Şarjlı pillere dikkat

Hastabne literaturune gecmeyen olaylar vardir'hemde cokcadir' ama travma olarak kayitlarda gecer sadece'

mesela Motorlardan cikan rulmanlardan misket cikartirken cekicle kirarlar veya tasla'' o misket karniniza girer bir silah gibi boyle vakalar coktur.

siz farkinda degilsiniz Bomba tasiyorsunuz' hemen her yerde bomba var'

25 seneden fazladır Hemen her malzemede(saatler-kumandalar hariç) şarjlı pil
kullandım –halen de kullanırım,,1998 de gemide elimdekiler eskiyince
PAKISTAN –KARACHI limanından ucuz şarjlı pil aldım-çin malı,
Enonezya –BALIKPAPAN limanına gelince şu pilleri şarja koyayım dedim,limanda müzik dinlerim diye,,İstemeden fazla şarj ettim , pilleri şarj makinesinden çıkarırken Öyle bir patlama oldu ki elimde :Triste:
BOOOOOMM ! metal kaplı oldugu halde, 210 meterlik gemimizin baş tarafında çalışan gemici arkadaşlar bile duymuş sesi. Elimdeki şarjlı pil İnfilak Etti,, Pilin üzerindeki çelik parça BOMBA gibi
Baş kalın parmağımı şekilsizce yaraladı, Diğer çelik parça ise sağ omuzum içine girmişti,
Bir anda geçici sağırlık sessizlik ve sıcak kan damlalarıyla elimi tuttum. Yardıma gelenlere
Bişey yok ,Bişey yok dedim, oysa ben sadece parmagımdan kan geliyor sandım,
elbiselerimin içini delip geçen çelik parçasının 1 tanesini çıkardılar ve öylece diktiler. Uyuşturmadan
32 dikiş baş parmagıma 14 tane de gögsüme, Evlendikten sonra hanım farketti ben yara zannediyordum onu
ama bir parça vardı içimde..hanım burda bişey var dedi.. Mıknatısı aldım Eski dikişlerin üstüne tuttum
yapışıyordu—unutulmuş 1 parça daha metal vardı içimde, Sevk alıp Kartal devlet hastanesine gittim, :Entusiasmado:

içimde çelik parçası var dedim,, bakarmısınız ?
baş hekim : nerden anladın dedi ?? başhekimin muzip biri olduğunu görünce gözümü kırptım:Seguridad:
bununla dedim mıknatısı çıkardım , Bakın yapışıyor demek çelik parçası var içimde..

Başhekim gözünü kırparak dedi ki bekle , Bütün fırlama doktorları çağırdı , gelin görün dedi sizi rontgen doktorları, hasta değişik bir teşhis yolu bulmuş ,
Hiç aklımıza bile gelmeyen mıknatısla kendini teşhis etmiş ,görüyormusunuz öğrenin dedi.bana göz kırptı
Sen dedi ban bişey öğrettin ya ,Ben baş hekimim Senin bu basit ameliyatını da ben yapıcam dedi ve
İçimde kalan son çelik parçasını da çıkardık ,sohbet ederek... kist oluşturmaya başlamış bir şekilsiz parça.
Ucuz Şarjlı Pil almayın, Ucuz Cep Telefonu Pili Kullanmayın , Çok Şarj Etmeyin.
Bilginize.

senolmutlu@2005

Üst Alt