• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Sanem hanim kanser

Okunuyor :
Sanem hanim kanser

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Bir kanser haberi daha
"Adını Feriha Koydum" dizisinin setinde ikinci kanser şoku yaşandı. Dizide kapıcı Zehra karakterini canlandıran Vahide Gördüm'ün ardından Sanem rolüne hayat veren Deniz Uğur da meme kanserine yakalandı.

Düzenli olarak yaptığı elle muayene sırasında göğsündeki kitleyi fark edince doktoruna başvurduğunu belirten Uğur, her iki göğsünde birden kanserli kitle bulunduğunu öğrendi. Aldığı haberi soğukkanlılıkla karşıladığını belirten Uğur, önümüzdeki hafta için ameliyat tarihi aldı.

Milliyet'in haberine göre, meme kanseri vakalarına artık çok sık rastlandığını belirten Uğur, "Kontrole gittiğimde bu ihtimal aklıma gelmişti. Çevremde de çok sık duyduğum bir rahatsızlık. O yüzden doktorum hastalığı söylediğinde pek bir şey hissetmedim. Çünkü bu artık grip gibi bir rahatsızlık oldu. Ailemde hiç meme kanseri vakası yok ama bu devirde artık çevre şartlarından herhalde pek azımız bu rahatsızlığı yaşamadan atlatacak. O yüzden doğal karşılıyorum. Gün içinde hiç aklıma gelmiyor, üzerinde durmuyorum. Filmim vizyona giriyor, onun heyecanını yaşıyorum. Üç çocuğumla ilgileniyorum. Düşünecek daha önemli şeyler var" dedi.Hemen Vahide Gördüm'ü aradı
Kansere yakalandığını öğrendiğinde Vahide Gördüm'ü aradığını belirten Uğur, "Benimle yakından ilgilendi. O her koşulda çok dik duran, güçlü, güleryüzlü kendine güvenen biridir. O yüzden birbirimizi çok iyi severiz. Hatta şimdi diğer telefonumdan onunla mesajlaşıyorduk. Geçen gün de buluştuk, onu eskisinden çok daha güzelleşmiş ve sağlıklı gördüm. Bir kadın saçsız bile bu kadar mı güzel olur?" diye konuştu. Uğur ameliyat olduktan 2 gün sonra sette çalışmaya devam edeceğini, kemoterapi safhasında da peruk takacağını anlattı.

Henüz birkaç ay önce Vahide Gördüm'ün meme kanseri haberiyle sarsılan "Adını Feriha Koydum" dizisi ekibi ise bu yeni gelişmeyle beraber büyük üzüntü yaşadı. Tedavisi nedeniyle diziden ayrılan Vahide Gördüm'e hastalığını öğrendiği günden beri büyük destek veren Medyapım'ın patronu Fatih Aksoy, "İki değerli oyuncumuzun başına böyle bir durumun gelmesi ilginç bir tesadüf. Allah herhalde bizi sınıyor. Vahide ile bu sabah görüştük, sağlığı çok iyi. Deniz'i de sette rahat ettirmek için elimizden geleni yapacağız" açıklamasını yaptı.
mynet.com
 

kirmizigül

Kıdemli
Üye
kanser dedigi gibi girip hastaligi gibi nerde nezaman cikacagi
belli olmuyor iki gec sanatciya tanridan sifalar diliyorum.
 

mopsy

Emektar
Üye
Uğur: Bana talihsiz kadın demeyin

Merhaba

Meme kanserine yakalanan Deniz Uğur, kendisine talihsiz kadın diyerek acıyanlara kızdığını söyledi. Mücadeleye saygı duyduğunu belirten Uğur, Ben Her şerde bir hayır vardır sözüne çok inanırım dedi.

Adını Feriha Koydum dizisinin Zehrası Vahide Gördümden sonra Sanem karakterini canlandıran Deniz Uğur da meme kanserine yakalandı.

Göğsündeki kitleyi fark edince doktoruna başvuran Uğur, hastalığını öğrendikten sonra internetteki sitesinde bir yazı kaleme aldı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Deniz Uğur şu ifadeleri kullandı:

Haberi alanların tümü bana aynı cümleyi söyledi ve bununla gururlandığımı itiraf ediyorum: Meme kanseri ne ki? Sen bununla top diye oynarsın. Haklılar. Bu hafta geçireceğim operasyonu gerçekten ciddiye almıyorum. Sonrasındaki tedavi sürecini de. Şunu iyi biliyorum: Hayatta, doğum yapmaktan daha zorlu bir iş yok. Belki de bu yüzden ameliyat olacağım, kemoterapi göreceğim diye gerilmek şöyle dursun, gün içinde aklıma bile gelmiyor. Şimdi saçlarım dökülecek diye üzülme fikri komik geliyor. Ya da göğsümü alacaklar diye. Bu talihsiz kadının başına gelmeyen kalmadı diye yakınanlara çok kızıyorum, haberiniz olsun. Her fırsatta ne kadar mağdur olduğunu dillendirip sempati toplamaya çalışan tiplerden değilim çünkü. Hiç sevmem o halleri. Saygı da duymam. Mücadeleye saygı duyarım. Yakınıp dövünmeden verilen mücadeleye. Vahidenin duruşuna saygı duyarım. Her şerde bir hayır vardır sözüne de çok inanırım.

