Şehir Tiyatrolarında Yeni Oyun "Bekleme Salonu"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2009-2010 sezonu yeni oyunlarından Bekleme Salonu, 25. Genç Günler kapsamında, geçtiğimiz Mayıs ayında ilk kez sahnelenmişti. Oyun, 14 -18 Ekim tarihleri arasında, İ.B.B. Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde izlenebilir.
Yiğit Sertdemir’in yazdığı, Tolga Yeter’in yönettiği Bekleme Salonu’nun müziğini Selim Can Yalçın, sahne-kostüm tasarımını Ayhan Doğan, ışık tasarımını Fatih M. Haroğlu, efekt tasarımını Yusuf Tuncer yaptı. Bekleme Salonu’nda Cengiz Tangör, Ertuğrul Postoğlu, Zeynep Özyağcılar rol alıyor.

Üç kişi aynı amaçla geldikleri bekleme salonunda, küçük bir ‘engel’le karşılaşırlar. Yapmaları gereken beklemek mi yahut beklemekten vazgeçip, içine sürüklendikleri şifreleri çözmek mi? Her şifre sadece akıl yürüterek değil aynı zamanda onlara verilen oyunun kurallarıyla çözülmeli. Kazanmak uğruna, birbirlerini yok etmeyi göze almaları da gerekebilir. Fakat kaybettikleri kazandıklarına göre ne kadar önemli. Bunun kararını herkes kendince verebilir. Sonuçta herkesin bir gün, bir yerde karşısına çıkabilecek bir “Bekleme salonunun” neden, nasıl, ne zaman, yaşanacağını merak ediyorsanız beklemeye gerek yok.
 
Üst Alt