Selvi kılıçdaroğlu

SELVİ KILIÇDAROĞLU
Mehmet Necati GÜNGÖR

O bir lider eşi.

Eşinin bir adım arkasında duran, onu sevgisi ve şefkati ile bağrına basan, yücelten lider eşlerinden birisi.

Tam bir Anadolu kadını.

Onu ekranda ikinci,ya da üçüncü kez görüşüm.

CNN Türk, kendisini Adalet yürüyüşü arasında eşi Kemal Kılıçdaroğlunun yanında röportaja aldı.

Sorulan soruları akıllıca, zekice, ölçülü bir şekilde cevapladı.

Yürüyüşe katılan ayakkabısı yırtık amcayı anlatırken gözündeki acı, bizim de yüreğimize işledi.

Ve Sakaryada bebeği ile vahşice öldürülen Suriyeli kadının dramı.

Her ikisinde de vicdan ve merhametin yaşarttığı iki gözü gördüm Selvi hanımın yüzünde.

Mülakatı evimde eşimle birlikte izledik.

Taktir edilmesi gereken bir lider eşi. dedim.

Eşim de görüşüme katıldı ve gerçekten aklı başında bir hanımefendi diyerek beni onayladı.

Selvi hanımı izlerken, eski Cumhurbaşkanlarımızın ve Başbakanlarımızın muhterem eşleri gözlerimin önüne geldi.

İkinci Cumhurbaşkanımız rahmetli İnönünün rahmetli eşi Mevhibe İnönü (ölümüne ağladığım analardan birisidir.)

Üçüncü Cumhurbaşkanımız rahmetli Celâl Bayarın vefakâr eşi rahmetli Reşide Bayar.

Rahmetli Menderesin çileli eşi rahmetli Berrin Menderes. (Çektiği çileli hayat halâ yüreğimi kavurur.)

9. Cumhurbaşkanımız rahmetli Demirelin değerli eşi rahmetli Nazmiye Demirel.

Rahmetli Alpaslan Türkeşin eşi rahmetli Muzaffer Türkeş.

Rahmetli Necmettin Erbakanın merhum eşi Nermin Erbakan.

Eşlerinin ünvanlarını kullanmadılar.

Eşlerinin önünde yürümeyi akıllarından bile geçirmediler.

Bilmişler gibi konferanslar verip kendilerini gülünç duruma düşürmediler.

Oturup, kalkmalarıyla, kıyafetleriyle, ağır başlılıklarıyla toplumda güzel izler bıraktılar.

Saygı gördüler.

Sayın Selvi Kılıçdaroğlunu da tarihimizin bu saygın lider eşleri arasında saymamız gerekiyor.

Duruşuyla, asaletiyle, insanlara olan şefkati ve merhametiyle.

Yüreğimizi ısıttı.

Saygılarımızı iletiyoruz.

Yaww şaka mı bu?
Adamın saydığı tüm isimler ölü ve çıkmış "kılıçdaroğlunu da bunlar arasında saymalıyız" diyo!!! Yaşayan adamı mefta eder bunlar. Ben de solcuların alayını sevmem ama şu yazıyı görünce kılıçdarın karısına acıdım.... Yani ölüler arasında sayılmasına acıdım...

O kadar lider eşi saymış ama econun rahşanını saymamış. Hem de "bilmiş gibi konferans verenler" diyo ki belki de rahşana laf atıyor.

demirelin karısının da aynı demirel gibi masonik hizmette bulunduğuna da değinmemiş. Kısaca birilerini okşiicak yazılar bunlar. Ne bilimsel ne de fikirsel değiller..

Evet komik durumlara düşen, kendilerini bir şey zanneden, lider eşleri ve hatta akrabaları, bizlere geçmişteki lider eşlerini anımsattı...Selvi Kılıçtaraoğlu fazlasıyla saygıyı hakeden biri...