Uğur, yazısının ardından Twitterdan şu notu paylaştı: Sitemde paylaştığım yazı, spekülasyonu önlemek ve toplumsal bir konunun altını çizmek amaçlıdır. Bunun dışında her telefona cevap vermek ve her yayına bağlanmak mümkün değil. Anlayış göstereceğinize inanıyorum. Hepinize sevgiler, teşekkürler.
msn.com/ntv
 

mopsy

Emektar
Üye
Sen meme kanseriyle top gibi oynarsın

Merhaba

Göğüs kanserine yakalanan Deniz Uğur, sitesinde duygularını anlattı: Arkadaşlarım bana sen meme kanseriyle top gibi oynarsın diyorlar. Doğru söylüyorlar. Saçlarım dökülecek kaygım yok. Ne çalışmaktan, ne de eğlenmekten vazgeçmeyeceğim...

Adını Feriha Koydum dizisinde Vahide Gördümden sonra göğüs kanserine yakalanan ikinci oyuncu Deniz Uğurun hastalığı sanat camiasını sarstı. 38 yaşındaki oyuncu, kanser haberini ilk aldığı dakikadan itibaren neler hissettiğini kişisel sitesi denizugur.com adresindeki Amazon başlıklı yazısında anlattı.

İşte o yazıdan pasajlar:

- O gün setteyken doktorumdan telefon geldi Koordinatörümüz Batuyla göz göze geldik. O, çıkacak pataloji raporunu beklediğimi biliyordu Telefonun diğer ucunda bana gerekli açıklamayı yapan doktor sözünü tamamladıktan sonra, başımı salladım... Batu anladı... Hiç adeti olmadığı halde bir sigara yakıp dışarı çıktı.. Stresini anlıyordum... Beni çok sever. Ayrıca, aynı sette iki oyuncuya peş peşe meme kanseri teşhisi konulması da şaka gibiydi Ama tabii ki biz bunu da aşacaktık.

- Bu süreçte, haberi alanların tümü bana aynı cümleyi söyledi ve bununla gururlandığımı itiraf ediyorum: Meme kanseri ne ki? Sen bununla top diye oynarsın.. Haklılar.. Bu hafta geçireceğim operasyonu gerçekten ciddiye almıyorum.. Sonrasındaki tedavi sürecini de..

- Şunu iyi biliyorum: Hayatta, doğum yapmaktan daha zorlu bir iş yok.. Dokuz aylık hamilelik sırasında vücudunda meydana gelen değişimleri saymakla bitiremezsin.. Bir kadının acı eşiği sınırlarını doğumdan daha çok zorlayacak başka bir deneyim olabileceğini de sanmıyorum.. Ben bunu iki kez yaşadım, güle oynaya.. Belki de bu yüzden ameliyat olacağım, kemoterapi göreceğim diye gerilmek şöyle dursun, gün içinde aklıma bile gelmiyor.

- Büyük oğlum doğduğunda 25 kilo almış durumdaydım. İkizler doğduğunda 35.. Şimdi saçlarım dökülecek diye üzülme fikri komik geliyor.. Ya da göğsümü alacaklar diye. Her koşulda, iç disiplin ve yüksek moral sahibi biri için eski haline dönmek çocuk oyuncağı gibi bir şeydir.. Eskisinden daha iyi görüneceğim diye kendini gaza getirirsin, motivasyonun yükselir, zevkle mücadele edersin.. Üstelik bir adım geriye düşüp sonra yeniden başlama öykülerini de çok severim ben.. İşin bu yönü bana heyecan veriyor gerçekten..
ekolay.net
 

mopsy

Emektar
Üye
Deniz Uğur da ameliyat oldu
Merhaba

Önceki gün hastaneye yatan oyuncu Deniz Uğur'un ameliyatla tek göğsü alındı.

Adını Feriha Koydum dizisinde Vahide Gördüm'den sonra meme kanserine yakalanan Deniz Uğur iki saati aşkın süre ameliyatta kaldı

Hastanede ameliyat olan Uğur'u, çocuklarının babası Reha Muhtar, meme kanseri tedavisi gören Vahide Gördüm, Azra Akın ve dizi arkadaşı Ceyda Ateş yalnız bırakmadı.

Hastanede bulunan Vahide Gördüm, Uğur'un sağlık durumunun iyi olduğunu belirtirken, "Ameliyatın iyi geçtiğini söylediler. Doktorlar Deniz Uğur'un kemoterapi görmesine gerek olmadığını iletti" dedi.
haber.tr.msn.com
 
Üst Alt