• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Şehit Kubilay Filmi 23 Aralıkta gösterimde Yalçın Mıhçı Arda Kural

Okunuyor :
Şehit Kubilay Filmi 23 Aralıkta gösterimde Yalçın Mıhçı Arda Kural

matraxxx

Acemi
Üye
Şehit Kubilay Filmi Atatürk Filmi Yalçın Mıhçı Arda Kural ilk kareler
Atatürk'ü Yalçın Mıhçı, Kubilay'ı Arda Kural oynuyor.

YALÇIN MIHÇI
Ankara, Turkey

28 Şubat Merzifon doğumlu olan sanatçımız, biri konservatuar olmak üzere 2 üniversite mezunudur. Söz ve müziklerinin tamamı kendisine ait olan 500' ün üzerinde bestesi mevcuttur. Bu ülkede gerçek sanatçılara değil, magazin dünyasının azsolistlerine değer verilmesine ve müzik piyasasındaki yozlaşmalara kızarak Amerika'ya yerleşmiştir. Amerika'daki kültür elçimiz olan sanatçımız, son 20 yılda Amerika'ya gelen en güzel ses seçilmiş ve Amerikalılara, yarısı Türkçe yarısı İngilizce olarak Türk sanat müziği konserleri vermiş, özellikle caz ve hicaz birleşimi olan eserleriyle Amerikan müzik endüstrisinde haklı bir yer edinmiştir.

WHY adlı şiiri Amerika'da yılın şiiri seçilmiş ve yine Yalçın MIHÇI tarafından bestelenen bu eser Beyazsaray arşivlerine girmiştir.

Yalçın Mıhçı'nın ülkemizde ise piyasaya henüz yeni çıkarttığı "KUMLARA ŞİİRLER YAZDIM" adlı bir albümü mevcuttur... Sanatçımızın kitapevlerinde halen satılmakta olan " Şarkı Böyle Söylenir-kötü ses yoktur, kötü söylemek vardır " isimli bir de kitabı bulunmaktadır.Türk kültürüne verilecek en büyük hizmetin, eşsiz müziğimizi evrenselleştirerek dünyaya tanıtmak olduğuna inanan Yalçın MIHÇI, herkesi Türk kültürüne sahip çıkmaya ve bu büyük mücadelede elinden geleni ortaya koymaya davet ediyor.

Yalçın MIHÇI, hastalığı süresince Müzeyyen SENAR'ı hiç yalnız bırakmamış, defalarca Senar'ı ziyaret ederek vefa ve dostluğun en samimi ve içten örneklerini sergilemiştir. Yalçın MIHÇI, " Müzeyyen Senar'a Saygı Klibi " olarak tanınan eserini POPSTAR-ALATURKA finalinde okumuş ve çok büyük hayranlık toplamıştır. Senar ise, içerisinde Yalçın Mıhçı'nın kendisi için sözlerini yazıp bestelediği eser de bulunan KUMLARA ŞİİRLER YAZDIM albümünü imzalamıştır. Mıhçı: "Hayatımın en anlamlı hediyesi SENAR'ın imzasıdır" diyerek duygularını çeşitli röpörtajlarda dile getirmiştir.

Yalçın MIHÇI, yakında sinemalarda gösterime girecek olan Kubilay Filminde ise Atatürk'ü canlandırmaktadır.
 
Üst Alt