Şaşırdım kaldım bu hayatta

Arkadaşlar ben 27 yaşındayım. Evlenmek yuvamı kurmak isteyen biriyim. Ve bazı şeyler anlatacağım,lütfen okuyun ve fikirinizi ve düşüncelerinizi yardım konusu olarak yazın. Buna ihtiyacım var.....

1.Derdim​

Ben Bilgisayar Teknik Uzmanıyım.2 yıllık meslek okulu okudum ve iş bulamadım. Artık bir şirkette gözüm yok. İstediğim bir iş yaptığım meslek olsun dedim,olmadı.Şimdi teknik serviste çalışmak bana yetecektir.En azından geleceğimi kurmama yardımcı olur. Ancak iş veren yerlere gittiğimde kemik eleman denilen bir durum var.Bu nedir arkadaşlar? Kemik eleman nasıl birşey oluyor? Neyse 2 yıldır işsizim ve mesleğimden başka işler yapmak istemiyorum. Mesleki bilgilerimi neredeyse unuttum. Bu konuda yardımcı olup,ne yapmam gerektiği,en azından düşüncelerinizi alabilirmiyim.Ne yapcam bir yol?

2.Derdim​

Bir kıza aşık oldum.Benden 1 yaş büyük ama güzelliği kadar iyi niyetli bir kız ve hemşirelik yapıyor. Şimdi o kıza açıldım. Hoşladığımı ve tanımak istediğimi söyledim.Gönlünde bir sevdiğin yoksa benimle çıkar mısın gibi sözler söyledim.
Çok hoşuna gitti ve hayatımda ilk defa bu şekilde teklif edeni hiç düşünmüyordum.Cevabı hayır veya evet olmadı. Direk olmaz dedi.Sordum neden bir sebebi var mı? Eğer söylemek istersen dedim. Söylediği şuydu,Babam hasta ve ben hem çalışarak hemde mesleğim gereği ona bakıyorum.Hatta mesleğimde ilerlemek istiyorum.Bir sevdiğim yok ama olmaz.Sonra günler geçtikçe sohbeti koyulaştırdım. Bana söylemek istemediği şeyler olduğunu düşündüm ve kendisine söyledim.
Bu ailevi sorunların olması seninle bir ilişki yaşamamı etkiler mi? diye dedim. Sonra Çoğu kadın bir ilişki yaşar ve sarsılır,sonrada korkarlar.Başka bir ilişki istemezler.Eğer böyle birşey varsa korkun yersiz,beni tanırsan seveceğine eminim..... ve dediğim çıktı,açıldı bana,dedi ki;ben 2 yıl önce bir ilişki yaşadım ama sana anlattığım ailevi sorunlar yüzünden çocukla ilgilenemedim. Çocukda üzüldü bende üzüldüm. Aynısı olmasını istemiyorum.Beni anla lütfen dedi.Yaşım 32-34 erse bile ilişki istemiyorum.Ne yapsam olmadı.Düşüncelerinizi alabilir miyim?
 
Üst Alt