Sarı siyah

İki can dostun Ahmet Nacar ve Ahmet Şerif İzgören'in kendi duygu ve mizah dolu kalemlerinden çocukluklarında yaşadıklarını ailelerini dostluklarını haylazlıklarını eskinin değerlerini tüm gerçekleri ile anlattıkları kahkahalarla okuyacağınız nostaljik bir kitap. Her okuyucu kendi çocukluğundan birçok şey bulacak bu satırlarda.

... Yıllardır oynadığımız bir sahne vardı; ağaçlardan çiçeklerden bahçelerden gülüşlerden dekorları olan ve bir oyunumuz vardı; büyüklerden küçüklerden kedilerden ve köpeklerden oyuncuları olan. Severek oynadık içimizden geldiğince el ele tutuşarak içimizdeki aydınlık yüzümüzde bir gece unutmadan. Her gece sahnedeydik en sevdiğimiz rolümüzden ve sevdiklerimizden vazgeçmeden. Oyun bitti dekorlar toplanıyordu artık Çiğli Askeri Lojmanları'nda. Alkışlıyordu bizi elleri patlarcasına zaman. Şimdi yeni bir oyun varmış daha önce oynanmamış ve bizim için yazılan...

"Okumadan önce son uyarı! Bu kitabi okuduktan sonra yaşama eskisi gibi bakamayabilirsiniz. Okuduğunuzda 'ben niye böyle şeyler yaşamadım' diye üzülmeyeceksiniz; ama yaşadıklarıma ben neden böyle bakmadım yitip gitmelerine nasıl izin verdim' diye içiniz burkulabilir. Bu kitapta yaşadığı her anın fotoğrafını çeken ve her bir fotoğraf karesini duyarlılık- zeka - mizah duygusu saç örgüsüyle bir film haline getiren insanları izlemeye doyamayacaksınız. Samimi ve zorlamasız anlatım yaşamın derinliklerindeki pırıltıları önce meşale giderek bir fener alayı haline getirirken oluşan anafor sizi çekecek ve kitabın sonuna kadar içinden çıkamayacaksınız. Benden söylemesi."

Ümit Koçak
"Harika! Bu kitap hepimizi çocukluk çağına ait hatıralarımıza götürecektir. Bu kitabi okurken çok kahkaha attığımı itiraf etmek istiyorum."

Ayten Başaran
Kitap Kapak
Sarı Siyah
· İzgören Yayınları
· Basım Tarihi : 01 - 2010
· ISBN : 9789756093016
· Sayfa Sayısı : 287
· Etiket Fiyatı : 11.00 TL

kitaptürk
 
Üst Alt