• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Şaşırtıcı Bir Windows Olayı !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Quarezma

Amatör
Üye
windows ta masa üstünde con adında klasör açılamıyor....

bunu bir hintli bulmuş ve bill gates bütün microsoft elemanlarını bir araya toplamış...... bu sorunu araştırıyorlarmış......

isterseniz sizde deneyin.....

masaüstünde con adında klasör açılamıyor.....

blueblue

Acemi
Üye
hangi foruma girseniz bu konu sanki çok önemli bir olaymış gibi anlatılıyor..con adında bir dosya oluşturulamasın..ne olmuş yani dünyanın sonumu?sende con adında bir dosya oluşturmayıver.

Cerrah

Tecrübeli
Üye
Ne işe yarar Ki ? de Hatırlamanız gereken bunu yaptılarsa bir bildikleri vardır olmalı... Photoshop nasıl bir fotorafçıya lazımsa buda belki X firmaya lazımdır değil mi.

Dr_Max

Acemi
Uzaklaştırıldı
muhtemelen windows un alt yapısında con isimde bi klasör var bu klasör büyük bi önemlilik icindeyse ve sistem karmasıklıgından con isimli kasörle eslesme yapmaya calısır bu klasörün koruması varsa system con ismine izin vermez nasıl her site kurdumuzda config dosyası var buda aynen böle bisi

aslında benim microsoftta calısmam lazımmışda hancanmışım abey :D

Quarezma

Amatör
Üye
blueblue' Alıntı:
hangi foruma girseniz bu konu sanki çok önemli bir olaymış gibi anlatılıyor..con adında bir dosya oluşturulamasın..ne olmuş yani dünyanın sonumu?sende con adında bir dosya oluşturmayıver.
arkadasim ilgini cekmiyorsa ne yaziyorsunki yazmaktan ziyade bakmana bile gerek yoktu ...

the_police

Acemi
Üye
bildiğim kadarıyla "con", "console" kelimesinin kısaltması dos zamanlarında.

çoğu bilgisayarın çıkış ünitelerinin kısaltması olan diğer tüm "yasaklı isimler" listesi (bildiğim/bulduğum kadarıyla) şu şekilde:

prn, nul, com1, com2, com3, com4, con, aux, lpt1, lpt2, lpt3

bu kelimelerle dosya oluşturamazsınız

SoLDieR07

Acemi
Üye
con adında açamadıysanız bide PRN yi deneyin bakalım:mood_wink: buda açılmıor bunu ben buldm amaSuper:

delirmen

Acemi
Üye
Con dosyası oluşmuyormuş bil gates bile neden olduğunu bilmiyormuş muş muş.

Bilgisayarla ilgili bir iş yapıyorum genellikle windows üzerinde.
Etrafımdakiler sürekli bu salak şeyi sorup sen biliyormusun diyor bende konunun nereden bu kadar yayıldığını merak ediyordum. Her soruluşunda da sinir katsayım artıyor tabi
Arkadaşlar çok merak ediyorsanız microsoftun sitesine girin ve con yazıp aratın. 100 tane makale bilgi var.
Ama en önemlisi naming a file "Dosyalara nasıl ad verilir" adında bir makale var
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/fileio/fs/naming_a_file.asp
adresi budur. Ne yazıyor burada
Do not use the following reserved device names for the name of a file: CON, PRN, AUX, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, and LPT9. Also avoid these names followed by an extension, for example, NUL.tx7.
Windows NT: CLOCK$ is also a reserved device name.

Böyle efsanelere inanıp başkalarının kafalarını karıştırmadan önce google yazıp bir arayın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt