler-oykuler/414919-$emse-nine.html

Üst Alt