• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Şehit Hıristiyanlar meselesi

Okunuyor :
Şehit Hıristiyanlar meselesi

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
Tabi buradaki şehitlik hakiki şehitlik değil. Hükmi şehitliktir, manevi şehitliktir. İki çeşit şehitlik var. Biri hakiki şehitlik, diğeri hükmi şehitlik, yani manevi şehitlik… Tabii manevi şehitlik hakiki şehitlik gibi değildir.
Bu cümlenin "nezahat" ve "nezaket"'ine dikkatleri çektikten sonra, acizane kanatimi belirtmek isterim.

Risalei Nurlardan istifade ettiğim edeli, okudum okuyalı hep şunu gördüm ve şunu anladım, ve şunu duydum Nur derslerinde ; "Hakkın hatırı ali'dir hiç bir hakka feda edilmez." kaidesi hükümran oldu her dem'de...

Risalei Nur'un hedefinde seadet'i darey, ve neticesinde de marziyatı ilahi vardır. Gerisini varsın akıl sahipleri hesap etde dursun...
Herkese Selam,
Ne güzel bir kelam,
Hizmete devam wesselam.

bogacsony

Acemi
Üye

Bu cümlenin "nezahat" ve "nezaket"'ine dikkatleri çektikten sonra, acizane kanatimi belirtmek isterim.

Risalei Nurlardan istifade ettiğim edeli, okudum okuyalı hep şunu gördüm ve şunu anladım, ve şunu duydum Nur derslerinde ; "Hakkın hatırı ali'dir hiç bir hakka feda edilmez." kaidesi hükümran oldu her dem'de...

Risalei Nur'un hedefinde seadet'i darey, ve neticesinde de marziyatı ilahi vardır. Gerisini varsın akıl sahipleri hesap etde dursun...
Herkese Selam,
Ne güzel bir kelam,
Hizmete devam wesselam.

Sevgili müellif kardeşim,

tam güzel yazıyorsun bir şey demiyorum ama soru soruyorum cevap alamıyorum bunu anlamıyorum...

Üst Alt